20150425172453 1232

Zarinآنجلینا جولی در هفته ای که گذشت به شدت از عملکرد سازمان ملل و دیگر سازمان های مربوطه در قبال جنگ سوریه انتقاد کرد و گفت که به وضعیت 4 میلیون بی خانمان سوری رسیدگی نمی شود و سازمان ملل کلی کوتاهی در این مورد انجام داده است. آنجلینا جولی که در یک نشست با حضور سفیران وزیر امور خارجه کشورهای مختلف این سخنرانی را انجام می داد، کلی به در و پیکر جامعه جهانی تاخت و گفت باید یه راه حل درست و حسابی پیدا کرد نه اینکه اینقدر بی حال باشید!

ما هم اینجا به دلیل آنچه که « مسئولیت پذیری ستاره سینما در قبال فجایع جهانی » می نامیم، لوح زرینی را به آنجلینا جولی تقدیم میکنیم که یک تنه از جایگاهش در تلاش برای بهبود شرایط جنگ دیدگان استفاده می کند و هیچگاه نگفته « به من چه ربطی داره! ». جولی از آغاز جنگ سوریه بیشتر از 11 بار از کمپ پناهجویان بازدید بعمل آورده و تابحال کمک های زیادی را برای این پناهجویان جمع آوری کرده است.

gf44453r5

68466در هفته ای که گذشت محمد یاوری که از خوانندگان موسیقی پاپ کشورمان هست همینجوری یکدفعه ای اعلام کرد که برای بازی در سریال « خاطرات خون آشام » انتخاب شده و قرار هست که ایفاگر نقشی به اسم جیسون در این سریال باشه. یاوری گفت که برای بازی در این سریال قرارداد هم بسته و همه چیز خیلی کاملا اوکی هست.

ما هم همینجوری تعجب کرده بودیم و منتظر بودیم ببینیم که آقا محمد ما چطوری قراره جیسونِ خون آشام اونا بشه که یکی دو روز بعد دوباره خودش یک تکذبیه ارسال کرد و گفت که : « در سه روز گذشته مسائلی پیش اومد که باعث شد فعلا از قبول این پیشنهاد خودداری کنم. »

ما اینجا کلی افتخار میکنیم. چون هیچ کجای دنیا شما نمی توانید افرادی را پیدا کنید که قرارداد با یک مجموعه فیلمسازی حرفه ای ببندند و یکی دو روز بعد زیرش بزنن بگن : « آقا یه کاغذ پاره بوده دیگه چیز مهمی که نیست! ». اصلا قرارداد بستن و رسانه ای کردن مسائل اینجوری حال میده که شما بگید من دارم سریال بازی میکنم و قرارداد رسمی هم بستم و دو روز بعد بگید نه آقا چه کشکی، چه سریالی؟ من ؟ خون آشام؟ نه بابا شرایط محیا نیست، منم بهشون گفتم فعلا نمی تونم باهاتون همکاری کنم. حالا شاید در آینده بتونما...اما الان نمیشه حقیقتا!

ما هم اینجا به دلیل آنچه که « عطش سیری ناپذیر شهرت و مشخص نشدن چند چند بودن خواننده پاپ مملکت با خودش » می نامیم، تمشک زرینی را به محمد یاوری عزیز تقدیم میکنیم و اعلام میکنیم که اتفاقا بچه های مووی مگ ما هم مثل خود شما هستن اگه ریا نباشه. امیر گلسفیدیمون قراره بره توی فیلمهای جین آستین که خیلی علاقه داره بهشون بازی کنه، نازنین آفاق رو قراره بفرستیم توی بازسازی بر باد رفته نقش اسکارلت رو بازی کنه ( خودش ماریا رو در« اشک ها و لبخندها » ترجیح میده اما بازسازیش نمی کنن! ) و میثم کریمیمون رو هم بفرستیم فیلمهای مارول نقش یه اَبَرقهرمان به نام « اعصابلِس من » رو بازی کنه! اما شرایط محیا نیست...می دونید که؟

34352

68466صدا و سیما در هفته ای که گذشت سریال « در حاشیه » رو بازنشسته کرد و بجایش سریالی به نام « شمعدونی » رو به روی آنتن فرستاد که از لحاظ کیفی یکم زیادی پائینه!

تمام حرفی که این سریال در این مدت زده از روابط همیشه تیره و تار خواهر شوهر با عروس، چشم و هم چشمی، بی ادبی کودک به بزرگسالها و موضوعات کلیشه ای دو خانواده هست که عمر این سوژه ها کم کم در حال بیشتر شدن از سن اولین اجرای خدا بیامرز پاواروتی است.

از این رو، به دلیل آنچه که « کیفیت نازل سریال شمعدونی » می نامیم، تمشک زرینی را به عوامل این سریال و خودِ صدا و سیما تقدیم میکنیم که یک سریالی که کم کم داشت پیشرفت می کردند را برداشتند و بجایش و یک سریال دمده را جایگزین کردند!

20150428184947 1103

68466مسعود فراستی و صادق زیبا کلام در هفته ای که گذشت، در مراسم بزرگداشت شهید آوینی شرکت کردند و قرار بود یک مناظره درست و حسابی شکل بگیره که این مناظره کلا به توهین متقابل منجر شد!

در بخشی از این مناظره صادق زیبا کلام اینطور گفت که : « زیبا کلام هر آشغالی که هست خودش رابه کسانی نمی چسباند تا بالا بیاید. شما و کسانی که مبلغشان هستید، هیچ جراتی ندارید که فیلمهای دیگری هم در مورد جنگ بسازید ولی بدانید کسان دیگری می آیند و برای جنگ فیلم خواهند ساخت. »

مسعود فراستی هم گفت : « اگر سواد ندارید، خوب ساکت شوید و بروید جایی که سواد دارید. هنر جای شامورتی بازی و بی سوادی نیست. حتی در جایی که دکترا گرفتید هم بی سواد هستید. به شدت مبتذل و به شدت تقلیل‌گرا هستید از بحث مذاکرات هسته ای تا بحث اعتدال. ادعای قلابی که من اپوزیسیون روشنفکر هستم واقعا برای یک استاد دانشگاه مبتذل است. »

کلام بالا گویای همه چیز است. از این رو، ما به دلیل آنچه که « فحش و فحش کاری قلم به دست جماعت » می نامیم، تمشک زرینی را تقدیم این دو عزیز میکنیم و امیدواریم که نه این یکی خودش را به کسی بچسباند و نه آن یکی مبتذل و بی سواد و شامورتی بازی در بیاورد!

20150430130859 74

68466آقا در هفته ای که گذشت یک مورد نامردی هم داشتیم. قضیه از این قرار بوده که یک خانم بنده خدایی رفته از یک بازیگر شکایت کرده و گفته که این آقا از من اخاذی کرده و میگه که اگه پول ندی عکسهای خصوصی ات رو منتشر میکنم! پلیس هم رفته رفته و این مرد بازیگر رو گرفته و اونم اعتراف کرده که چون دیده این خانم مایه دار هست و خودشم عاشق بازیگری، بهش گفتم من بازیگرت میکنم و تو پول بده و از این حرفها. بعدش هم صندوق پست الکترونیکیش رو هک کرده و عکساشو برداشته و خلاصه جینگولک بازی های بعدش.

از این رو، به دلیل آنچه که « اخاذی و سوء استفاده و نامردی بازیگر جماعت در حق یک دختر مایه دار » می نامیم، تمشک زرینی را خدمت این بازیگر اهدا میکنیم و به آن خانم قربانی هم می گوییم که خانم! پولت اگه اضافی کرده ، محک و اینا سلام می رسونن!

 

ذره بین

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر" سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم!

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگیرد قانونی می شود.

به جامعه مجازی سایت مووی مگ بپیوندید و دوستان سینمایی جدید پیدا کنید!