2 1 201556195342

Zarinدر هفته ای که گذشت سایت جشنواره فیلم مونترال اعلام کرد که فیلم « محمد رسول الله » ساخته مجید مجیدی قرار است فیلم افتتاحیه این جشنواره باشد که یک خبر خوش برای سینمای ایران است.

حضور بین المللی فیلم « محمد رسول الله » مجید مجیدی می تواند سرآغاز حضور موفق این فیلم در مجامع بین المللی باشد و باعث ارتقای جایگاه سینمای ایران در جهان شود.

از این رو، به دلیل آنچه که « حضور موفق فیلمهایمان در مجامع بین المللی » می نامیم، لوح زرینی را به سازندگان « محمد رسول الله » اهدا می کنیم و به آنها بابت حضور فیلمشان در یک جشنواره فیلم معتبر تبریک عرض می کنیم و امیدواریم که این روند ادامه داشته باشد.

11111119 828899360525399 6692337816590402

Zarinکتایون ریاحی که خیلی مدته خبری ازش در سینما و تلویزیون نیست، اخیرا با کمک مردم موفق شده موسسه خیریه ای را پایگذاری کند که در آن قرار است کودکان بی سرپرست کشور حمایت شوند. وی با انتشار تصویر بالا در اینستاگرامش نوشته : « دو سال میگذرد! دو سال پر از شور و هیجان کودکی، آموخته‌هایم همه مهر شد و عشق! بانوی عاطفه‌ها به من نگاه کن، ایستاده ام بر بلندای خرابه ای که اکنون آبادِ مهر و دانش است. آموخته ام که به کمک خدا، به کمک شما و به کمک هم میتوان پرواز کرد. »

موسسه ای که خانم ریاحی افتتاح کرده « کیش مهر کتایون » نام دارد.امیدواریم یه روزی هم برسه که این مووی مگ سرپرستی منِ ذره بین رو هم برعهده بگیره و اسم موسسه اش هم بشه یه چیز توی مایه های " مهر پردازان سبز مووی مگی "

از این رو، به دلیل آنچه که « حرکت درست و حسابی خیرخواهانه بازیگر مملکت » می نامیم، لوح زرینی را به سرکار خانم کتایون ریاحی تقدیم میکنیم و امیدواریم که درد و بلاش بخوره توی سر هر کی که اسمش سفیر صلح و اینجور چیزهاست اما کارش فقط.... بگذریم!

2 1 2015319217183

68466رابرت داونی جونیور که اخیرا قسمت دوم « انتقام جویان » را بر پرده سینما داشته، اخیرا مصاحبه ای انجام داده و در اون گفته که حوصله بازی در فیلمهای مستقل رو ندارد به این دلایل : « این فیلم‌‌ها شدیدا انرژی‌گیر هستند و بعضی مواقع افتضاح هستند و آدم تنها رهایشان می‌کند و از خود می‌پرسد وقتی این کار را قبول کردم چه فکری می‌کردم؟ بعضی مواقع همین فیلم‌های کوچک هستند که بیشترین چیزها را از شما می‌گیرند چون مثلا اینطور هستند که به آدم می‌گویند: «هی مرد، فقط چند روزی عقب افتادیم. فکر می‌کنی امکانش وجود داشته باشه که بتونی روز تولدت هم اینجا بمانی و کار کنی و بعد روز چهارم جولای برگردی سر کار؟ »

رابرت جان! فیلمسازان کوچک و استودیوهای کوچک مثل مارول شما نیستند که! این بنده های خدا باید از صد جا قرض بگیرند و آخرشم فیلمشان را با هزار بدبختی ببرند جشنواره ساندنس و کلی مکافات اکرانش تازه اگه فیلمشون موفق باشه! اینقدر ضعیف کشی نکن عزیز خب! شما یادت رفته دوران قبل چاپلین رو ؟ دوره و زمانه ای شده اخه.

بهرحال، به دلیل آنچه که « ضعیف کشی بازیگر مشهور هالیوود » می نامیم، تمشک زرینی را به داونی جونیور تقدیم میکنیم و امیدواریم که کمتر توی سر این مستقل سازها بزند!

c156bbd0c20c9558ab8d5126a4842949 M4

68466در هفته ای که گذشت یک مورد هجوم آنلاین هم داشتیم که خوشبختانه اینبار مربوط به ما نبود و مربوط به همکاران « کامنت گزار نماها » در هالیوود بود.

قضیه از اینجا شروع شد که قسمت دوم « انتقام جویان » اکرانش شروع شد و تماشاگران چند آتشه فیلم که اصلا با سیستم جدید بیوه سیاه و هالک حال نکرده بودند، ریختند توی حساب توییتر آقای کارگردان و کلی بد و بیراه نثار این بنده خدا کردند که آخرش هم باعث شد این کارگردان یک متن خیلی مودبانه منتشر کنه و بگه که عاشق همتونم و اینجا رو می بندم تا به کارهام با تمرکز بیشتری برسم!

از این رو، به دلیل آنچه که « انگولک کردن فیلمساز توسط کامنت گزارنماهای آنلاین » می نامیم، تمشک زرینی را به این افراد آنلاین همیشه در صحنه ( از نوع خارجی اش ) اهدا میکنیم و امیدواریم که روزی با همکاران ایرانی شان متحد نشوند!

63505028275633433

68466من خیلی علاقه ندارم که هر هفته بیام اینجا به جای اهدای لوح زرین ، فقط تمشک زرین به این و اون بدم اما آخه اتفاقات هفته به شکلی پیش میره که آدمو مجبور به انجام اینکار میکنه!

در هفته ای که گذشت مجید صالحی مصاحبه ای انجام داد و در آن درباره نقش جدی و متفاوتی که در فیلم « استراحت مطلق » ایفا کرده صحبت کرد که تا اینجا همه چیز خوب است اما در بخشی از مصاحبه مجید صالحی گفت که : « اسکورسیزی یا اسپیلبرگ بیایند و بگویند در فیلم من بازی کن و در کنارش کاهانی یا عطاران پیشنهاد بدهند با علاقه پیشنهاد دوم را قبول می‌کنم.»

آخه اخوی این چه حرفی هست که شما میزنید به عنوان بازیگر مطرح کشور! کجای دنیا دیده اید که مثلا کریستین بیل بنشیند هنگام مصاحبه بگوید که :« اگر پُل اندرسون به من پیشنهاد بازیگری داد و اسپیلبرگ هم همزمان این پیشنهاد رو ارائه داد، من پیشنهاد اندرسون رو قبول میکنم! » این فرم صحبت مناسب یک بازیگر حرفه ای نیست و کلا خز و خیل بازیه دیگه!

از این رو، به دلیل آنچه که : « اظهار نظر شتابزده و نسنجیده بازیگر مملکت » می نامیم، تمشک زرینی را تقدیم مجید صالحی عزیز می کنیم و پیشنهاد می کنیم که اینجور اظهار نظرهای عجیب و غریب که معمولا بین دوستان مطرح می شود را در یک مصاحبه رسمی عنوان نکنند. حداقل باز میگفتی Uwe Boll یه چیزی!

3i43343255

68466آقا در لحظه ای که در حال نوشتن این ستون هفتگی بودم یه خبری منتشر شد که دقیقه آخر باعث شد یه تمشک زرین دیگه هم این هفته اضافه کنم و این خبر این بود که جناب سیدضیاءالدین دری، کارگردان سریال « کلاه پهلوی » ، قصد دارد تا نسخه سینمایی سریال ترکیه ای « فاطما گل » را بسازد!

ما اینجا ضمن ابراز تعجب از این تصمیم عجیب و غریب جناب دری ( که البته احتمال تکذیبش هم توسط ایشان وجود دارد ) اعلام می کنیم که بهتر نیست به سوژه های جذاب تر و ایرانی تری که در انبار در حال خاک خوردن است پرداخته شود تا فاطما گل؟! اینطور که گفته شده احتمالا چند وقت دیگر فراخوان تست بازیگری نقش کریم قرار است زده شود و علاقه مندان برای تست بازیگری می توانند به محل مورد نظر رفته و تست بدهند. احتمالا هم تست به این شکل هست که یکی گوشه اتاق می ایستد و می گوید : « کریم تو مسلمان نیستی! » بعد هم بازیگری که برای تست آمده باید برگردد و چند ثانیه با نگاهش قفل کند و بعدش هم نعره بزند و...

بهرحال، به دلیل آنچه که « بازسازی سریال های سطح پایین ترکیه ای توسط سینماگران کشورمان » می نامیم، تمشک زرینی را موقتا تا زمانی که این خبر تکذیب نشود، تقدیم جناب دری می کنیم و ازشان درخواست داریم تا سوژه بکر و تازه تری را مد نظر قرار دهند و خودشان را درگیر فاطمال گلُ، کریمُ و اینا نکنند!

 

ذره بین

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر" سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم!

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگیرد قانونی می شود.

به جامعه مجازی سایت مووی مگ بپیوندید و دوستان سینمایی جدید پیدا کنید!