Ashgf828

Zarinدر هفته ای که گذشت خبر رسید که قرار است پنه لوپه کروز، ستاره سینمای اسپانیا و هالیوود ، در فیلم جدید اصغر فرهادی ایفای نقش کند. پنه لوپه کروز یکی از سرشناس ترین بازیگران جهان است که یک اسکار و دو نامزدی در کارنامه هنری اش به چشم می خورد. ما هم کلی خوشحالیم از اینکه بالاخره کم کم شاهد حضور بازیگران بین المللی در فیلمهای کارگردانان ایرانی هستیم و امیدواریم که این روند ادامه داشته باشد.

از این رو، به دلیل آنچه که « حضور یک بازیگر اسکاری در فیلم کارگردان ایرانی » می نامیم، لوح زرینی را به آقای فرهادی بابت اینکه اینقدر معتبر هستند که باعث شوند خانم کروز بلند شود و بیاید در فیلمش بازی کند اهدا می کنیم و امیدواریم که دیگر سینماگران هم به اعتبارشان اضافه کنند تا آنها هم بتوانند آدمهای مشهور را به فیلمهایشان بیاورند. البته خدای ناکرده امیدواریم که دوباره یکی نیاید بگوید می خواهم از آنجلینا جولی در فیلمم استفاده کنم و...!

15 8 28 103244photo 2015 08 28 10 27 17

Zarinدر هفته ای که گذشت متاسفانه قهرمان پرورش اندام کشورمان بیت الله عباس پور را از دست دادیم. پس از این اتفاق تلخ، آرنولد شوارتزنگر پیام تسلیتی برای درگذشت این قهرمان ارسال کرد و این ضایعه را تسلیت گفت.

حرکت آرنولد شوارتزنگر از این جهت حائز اهمیت است که در زمان بیماری آقای عباس پور کسی از بزرگان کشور به سراغش نرفت و تنها زمانی که دوست آمریکایی وی کمپینی برای جمع آوری پول برای درمان وی ایجاد کرد، همه یادشان افتاد که قهرمان سابق پرورش اندام ایران در بستر بیماری هست و یکی باید بهش توجه کند!

از این رو، به دلیل آنچه که « همدردی بازیگر و قهرمان سابق پرورش اندام جهان با جامعه ایران در درگذشت بیت الله عباس پور » می نامیم، لوح زرینی را تقدیم آرنولد شوارتزنگر می کنیم که جای خالی داخلی ها را پر کرد و حداقل یه پیام تسلیت خشک و خالی ارسال کرد و یادمان انداخت که باید بیشتر هوای قهرمانانمان را داشته باشیم.

ali tabe2eff

68466در روزهایی که کلی خبر بد در حال منتشر شدن هست، متاسفانه بار دیگر شاهد شایعاتی از جنس مرگ و میر بودیم که یکی اش خوشبختانه تکذیب شد اما آن یکی خیر. در هفته ای که گذشت آدمهای از خدا بی خبر، خبر درگذشت ناصر ملک مطیعی را منتشر کردند که سریعا تکذیب شد. اما در طرف دیگر، ناگهان خبر درگذشت علی طباطبایی ، بازیگر سریال « قلب یخی » منتشر شد که این مورد هم پس از کلی تکذیب و تایید، متاسفانه سرانجام تایید شد.

تمشک زرین این هفته را می خواهیم به فردی اختصاص دهیم که پس از درگذشت علی طباطبایی رفت اینستاگرام و پیغام گذاشت که من زنده هستم و همه چیز شایعه هست و در حال پیگیری ام و... معلوم نیست که فرد مذکور چه کسی بوده و چرا مرزهای اخلاقیت را رد کرده اما بهرحال امیدواریم که دیگر شاهد چنین مواردی نباشیم.

از این رو به دلیل آنچه که « بی اخلاقی مجازی و شایعه پراکنی مرگ آور » می نامیم، تمشک زرینی را به تمام این افرادی که هرازگاهی شایعه خبر مرگ و میر را منتشر می کنند اهدا میکنیم و امیدوارم که یک روزی دیگه واقعا بی خیال بشن!

11942228 1679788072256169 47607262332

68466آقا در هفته ای که گذشت یک اتفاق عجیب افتاد اونم این بود که وسط تماشای بازی ستارگان فوتبال جهان و ستارگان ایران که هنرمندا هم قاطیش بودن، یکدفعه یک جیمی جامپی پرید وسط زمین و سریع هم بیرون بردنش. خب این اتفاق طبیعی بود و ما هم فکر کردیم که یکی از اون بنده های خداست که همیشه می گوید : « سهم من از فوتبال چیست؟ ». اما بعدها خبر رسید که این جیمی جامپ کارگردان فیلم « قندون جهیزیه » است که بخاطر اعتراض به شرایط اکران فیلمش به وسط زمین پریده و کلی بی فرهنگی بازی در آورده است.

ما اینجا ضمن حمایت از اعتراضات آقای ملاقلی پور به نحوه اکران فیلمش و سانس هایی که گفته می شود بخاطر اکران فیلم « محمد رسول الله ( ص ) » از فیلم ایشان گرفته اند، اعلام می کنیم که اخه برادر من، این چه کاریه انجام میدی توی یک بازی خیرخواهانه که کلی ادم مشهور برای اولین بار هست میان ایران؟ هرچیزی راهی داره و هر اعتراضی جایگاهی.الان چون منم اینجا همیشه حقم خورده می شه توسط بچه های مووی مگ و فقط این ستون رو بهم دادن(!) باید بلند شم برم به نشانه اعتراض چهار راه رو بند بیارم؟ یا برم توی هواپیما اجازه ندم هواپیما بلند بشه؟

از این رو، به دلیل آنچه که « بی فرهنگی بازی یکی از اهالی هنر » می نامیم، تمشک زرینی را تقدیم آقای علی ملاقلی پور می کنیم و امیدواریم که شرایط اکران فیلمشان بهتر شود و مشکلات را حل نمایند اما جان من لطفا یکدفعه وسط بازی گوام و ایران نپری وسط زمین علی جان!!

film investing 136360076135

68466آخرین تمشک زرین هفته را هم تقدیم آن دسته از افرادی می کنیم که بلند شده اند رفته اند جلوی محل برگزاری جشنواره فیلم مونترال که فیلم « محمد رسول الله ( ص ) » در آن به نمایش درآمده و یک سری شعارهای بی معنی و بی مفهوم علیه سازندگان این فیلم سر داده اند و آنها را تروریست یا همچین چیزهایی خطاب کرده اند!

هیچکس به درستی نمی داند که مشکل این افراد با ساخت یک فیلم سینمایی در چی بوده که باعث شده مجید مجیدی را " تروریست فرهنگی " بنامند! این افراد هنوز متوجه نشده اند که گاهی لازم هست برای نشان دادن هوشیاری احتمالی شان، مسائل را با هم قاطی نکنند و از هرچیزی و هرکسی فرصتی برای اعتراض نسازند تا دنیا اینچنین به آنان بخندد!

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « ضایع بازی و اعتراض بی سر و ته به اکران فیلم مجید مجیدی در جشنواره فیلم مونترال » می نامیم، تمشک زرینی را به افرادی اهدا می کنیم که بلند شدند رفتند مقابل محل برگزاری جشنواره و داد زدن که این فیلم نباید ساخته می شد و شما تروریست فرهنگی هستید و اینا! حالا شما بگردید دنبال تروریست و پرتقال فروش و کلی سوژه دیگه در جشنواره مونترال!

 

ذره بین            

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر" سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم!

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به جامعه مجازی سایت مووی مگ بپیوندید و دوستان سینمایی جدید پیدا کنید!