10645316 885393304876004 5284961214919731507 n 1

Zarinدر هفته ای که گذشت، کرک داگلاس که ماشالله بزنم به تخته 98 سالش است و صحیح و سالم، اعلام کرد که می خواهد 80 میلیون دلار از ثروتش را صرف امور خیریه کند و دست خیری داشته باشد.

ما هم اینجا به دلیل آنچه که « دست خیر پیدا کردن کرک داگلاس در 98 سالگی » می نامیم، لوح زرینی را به این تصمیم ارزشمند که می تواند گره از کار بسیاری باز کند اهدا می کنیم و امیدواریم که این وسط یکدفعه مثل قضیه رابین ویلیامز، کسی بوی پول به مشامش نخورد و بیفتد وسط بگوید : « کرک غ.... کرده! پولا مال ماست! »

2 1 20159516286w

Zarinدر هفته ای که گذشت، شخصیت محبوب « مستر بین » تولد 25 سالگی خود را جشن گرفت. روان آتکینسون که ایفاگر نقش مستربین بوده، جشن تولد 25 سالگی این شخصیت را در مقابل کاخ باکینگهام جشن گرفت و کلی هم حال و روز ما رو عوض کرد که دوباره موفق شدیم او را با شکل و شمایل مستربینی اش ببینیم.

ما هم اینجا چون آدمهای نامردی نیستیم، به دلیل آنچه که « کادوی تولد 25 سالگی مستربین » می نامیم، لوح زرینی را به این کمدین برجسته تقدیم می کنیم و امیدواریم که همیشه سالم و تندرست باشد و حواسش هم به ماشین هایی که می راند باشد که یک وقت روح خدا بیامرز پُل واکر به سراغش نیاید!

cieirinran

Zarinدر چند روز گذشته پیدا شدن جسد یک کودک سوری در کنار دریا افکار عمومی جهان را تحت تاثیر قرار داد و کمتر کسی را می توان یافت که ابراز همدردی خود را با این فاجعه انسانی ابراز نکرده باشد. در کشور ما هم اهالی سینما نسبت به این اتفاق واکنش نشان دادند و یادداشت هایی در این ارتباط منتشر کردند که اتفاق محترمی است.

ما اینجا به دلیل آنچه که « همگام بودن سینماگران ایرانی با رویدادهای جهانی » می نامیم، لوح زرینی را به تمام سینماگرانی که نسبت به فجایع انسانی که این روزها در حال رخ دادن است واکنش نشان داده اند تقدیم میکنیم. اما این آخر داستان نیست! سینماگران عزیز داخلی، یادداشت نوشتن و ابراز همدردی با کودک درگذشته 3 ساله اتفاق شایسته ای است اما لطفا در اسرع وقت چشمانتان را هم باز کنید و کودکان کار داخلی را هم ببینید که گاهی وضعیتشان خیلی بهتر از آیلار 3 ساله نمی شود. لطفا گزینشی عمل نکنید چراکه اگر اینطور باشد به بخش تمشک ها می روید!

11986507 86299688300

68466در هفته ای که گذشت یک مورد عجیب در صدا و سیما اتفاق افتاد که انصافا کلی تمشک باید برایش کنار گذاشت چراکه یک تمشک جوابگوی آن نخواهد بود! قضیه از این قرار است که برنامه « پیشخوان خبر » در شبکه خبر، یک برنامه درباره معتادان و مشکلات آنها اجرا کرد و در آن از یک معتاد واقعی به عنوان مهمان برنامه دعوت بعمل آورد تا بیایید و بگوید که که مشکلاتش چیست و برای چی بنده خدا رفته معتاد شده!

تا اینجای کار همه چیز خوب و قابل تحسین بود اما یکدفعه زمانی که دوربین نمای لانگ از این گفتگو گرفت متوجه شدیم که عزیزان پشت صحنه یک لیوان آب در مقابل همه مهمانان قرار داده اند به جز آن مهمان معتاد! ظاهرا سازندگان این برنامه احساس کرده اند که لازم نیست برای حضور یک فردی که به هر دلیلی به اعتیاد کشیده شده، ارزشی قائل شوند.

از این رو، به دلیل آنچه که « بی ادبی برنامه پیشخوان خبر به مهمان اش » می نامیم، تمشک زرینی را به سازندگان این برنامه تقدیم می کنیم و امیدواریم که این اولین و آخرین باری باشد که چنین اتفاق ناراحت کننده ای در هنگام اجرای برنامه رخ می دهد.

 

ذره بین            

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر" سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم!

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به جامعه مجازی سایت مووی مگ بپیوندید و دوستان سینمایی جدید پیدا کنید!