aliofde333

68466در هفته ای که گذشت باز هم گزینه لوح بگیری نداشتیم اما یک شهرآورد داغ رو پشت سر گذاشتیم که اتفاقات دنیای هنر هم بی ربط بهش نبود. على ضیاء که طرفدار سرسخت تیم پرسپولیس هست، در یک ویدئو کوتاه، وی را در حال شادی پس از گل مساوی پرسپولیس و سر دادن شعارهای بی ادبانه ای به مربی استقلال نشان می دهد. ضیاء در حال حاضر طبق گفته صدا و سیما ، ظاهرا تا اطلاع ثانوی از کار معلق شده است. البته ضیاء پس از این اتفاق به سراغ پرویز مظلومی رفت و حسابی عذرخواهی کرد تا دل سرمربی استقلال را بدست بیاورد.

اما بهرحال ، ما اینجا به دلیل حرکت زشت آقای ضیاء و آنچه که « نگه نداشتن حرمت افراد توسط مجری سرشناس » می نامیم، تمشک زرینی را به علی آقای ضیاء تقدیم می کنیم و اعلام میکنیم که دقیقه 95 گل زدن و مساوی گرفتن اینقدرها هم نمی ارزید که خودت رو توی دردسر انداختی برادر!

aliof0de333

68466آقا ما همین هفته پیش اومدیم اینجا کلی به ادبیات توهین آمیز برخی اهالی سینما اشاره کردیم اما این هفته مجددا دو مورد پیدا شد که نتوانستیم تمشک نگرفته به حال خودشون رهاشون کنیم. اولین مورد مربوط به مهدی پاکدل هست که آمد در برنامه هفت و درباره منتقدان اینچنین گفت : « چرا برخی ناراحت شده‌اند که 120 میلیارد در بخش فرهنگ هزینه شده است. به‌خدا قسم اگر مجیدی و یا گروه تولید فیلم این افراد را دعوت می‌کردند و به آنها یک ربع سکه می‌دادند اینها دیگر از فیلم انتقاد نمی‌کردند. آنها حالا چون ذی‌نفع نشدند و از این 120 میلیارد چیزی به آنها نرسیده است، انتقاد می‌کنند و بخشی از روی حسادت است.» مهدی پاکدل در ادامه جمله دیگری را هم عنوان کرد با این مضمون : « اگر فیلم نسازم این منتقدان نانی برای خوردن نخواهند داشت! »

آخه برادر من، عزیز من ، این چه حرفیه که شمای سینماگر می زنید!؟ وقتی شما اهالی سینما اینطوری راجع نویسندگان سینمایی اظهار نظر می کنید دیگه از مردم عادی چه انتظاری می شود داشت؟ الان اگه منتقدها میومدن از این فیلم تعریف می کردند همه منصف می شدند؟ فیلم بد، بد هست و فیلم خوب، خوب دیگه! چه روحیه نحیفی دارید شما!

ما هم اینجا به دلیل آنچه که « بی ادبی بازیگر مملکت به نویسندگان سینمایی » می نامیم، تمشک زرینی را خدمت مهدی پاکدل عزیز تقدیم می کنیم و امیدواریم که یادش بیفتد اهالی رسانه و مطبوعات سینمایی مثل سینماگران باید باشند، که اگر نباشند، وای به حال سینمای شما سینماگران!

0124926459387948935

68466دومین تمشک زرین هفته را هم تقدیم حمید گودرزی میکنیم که چند روز پس از صحبت های مهدی پاکدل در مقام دفاع برآمده و اینچنین گفته : « به نظر من در آن مصاحبه توهینی به شخصی نشد چون این برنامه به نفع همه است. آقای پاکدل گفتند، آدم‌هایی که میان داخل سالن و تنها پنج دقیقه از فیلم و می‌بینند و از سینما خارج می‌شوند،سپس راجع به کل فیلم نظر می‌دهند، از فروشنده دوره‌گرد هم پایین‌ترند! این‌ها خواروبار فروش‌اند! اما مهدی پاکدل نگفت همه منتقدان خواروبار فروش‌اند! »

ما اینجا خودمون ضمن محکوم کردن اون جماعت " پنج دقیقه ای بین " اعلام می کنیم که اینها آدمهای موجهی برای نقد نیستند و ما از این بابت با شما کلی موافقیم حمید خان! اما اون بخش دوم صحبت شما رو دیگه کجای دلم بزارم برادر!؟ خوار و بار فروش و فروشنده دوره گرد بنده خدا چه کاره هستند که شما می گویید اینها در حد این افراد یا حتی یایین تر از اینها هستند؟! خیر سرتان شما سینماگر هستید و اهل فرهنگ و هنر و ادب و ... بی خیال بابا!

ما اینجا به دلیل آنچه که « بی ادبی بازیگر مملکت » می نامیم، تمشک زرینی را هم تقدیم حمید گودرزی عزیز می کنیم و منم این وسط حرفم رو دوباره تکرار میکنم که آخرش یه شب نخوابیدیم صبح از خواب بلند بشیم ببینیم سینمایی ها دارن با زبان احترام اظهار نظر می کنند!

 

* راستی، زرین سینمایی مان هم صدتایی شد به سلامتی!

 

ذره بین            

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر" سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم!

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به کانال رسمی مووی مگ در تلگرام بپیوندید!