5ECA9FB0 D53E 4510 94

Zarinتنها لوح زرین هفته را تقدیم آنجلینا جولی می کنیم که در سیل پیام های تسلیت هنرمندان برای جان باختگان حملات تروریستی پاریس که البته حرکت بسیار ارزشمند و انسان دوستانه ای بود، آمد و اعلام کرد که همین چند روز پیش اتفاق مشابهی در لبنان افتاد و من برای هر دو کشور ابراز همدردی می کنم.

اصولا پیغام تسلیت فرستادن چیز بدی نیست و هنرمندان داخلی ما هم کلی پیغام فرستادن و عضو هشتگ مشتگ های مختلف شدند. اما این حرکت که یکی از معروفترین سینماگران جهان در این میان، که همه پروفایلشون سه رنگ شده، یادش افتاد که توی لبنان هم چنین خبری بود و هیچکس یادش نمانده و آمد این مسئله را اعلام کرد، نشان می دهد که آنجلینا جولی برعکس خیلی ها در جو نیست!

ما هم اینجا ضمن همدردی با قربانیان حملات تروریستی پاریس و لبنان و هر جای دیگه ای که رد پای این تروریست ها آنجا هست، لوح زرینی را به آنجلینا جولی تقدیم می کنیم که آمد و گفت آی ملت! لبنان هم چند روز پیش حمله تروریستی بهش شد اما حالا شما فقط چسبیدید به فرانسه!

لازم به ذکر هست که خانم آنجلینا جولی در انتهای صحبت هایشان سلام ویژه های هم به بعضی کارگردان های ایرانی رساندند.

2015529917010a 300x199

68466آقا یه دوره ای بود توی سینما همه چی بالاخواهی بود! یعنی یه سری ادم گنده و لات بودن و یه سری رعیت و کتک خور. کسی جرئت نداشت به آرتیست های سینما بگه بالای چشمت ابرویه و عمرا هم از بازیگرهای غیرمشهور توی فیلمهاشون نه حرف می خوردن نه کتک! حالا دیگه نزدیک 4 دهه از اون دوران گذشته اما هفته پیش یک خبری منتشر شد که حسابی تمشک بگیر بود.

یک روزنامه کشور هفته پیش یک خبری منتشر کرد که دیگه درست و غلط بودنش با خودشون. اما خبر اینجوری بود :« میلاد کی مرام حاضر نشد از بازیگر ناآشنای مقابلش کتک نخورد! ».

ما هم اینجا به دلیل آنچه که « فیلمفارسی بازی درآوردن بازیگر ممکلت » می نامیم، تمشک زرینی را خدمت میلاد کی مرام تقدیم میکنیم و ته دلمان امیدوار میمانیم که این خبر نادرست باشد. اما تا آن زمان جناب کی مرام را دعوت به تماشای جدیدترین قسمت از فیلم « ماموریت غیرممکن » و یا فیلم « خون به پا می شود » با بازی دنیل دی لوئیس می کنیم!

15 11 16 112922139408251119268206521434

68466در هفته ای که گذشت یک سینما در اسکاتلند، نمایش فیلم « محمد رسول الله ( ص ) » را به دلیل اعمال فشارها و تهدید های ناشناس متوقف کرد.

لغو نمایش این فیلم به علت نامه‌های ناشناخته و تهدیدآمیز از طرف افرادی بوده است که بدنبال لغو این نمایش بوده‌اند. گفته می‌شود این نامه‌ها از کشورهایی مانند عربستان سعودی، بحرین و نیجریه ارسال شده‌اند.

البته برخی از منابع می‌گویند نامه‌های ارسالی تهدیدی را متوجه کارکنان سینما نکرده است اما مدیریت سینما تصمیم گرفته است که نمایش را لغو کند تا جلوی مشکلات و برخوردهای احتمالی را بگیرد. اما این تصمیم نظرات متفاوتی را داشته است که عموما از طرف مسلمانان بریتانیا همراه بوده که علاقمند به تماشای این فیلم در سینماها بوده‌اند.

ما هم اینجا به دلیل آنچه که « اعمال زور سیاسی و مسخره بازی فرهنگی » می نامیم، تمشک زرینی را به هرکسی که این فشار را آورده تا سینما را به عرصه تاخت و تاز سیاسی تبدیل کند تقدیم میکنیم و امیدواریم که این کشور ها به جای حرکات بی مزه و ضایع، فکری به حال خودشان بکنند که هیچ فیلمی درباره پیامبر اکرم نساخته اند که هیچ، جلوی یکی هم که ساخته در حال سنگ اندازی هستند!

 

ذره بین            

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر" سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم!

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به کانال رسمی مووی مگ در تلگرام بپیوندید!