حسین معززی نیا - محمد رحمانیان

68466در هفته ای که گذشت، چندین مرحله بگو مگو میان آقای محمد رحمانیان و حسین معززی نیا رخ داد که خواندنش هم باعث تاسف هست. در این مشاجره لفظی نسبتا شدید، این دو حسابی از خجالت هم در آمدند و سعی کردند تاریخ و گذشته را به یکدیگر یادآوری کنند تا بگویند کی کاربلد تر هست و کی بولتن ساز و و پشت پرده و اینا. از این دست اتفاقات خیلی پیش نمی آید. منظورم مشاجره لفطی میان کارگردان تئاتر ( که به تازگی به سینما آمده ) و یک روزنامه نگار هست اما بهرحال فضای هنری کشور هست دیگه کاریشم نمیشه کرد!

از این رو، به دلیل آنچه که « بگو مگوی آدم بزرگ ها در قلب نامه سرگشاده » می نامیم، تمشک زرینی را به هردوی این نفرات تقدیم می کنیم که این روزها کارشان این شده که همدیگه رو ضایع کنند و از خجالت هم در بیان. آقا نکنید اینکارو زشته به خدا.

تحریم اسکار

68466یکی دو هفته هست که خبر رسیده عده ای از سینماگران هالیوودی به دلیل آنچه که تبعضی نژادی در اسکار می نامند، قصد دارند این مراسم را تحریم کنند. دلیل این افراد هم این هست که چرا در میان نامزدهای بهترین بازیگران، یک بازیگر سیاهپوست نیست و همه شان روشن و سفید هستند؟!

ما اینجا خودمون کلی طرفدار حقوق برابر و این حرفهاییم آقا. اما این یکی دیگه زیاده روی هست خب! اینکه کسی بخواهد صرفا به خاطر رنگ پوستش نامزد دریافت جایزه ای شود نه نشان از برابری دارد و نه رقابت سالم. تا جایی هم که منِ ذره بین رویت کردم، امسال خبری از بازیهای اسکاری در میان سیاهپوستان نبوده و من نمی دانم این سینماگران به کدام نقش اشاره دارند، خب بگید تا ما هم بدونیم!

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « کژ فهمی واژه نژادپرستی در اهالی سینما » می نامیم، تمشک زرینی را به تمام آن نفراتی که گفته اند : « به جهنم! بازی خوب هم نکرده باشیم باید یک سیاهپوست بین نامزدها باشد!» تقدیم می کنیم و امیدواریم که مسخره بازی رو بزارن کنار و بلند شن برن مراسمشون! هی اعصاب نداریم اینجا اینام اومدن ناز میکنن واسه ما!

 

ذره بین            

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر" سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم!

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به کانال رسمی مووی مگ در تلگرام بپیوندید!