2015531812545

68466در هفته ای که خیلی خبر زیادی در سینما نبود، به رسم سنت گذشته، جناب حاتمی کیا به جشنواره فیلم فجر وارد شد و از فیلم جدیدش به نام « بادیگارد » رونمایی کرد و پس از نمایش هم از همه آدمهایی که می شناخت طلبکار شد! کاری به خوب یا بد بودن فیلم نداریم که زمان اکران مورد نقد قرار خواهد گرفت اما لحن جناب حاتمی کیا در جشنواره فجر امسال توهین آمیزتر از سالهای گذشته بود.

ایشون در نشست بعد از اکران فیلمش این جملات را بر زبان آورد : « چرا بعضی از منتقدین اینقدر مریض هستند / منتقدان کور این موفقیت ها را نمی بینند! » کلا فضای مطبوعاتی بعد از نشست خبری فیلم جدید آقای حاتمی کیا به همین منوال و با کلماتی که معمولا در چاله میدان شنیده می شود گذشت.

از این رو، به دلیل آنچه که « توهین فیلمساز کمپلت امکانات دار مملکت به منتقدان و اهالی قلم » می نامیم، تمشک زرینی را به ابراهیم حاتمی کیا تقدیم می کنیم که کلا در چند سال اخیر به زمین و زمان گیر می دهد اما امسال بی ادب تر از گذشته به میادین بازگشته است. لازم به ذکر هست که ابراهیم حاتمی کیا از معدود کارگردانانی است که کلیه امکانات مالی و تجهیزاتی سینمای ایران بصورت تمام و کمال در اختیارش است اما باز هم همیشه شاکی هست!

lan234f2

68466این هفته می خواهیم یک تمشک هم به هیئت برگزارکنندگان سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر تقدیم کنیم که جشنواره امسال را بسیار بی برنامه تر و شلوغ تر از هر زمان دیگری برگزار کرده اند و باعث شده اند بسیاری از روزنامه نگارها قید حضور در جشنواره را بزنند. ظاهرا در نمایش برخی از فیلمها افراد مختلف اعم از کودک و اهالی ورزش و سیاست و بیکار و شاغل و غیره با کارت ویژه به تماشای فیلمها نشسته اند و این وسط جایی برای روزنامه نگار ها و اهالی سینما در نظر گرفته نشده!

از این رو به دلیل آنچه که « هردمبیل برگزار کردن سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر » می نامیم، تمشک زرینی را به هیئت برگزار کننده جشنواره فیلم فجر تقدیم می کنیم که ظاهرا به تمام کسانی که از آنها کارت جشنواره خواسته اند نه نگفته اند و رویشان را زمین ننداخته اند!

 

ذره بین            

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر" سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم!

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به کانال رسمی مووی مگ در تلگرام بپیوندید!