004inations 2015 1200

Zarinدر هفته ای که گذشت خبر رسید که مسئولان برگزاری مراسم اسکار قانون جدیدی را به تصویب رسانده اند که براساس آن کسانی که برنده می شوند، حق ندارند روی سن از کسی تشکر کند و بجایش از قبل، لیست تمام کسانی که قصد تشکر از آنان را دارند دریافت کرده و بصورت زیرنویس یا در پس زمینه نمایش می دهند. این تصمیم باعث خواهد شد تا برندگان حرف های ماندگاری را پس از دریافت جایزه بر زبان بیاورند و از عمه و دایی و خاله تشکر نکنند که در بچگی قاشق داغ بر زبانشان گذاشت تا کار اشتباه نکنند!

از این رو به دلیل آنچه که « مفید کردن زمان مراسم اسکار » می نامیم، به برگزار کنندگان این مراسم تبریک می گوییم و امیدواریم یک نماینده هم به جشنواره فجر خودمان بفرستند که همیشه جشنواره رو اسلوموشن برگزار می کنند و سخنرانی های خفن مسئولانه هم انجام میدن که باعث میشه ملت اینستاگرامشونو چک کنن یا در کلش اتک بزنن!

0189810774423

68466در هفته ای که گذشت سرکار خانم سونیا پوریامین که در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر به عنوان دستیار محمد حیدری، دبیر این دوره از جشنواره، فعالیت می کرد مصاحبه ای انجام دادند و در آن پس از گفتن اینکه امسال منظم ترین جشنواره را برگزار کردند، یک جمله تمشکی اساسی هم گفتند.

خانم پوریامین عنوان کردند : « ذکر این نکته ضروری است که احتمالا از سال آینده جلسات پرسش و پاسخ فیلم ها هم برچیده خواهد شد؛ البته این نظر شخصی من است که آن را به آقای حیدری ابراز کرده ام چرا که معتقدم این جلسات پرسش و پاسخ تنها یک «شو آف» است و هیچ اتفاق خاصی در آن ها نمی افتد و اگر برچیده شود قطعا فقط زحمات رسانه ها و مدیران اجرایی جشنواره را کمتر خواهد کرد.

یعنی ما همچین عزیزانی رو گذاشتیم که جشنواره فیلم فجر رو برگزار کنند! مشخص نیست که اگه جلسات پرسش و پاسخ برگزار نشود دیگر برای چه اسم این رویداد را جشنواره فیلم گذاشته اند! خب فیلمها که در طول سال اکران می شوند و خیلی تر و تمیز فروششان را می کنند، دیگر چه نیازی به اکران کلی فیلم در ده روز هست!؟ اون بخش " شو آف " هم که دیگه آخرشه!

ما اینجا به دلیل آنچه که « شو آف بازی جشنواره فیلم فجر » می نامیم، تمشک زرینی را به سرکار خانم پویامین تقدیم می کنیم که معلوم نیست با کدام منطق چنین پیشنهادی را مطرح کرده است. امیدواریم سال بعد جشنواره فیلم فجر را دست کسانی بسپارند که بدانند قواعد جشنواره سینمایی که در آن فیلم اکران می شود به چه صورت است. شوآف!!

 

ذره بین            

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر" سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم!

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به کانال رسمی مووی مگ در تلگرام بپیوندید!