http://moviemag.ir/images/pics/62/News/1/1/29/796379_333.jpg

Zarinدر هفته ای که گذشت مراسم اسکار 2016 به سلامتی مثل هر سال برگزار شد و بهترین های سال آمدن و جایزه شان را گرفتند و رفتند. لئوناردو دیکاپریو هم بالاخره بعد از دو دهه تلاش بی وقفه که گاها با بی اعتنایی آکادمی هم همراه بود، برنده اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی مرد شد و حسابی همه رو به وجد آورد. اما نکته لوح بگیر در این مورد این بود که دیکاپریو بعد از گرفتن اسکار و زمانی که همه منتظر صحبت های او از فرط هیجان بودند، به روی صحنه آمد و از زمانی که در اختیار داشت برای هشدار درباره معضلات آب و هوایی و گرم شدن زمین استفاده کرد و بعدشم خیلی شیک ، رفتن دنبال کارش!

از این رو، به دلیل آنچه که « سخنرانی ارزشمند لئوناردو دیکاپریو در اسکار 2016 » می نامیم ، لوح زرینی را به او تقدیم می کنیم و امیدواریم که سینماگران ایرانی هم به جای رفتن بالای سن و ماچ فرستادن بدون کلام برای ملت، کمی از منش این عزیز بیاموزند. لئو جان، سر راهت یه سرم بیا تهران ببینیم برای آب و هوا کاری از دستت بر میاد یا نه!

12688361 10034444182 8791451206515417778 n

68466در هفته ای که گذشت و چند روز مانده به برگزاری اسکار ، ژرار دپاردیوی حالا دیگه روسی، اظهار نظر عجیب و غریبی مطرح کرد که دلمان نیامد بهش یک تمشک زرین ندهیم.

دپاردیو درباره بازی دیکاپریو در فیلم « بازگشته » به حالتی تمسخرآمیز گفت : بر خلاف تصور ما احتمالا تمام گل و لایی که دی‌کاپریو مجبور بوده در میان آن‌ها ایفای نقش کند از قبل عطرآگین و گرم شده است!

ما اینجا هرجور که فکر کردیم نتونستیم این صحبت ها رو حرفه ای یا محترمانه بدانیم، از این رو به دلیل آنچه که « بی ادبی ژرار دپاردیو » می نامیم، تمشک زرینی را به وی اهدا میکنیم که کلا چند وقتی هست یکم کارهای عجیب و غریب انجام می دهد و همه ما را نگران کرده! از جمله اینکه بخاطر فرار از پرداخت مالیات بر درآمدش از فرانسه آمد بیرون و گفت عشق و زادگاه و کشور من از این به بعد روسیه هست! حالا هی بگید بازیگر فرنگی پیش نمیاد که خجسته بزنه!

81441552 616579300

68466در هفته ای که گذشت خبر رسید که یک کارگردان ایرانی دختر دانشجویی رو که عشق بازیگری بوده، به بهانه سوپراستار شدن به منزلی کشانده و در آنجا مورد آزار و اذیت قرار داده. ظاهرا بعد از شکایت خانم، این کارگردان به تحمل 100 ضربه شلاق و 2 سال محرومیت از فیلمسازی محکوم شده!

ما اینجا ضمن اعتراض به حکم صادر شده، معتقد هستیم که این افراد اولا در صورت اثبات جرمشان باید بصورت عمومی معرفی شوند ( همان اتفاقی که در همه جای دنیا رخ می دهد ) و سپس مجازات های سنگین تری برای آنان در نظر گرفته شود.

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « آزار و اذیت دانشجوی جوان توسط کارگردان ایرانی » می نامیم، تمشک زرینی را به این کارگردان بی اخلاق تقدیم که نه، بر سرش می کوبیم و امیدوار می مانیم تا نامش منتشر شود تا دیگر هوس بازگشت به عرصه هنر به سرش نزند. آبرو برای سینما نگذاشتن این دسته از افراد و امیدواریم که محکومیت های سنگین تری برای آنها در نظر گرفته شود.

 

ذره بین            

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر" سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم!

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

1562 92323