f80c1gj85b5hwfkiuotd

68466در هفته ای که گذشت متاسفانه خبری منتشر شد که حسابی حال ما را گرفت و اون اینکه ربراتیوشا بانرجی، که بازیگر شناخته شده ای در هند محسوب می شده، به دلیل شکست عاطفی که تجربه کرده تصمیم به خودکشی گرفته و در این زمینه موفق هم شده و درگذشته است.

این مورد را این هفته در ستون تمشک آوردیم تا بگوییم که آقا یا خانم، لطفا هرگز زمانی که عصبانی یا ناراحت هستید به سرعت تصمیم نگیرید چراکه گاهی می تواند یک عمر پشیمانی به همراه بیاورد یا اینکه مثل این بازیگر هندی، کلا فرصت های زندگی را از شما سلب نماید. دیگه به این مورد تمشک نمی دهیم و فقط به ذکر این نکته بسنده می کنیم که " امیدواریم روح این بازیگر در آرامش باشد "

94640de9e7f3533e346d495f8bd000

68466امین صدیقی رئیس مرکز گسترش فیلمنامه نویسی در هفته ای که گذشت درباره پروژه ساخت فیلم « موسی ( ع ) » گفتگویی انجام داد و گفت که ساخت این فیلم در دستور کار قرار گرفته و فقط مانده فراهم کردن مقدمات و اینا.

تا اینجای قضیه همه چیز خوب پیش رفت اما ایشان در بخشی از این گفتگو عنوان کردند که : « این سریال عظیم‌ترین اثری است که تا به حال تاریخ دنیا به خود دیده است و خیلی فراتر از توان ماست، البته از لحاظ تکنیکی هم باید خود را بالا بکشیم که نیاز به بودجه دارد. باید ببینیم مسئولین ذی‌ربط برای این کار وقت می‌گذارند یا خیر. هر قسمت این سریال 55 دقیقه است که هر دو قسمت معادل یک فیلم سینمایی عظیم است و فقط حدود 500 دقیقه جلوه‌های ویژه دارد. »

ما اینجا اصلا مخالف ساخته شدن چنین پروژه عظیم و باحالی نیستیم اما نگرانی ما از بابت این هست که این پول قراره از چه منبعی تامین بشه؟ آیا بخش خصوصی آن را فراهم می کند یا قرار هست از بیت المال و پول دولتی و نفت و اینا مایه گذاشته بشه؟ اگه قرار به سرمایه گذاری چنین هنگفتی هست، چرا بر روی نسل جدید و کلا کلیت سینمای ایران سرمایه گذاری نمیشه تا اینکه بخواهد پر هزینه ترین فیلم تاریخ سینما ساخته بشه!؟ و آیا قرار هست سرنوشت بازاریابی فیلم « محمد ( ص ) » رو پیدا کنه؟ اون 500 دقیقه در دو قسمت دیگه چی میگه؟!

از این رو، به دلیل آنچه که « تصمیمات نادرست مسئولین سینمایی » می نامیم، تمشک زرینی را تقدیم کسانی می کنیم که در وضعیت کنونی سینمای ایران که به شدت نیاز به پوست اندازی و مهیا کردن فرصت ساخت فیلم جدید برای نسل تازه هست، پول بی زبان را برداشته اند و باز هم صحبت از پرهزینه ترین تاریخ سینما می کنند.

آقایان! پر هزینه بودن ملاک نیست، درست ساخته شدن ملاک هست.

6833133008456a9728589670b1936009d61

68466در هفته ای که گذشت کارگردان نمایش « بیوه های غمگین سالار جنگ » مصاحبه ای انجام داد و گفت که بهنوش بختیاری حسابی به آنها ضرر زده و دردسر درست کرده!

داستان از این قرار بوده که ظاهرا خانم بختیاری قرار بوده در نمایش « بیوه های غمگین سالار جنگ » به ایفای نقش بپردازد اما گفته که در ایام عید نیست و بعد از عید به گروه اضافه می شود. اما به یکباره بدون اطلاع قبلی مدیر برنامه هایشان در ایام عید تماس می گیرد و به کارگردان می گوید که خانم بختیاری کارشان طول کشیده و نمی توانند سر نمایش باشند! این در حالی است که هزینه های بسیاری بابت تراکت و تبلیغات با نام بهنوش بختیاری پرداخت شده بوده است.

ما اینجا این رفتار را غیرحرفه ای خوانده و به دلیل آنچه که « آماتور بازی درآوردن بازیگر مشهور مملکت » می نامیم، تمشک زرینی را به سرکار خانم بهنوش بختیاری تقدیم می کنیم که بدون اطلاع قبلی و همینجوری یهویی، گفته که حال ندارم بیام و در نمایش بازی کنم و خودتون می دونید با مخاطبتون!

 

ذره بین            

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر" سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم!

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به کانال رسمی مووی مگ در تلگرام بپیوندید!