1sam334355

68466در هفته ای که فقط گزینه های تمشک بگیر خودشان را مطرح کردند، سام درخشانی مهمان برنامه پخش زنده فوتبال میان پرسپولیس و استقلال بود. در جریان برنامه همه چیز خیلی لوس و بی مزه در حال سپری شدن بود که یکدفعه سام درخشانی یک حرکت تمشک بگیر انجام داد که مجبور شدیم نامش را در میان گزینه های تمشکی این هفته قرار دهیم.

سام درخشانی که از باخت سنگین استقلال بسیار ناراحت شده بود، برای خطاب کردن پرسپولیسی ها از واژه « لنگی » استفاده کرد که همه مهمانان و البته مجری برنامه را بهت زده کرد. این روزها می بایست تلاش کرد تا از بکارگیری واژگان بی ادبانه در توصیف تیم های محبوب جلوگیری کرد اما سام درخشانی اینبار در رسانه ملی این کلمه را بکار برد و تمشک این هفته ما را کسب کرد.

از این رو، به دلیل آنچه که « بی جنبه بازی سام درخشانی بعد از باخت استقلال » می نامیم، تمشک زرینی را به ایشان اهدا می کنیم و امیدواریم که فارغ از باخت و برد، بیاموزند که اهالی ادب و فرهنگ باید به از بین بردن این کلمات کمک ککند نه اینکه خود اشاعه گر آن باشند.

396031 294454

68466آقا در هفته ای که گذشت، پسرِ مرحوم فرج الله سلحشور مصاحبه ای انجام داد و اظهار نظری مطرح کرد که نمی شد تمشک نداده از کنار آن بگذریم.

بصیر سلحشور در یک مصاحبه عنوان کرد که احتمال ترور بیولوژیکی پدرم توسط صهیونیست ها وجود دارد چراکه می خواسته سریال حضرت موسی ( ع ) را بسازد که ضد صهیونیستی بود.

خدا روح تمام رفتگان را بیامرزد و همچنین روح فرج الله سلحشور را، اما آخه آقای بصیر سلحشور شما دیگه چرا برادر؟! آخه این چه جملاتی هست که بر زبان می آورید؟ در سال 2016 با انبوهی از امکانات مدرن که خوشبختانه چه در آزمایشگاه های وطنی موجود هست و چه در سازمان های دیگر ، می گویید که آمده اند و پدرم را مسموم و ترور کرده اند و بعدش همینجوری رفته اند دنبال کارشان!

از این رو، به دلیل آنچه که « بی سند و مدرک صحبت کردن پسرِ مرحوم سلحشور » می نامیم، تمشک زرینی را به ایشان تقدیم می کنیم و امیدواریم که از این پس چنانچه بخواهند اظهار نظری نمایند، سنجیده تر باشد تا اینجا تمشک دریافت نکنند.

175810044

68466این روزها فیلم « من سالوادور هستم » حسابی در حال فروختن است و تهیه کنندگانش هم سرحال. اما در هفته ای که گذشت کارگردان این فیلم در یک مصاحبه عجیب و غریب گفت که می خواهد فیلمی درباره زندگی محمود احمدی نژاد بسازد و در حال مذاکره با ایشان برای گرفتن اجازه است!

حالا با مطرح شدن این موضوع این سوال پیش می آید که آیا وضعیت اجتماعی ایران اجازه ساخت چنین فیلمی را به شما می دهد برادر من؟ هم منِ ذره و بین و هم شمای کارگردان می دانیم که شما هرگز اجازه ساخت چنین فیلمی را نخواهید یافت و بر فرض محال اگر هم یافتید، آیا واقعا فکر میکنید که فیلمتان اکران خواهد شد؟ آیا خبری از « فرزند صبح » دارید اصلا؟!

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « همینجوری هپروتی یه چیزی گفتن کارگردان مملکت » می نامیم، تمشک زرینی را به منوچهر هادی تقدیم می کنیم که حالا از سر هیجان یا هرچیز دیگر، آمده و گفته که می خواهد فیلمی درباره رئیس جمهور سابق ایران بسازد. یعنی خودش نمیدونه که نمی دونه و نمیتونه؟!

 

ذره بین            

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر" سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم!

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به کانال رسمی مووی مگ در تلگرام بپیوندید!