fera45l2 787747

68466در هفته ای که گذشت برنامه تلویزیونی « هفت » کلی سوژه تمشکی دستمان داد تا یکی یکی تقدیم این عزیزان نمائیم.

در هفته گذشته در بخش نقد برنامه هفت مسعود فراستی درباره فیلم جدید کمال تبریزی از واژه های عجیب و گاها مثبت 18 نظیر " دیاثت " و " بی غیرت " استفاده کرد که همه ما رو نصف شب متعجب کرد. البته این واژه ها رو امروزه زیاد در کوچه و بازار می شنویم و شنیدنش تقریبا از سر ازدیاد عادی شده(!) اما وقتی که صحبت از صدا و سیما می شود یکم قضیه عجیب می شود.

ما هم که اینجا معتقدیم کم کم باید برنامه « هفت » با درجه سنی R به نمایش درآید، یک تمشک زرین همچین تر و تمیز را به دلیل آنچه « فحش و فحش کاری در برنامه سینمایی » می نامیم، خدمت مسعود فراستی تقدیم می کنیم که با استفاده از این کلمه کلی بحث های رسانه ای را بوجود آورد. ما اینجا مخالف نقد تند نیستیم که خودمون یک منتقد بی اعصاب و قاطی داریم و درکش میکنیم(!) اما استفاده از اینجور کلمات و توهین ها را اصلا نمی پسندیم.

a52f8ef4bb74343

68466 تمشک زرین دیگر این هفته را به قسمت دیگر این جدال « هفتی » یعنی کمال تبریزی تقدیم می کنیم که بعد از این اتفاقات آمد و گفت که به نشانه اعتراض ساخت سریال « سرزمین کهن » را متوقف کرده تا ببیند که تکلیفش با هتاکان این برنامه چیست! ما که هرچه گشتیم نتونستیم موردی پیدا کنیم که یکی به یکی توهین کرده باشد و آن فرد یک عده که آنجا مشغول کار هستن را بیکار کند تا موضوعش با هتاک، آن هم در یک برنامه تلویزیونی ، مشخص شود.

استاد عزیز جناب تبریزی عزیز، اینکه به شما توهین شده و شما باید از خودتان دفاع کنید حق طبیعی شماست و کسی منکرش نیست اما آخه عزیز این دیگه چه اظهار نظری هست که میگید من سریال نمیسازم چون بهم توهین شده! یعنی ساختن و نساختن یک فیلم یا سریال مستقیما بر میگرده به اینکه کسی به شما چیزی نگه و اگه بگه شما کلا میلیاردها هزینه ای که برای ساخت یک فیلم یا سریال متحمل شده اند را بی خیال می شوید و تحصن میکنید؟ این الان کدام بخش از سینمای حرفه ای را شامل میشود؟

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « حرکات عجیب و غریب فیلمساز مورد توهین قرار گرفته » می نامیم، تمشک زرینی را به کمال تبریزی تقدیم می کنیم که عکس العمل عاقلانه ای درباره برنامه « هفت » نشان نداد و یک تصمیم عجولانه گرفت که او را هم سوژه رسانه ها کرد.

0 0 13950227104420938771470412313

68466سومین تمشک زرین این هفته را هم به ضلع سوم این مثلث « هفتی » تقدیم می کنیم که یک نامه به کمال تبریزی زد و همچین با ادبیات کوچه بازاری به انتقاد از کمال تبریزی پرداخت. افخمی در نامه اش نوشت : « مگر از پشت کوه آمده‌ای و خبر نداشتی که وقتی آدم فیلم می‌سازد باید منتظر نقد و نظر کوبنده و بی‌رحمانه هم باشد. چرا اینطوری شده‌ای رفیق قدیمی؟ »

فارغ از پشت کوه آمدن و اینجور ادبیات عجیب و غیرفرهنگی، باید به استاد عرض کرد که استفاده از کلمه « دیاثت » هرگز یک انتقاد یا نقد کوبنده نیست! در واقع اگر این نوع کلمات یک نقد محسوب می شد، کلی ملت توی پارک ها و معابر که خیابان متر می کنن و سر کوچه گیر می کنن، دارند صبح تا شب بهم همین کلمه رو میگن و بعدش هم هر هر میخندن، پس یعنی دارن همدیگر رو نقد کوبنده میکنن!؟ روی آنتن زنده به کارگردان جماعت گفتید دی... بعد میگید نقد کوبنده!؟

ما هم اینجا به دلیل آنچه که « مشخص نبودن چند چند بودن مجری برنامه هفت با خودش » می نامیم، تمشک زرینی را هم به بهروز افخمی اهدا می کنیم که کم کم دارد رکورددار تمشک های زرین ما هم می شود. به استاد هم پیشاپیش اعلام می کنیم که کمی به فکر برنامه هفت باشد که در حال از دسترس رفتن است. حالا یک ماهی بخاطر جام ملت ها که ظاهرا تشریف ندارید اما حداقل زمانی که برگشتید روی آنتن، یک دستی به سر و روی برنامه بکشید.

a4444sa2333502123

68466آقا در هفته ای که گذشت یک مورد چت روم و مخ زنی آنلاین و سِند ایموشن داشتیم که اینبار باعث و بانی اش ملت نبودند بلکه به گفته علی صادقی، پسرِ جناب احمد پورمخبر بوده که ظاهرا یک حساب فیک به اسم علی صادقی ساخته و از طریق آن با دختران مردم چت می کند و دل می دهد و قلوه می گیرد!

صادقی در مصاحبه اش گفته که حوصله شکایت به پلیس فتا را ندارد. احمد پورمخبر هم گفته که پسرش زن و بچه دارد و کل حساب های شبکه های اجتماعی اش دست همسرش است و این وصله ها به او نمی چسبد. ما آخرش نفهمیدیم که این جریان سرانجامش چه شد و حق با چه کسی است چراکه هیچکس پیگیر نشده. یکی پیغام می دهد، آن یکی جواب می دهد و ملت هم نظاره گر این بحث.

ما هم اینجا به دلیل آنچه که « شایعه ASL خواستن پسرِ بازیگر کشور از دختر مردم » می نامیم، تمشک زرینی را نه به فرد خاصی بلکه به این موضوع اختصاص می دهیم که چنین مورد مضحکی رسانه ای شده بدون آنکه از صحت و سقم آن اطلاعات کافی در دسترس باشد. این وسط فقط آبروی این افراد بازیچه شده. از عزیزان فیک ساز هم تقاضا داریم که سر به سر دختر ملت نزارن که آخر و عاقبت خوشی نداره و خدا رو هم خوش نمیاد.

1453190 73344

68466سر این یکی تمشک خیلی گیر نمی کنیم چون دیگه خسته شدیم از بس در موردش نوشتیم. در هفته ای که گذشت سرکار خان نفیسه روشن یک لباس خاص پوشید و رفت سر اکران یک فیلم. بعد از این جریان ملت ریختن صفحه اینستاگرام خانم بازیگر و کلی توهین نثارش کردند که مشخص نیست دلیلش چه بود!

ما هم اینجا به دلیل آنچه که « رد دادن یک عده در فضای مجازی » می نامیم، تمشک زرینی را به هتاکان فضای مجازی تقدیم می کنیم که کلا منتظرن یکی یه کاری کنه بعد برن صفحه اجتماعی فرد را منفجر کنند. آقا ، خانم، به خدا زشته چرا نمی خواهید متوجه شوید که این حرکات زشته!

 

ذره بین            

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر" سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم!

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به کانال رسمی مووی مگ در تلگرام بپیوندید!