IMG17035173242442

Zarinدر هفته ای که گذشت فضای رسانه ای کشور تحت تاثیر درگذشت فیلمساز مشهور کشورمان عباس کیارستمی بود. در میان بهت و حیرت مردم ایران در غم از دست دادن استاد، خبر رسید که رئیس جمهور فرانسه نسبت به درگذشت عباس کیارستمی واکنش نشان داده و طبق یک بیانیه رسمی درگذشت این فیلمساز مهشور را تسلیت گفته. لازم به ذکر هست که رئیس جمهور کشورمان نیز درگذشت این فیلمساز پرآوازه کشورمان را تسلیت گفته بودند.

ما ایرانیان به ادب و احترام شهره هستیم، از این جهت به دلیل آنچه که « تشکر از رئیس جمهور فرانسه بابت پیام تسلیتش درباره فیلمساز ایرانی » می نامیم، لوح زرینی را به فرانسوا اولاند تقدیم می کنیم و کاری هم به موارد دیگر نداریم! پیام رسمی دادن رئیس جمهور یک کشور دیگر بابت درگذشت فیلمسازی که اهل آن کشور نبوده، نیازمند احترام می باشد که باید بجای بیاوریم.

4200244255

Zarinدر هفته ای که گذشت، بازیگران سریال « بازی تاج و تخت » به یونان رفتند تا با مهاجران سوری دیدار کرده و توجه رهبران کشورهای اروپایی را به این معضل جلب نمایند. لنا هیدی، لیام کانینگهام و میسی ویلیامز از جمله بازیگرانی بودند که به محل اقامت مهاجران رفتند و با آنها دیدار و درباره مشکلاتشان در این منطقه از آنها سوالاتی پرسیدند.

ما هم که اینجا با حرکات های نوع دوستانه که در هر نقطه دنیا رخ دهد حال می کنیم، به دلیل آنچه که « احساس مسئولیت سینماگر در قبال مسائل جهانی » می نامیم، لوح زرینی را به کسانی که بلند شدند رفتند به دیدار مهاجران سوری تقدیم می کنیم و امیدواریم که بالاخره همه دست به دست هم دهند تا این بحران مهاجرت و کمبودها و هرچی بلاست در دنیا رفع بشه. برای بر و بچ « بازی تاج و تخت » هم آرزوی توفیق داریم و اینکه فصل جدید سریال رو سریعا بسازند که ملت حسابی در کف به سر می برند!

346434123242

68466همانطور که در جریان هستید، در هفته ای که گذشت فیلمساز مشهور ایران جناب استاد عباس کیارستمی درگذشت و جامعه ایران را به شوک فرو برد. مرگ استاد به اندازه کافی داغ به دل ما گذاشته بود اما این وسط دوباره یک عده آمدند و تسلیت گفتند و یک عده دیگه زدند توی سر اون عده ای که احساس می کردند درست و حسابی تسلیت نگفتند! یعنی فضای رسانه ای کشور در این چند روز به این منوال گذشت که همه تسلیت گفتند، بعد یکسری که از تسلیت گفتن یه سری دیگه حال نمی کردن، بیانیه دادن که توی فلان فلان شده چی میگی که ...

آخرش نشد یه اتفاق چه خوب و چه بد در این فضای هنری کشور بیفته و افراد به جان هم نیفتند! حالا فرقی نمی کنه یا بوکسور جماعت رو بر می دارن از اونور دنیا میارن اینور معلوم نمیشه چی میشه آخرشم هیچکس هیچی گردن نمی گیره، یا یه بزرگواری به رحمت خدا رفته عوض اینکه همه فقط رعایت کنن و پیامشون رو بدن، دارن می پرن به هم و جفتک میزنن!

از این رو ، به دلیل آنچه که « درک نکردن شرایط خاص در فضای هنری کشور » می نامیم، تمشک زرینی را تقدیم آن عزیزانی می کنیم که در این شرایط به جای اینکه سوگوار باشند و بی خیال اختلافاتشان با دیگر نفرات شوند، از این فرصت هم استفاده می کنند و بیانیه می دهند و صحنه زشتی رقم می زنند.

081457371666524343443

68466یک تمشک زرین دیگر هفته را هم باید به آن دسته از هنرمندان عزیز و دسته گلی تقدیم کنیم که در غم از دست دادن استاد آمدند به فضای مجازی و تشریف بردند به پروفایل های شخصی شان و هرکدامشان جملاتی عجیب و غریب نوشتند که بیشتر شبیه خودنمایی بود تا پیام تسلیت. یکی از این افراد حتی از مرگ استاد هم برای خودنمایی استفاده کرده بود و گفته بود که کیارستمی را بدون فیلمهایش دوست دارد و دیگری هم از مردم به عنوان ادمهای عادی و معمولی گفته بود که ظاهرا در شان هنرمندان نیستند و از این حرفها.

خانمها و آقایان محترم هنرمند و عزیز دوست داشتنی و باحال، وقتی یک فرد از دنیا می رود نیازی نیست که تراوشات ذهنی تان را بیرون بریزید و سعی کنید متفاوت جلوه کنید و پیامهای عجق و وجق منتشر کنید. کافی هست خیلی سنگین تشریف ببرید و یک متن زیبا و احترام آمیز به همراه عکس استاد را منتشر کنید و برای دو دقیقه هم که شده بی خیال جایگاهتان شوید!

از این رو، ما اینجا به دلیل آنچه که « بی جنبه بازی برخی اهالی هنر » می نامیم، تمشک زرینی را به جماعت موج سوار تقدیم می کنیم که در روزگار عادی مغز ما را با ادا و اطوارهایشان خورده اند و حالا که عزادار هستیم هم ول کن قضیه نیستند و دارند براساس موضوعی که برایشان بدست آمده، ذهنیت های خودشان را به مرگ استاد پیوند می زنند و به خورد مردم می دهند. کمی بی خیال بشید این چند روز رو خب!

20160707140939 1889

68466آخرین تمشک زرین را هم به به سرکار خانم الهام چرخنده تقدیم می کنیم که فارغ از تمام اتفاقا رخ داده در هفته ی گذشته که شامل مرگ عباس کیارستمی بود، تشریف بردند به دیدار کودکان یک مرکز خیریه و عکس سلفی با آنها گرفتند با این شرط که چهره آنان را نمایش داده نشود اما یکدفعه خودش و بچه ها سر از اینستاگرام درآوردند و مسئولین آن محل هم حسابی از دستش شاکی شدند که ای خانم! شما قول دادید که تصاویر بچه ها رو منتشر نکنید اما زیر قولتان زده اید!

ما اینجا تمام و کمال این حرکت های نابجا را محکوم کرده و آبروی افراد را بسیار مهم تلفی می کنیم و به دلیل آنچه که « بی اخلاقی بازیگر مملکت » می نامیم، تمشک زرینی را به خانم چرخنده تقدیم می کنیم که بجای رعایت اخلاق، با انتشار تصاویر کودکان نسبت به برانگیختن احساسات عمومی اقدام کرد و تمام موازین اخلاقی را هم که ظاهرا مسئولین آن موسسه به وی گوشزد کرده بودند زیر پا گذاشت تا تمشک زرین هفته ما نصیبش شود. لایک و اینا هم برای خودش وسعت و اندازه ای داره خب!

 

 

ذره بین            

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر" سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم!

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به کانال رسمی مووی مگ در تلگرام بپیوندید!