393337 222325225

68466این هفته کلی اتفاق تمشکی رخ داد که حسابی دست ما رو برای پُر کردن این صفحه باز گذاشت.

در این هفته دختر خانم آقای صفدر حسینی که موفق شده اند به مجلس راه پیدا کنند، حسابی جنجال بپا کردند و به خاطر صرافی شان و حقوق چند صد میلیونی پدر، در مجلس کلی سخنرانی کردند. حالا کار به مجلس و سخنرانی ایشان نداریم.

این وسط که جنجال بخاطر وضعیت مالی خانواده ایشان در رسانه ها مطرح شد، یادمان افتاد که حامی ایشان در جریان انتخابات اهالی هنر هم بودند که هرکدامشان خیلی سفت و سخت پشت ایشان ایستاده بودند و می گفتند که برو جلو ما پشتت هستیم.اما اخیرا که با این افراد از جمله لیلی رشیدی و مجید مظفری درباره ایشان صحبت کرده اند، این بزرگواران گفته اند که فقط راجع سینما صحبت می کنند و نظری ندارند! مجید مظفری هم گفته که چون دوستش بهش گفته ایشون خوبه، منم گفتم خوبه!

از این رو ما به دلیل آنچه که « تحلیل های آبدوغ خیاری اهالی سینما و عدم پذیرش مسئولیت در قبال مواضعشان» می نامیم، تمشک زرینی را کلا به تمام هنرمندانی اهدا می کنیم که تا کاندیدای مورد حمایتشان جنجال ساز شد، همگی یکصدا گفتند : « کی؟ کجا ؟ چقدر اسمش آشناست! دیروز سر چهار راه ندیدمش؟! »

293940 561353553323

68466در هفته ای که گذشت داریوش خان مهرجویی حسابی در بزرگداشت عباس کیارستمی عصبانی شد و الفاظ تندی را به نسبت به پزشکان معالج عباس کیارستمی روا داشت که باعث ایجاد جنجال های فراوانی نیز گشت.

ما اینجا از صحبت های داریوش مهرجویی و مخصوصا لحن تندش حمایت نمی کنیم و معتقدیم که می شد آرام تر این اظهارات را روا داشت ( البته ناراحتی و عصبانی ایشان مزید بر علت شده بود ) ، اما بعد از این جریان یک سری پزشک راه افتادند و هرکدامشان یک نامه ای خطاب به مهرجویی نوشتند که این نامه ها یکی از یکی درب و داغان تر و پر ایراد تر!

در یکی از این موارد، یک پزشک عزیز نیز نامه ای عجیب منتشر کرد و گفت که ماها چون رتبه زیر 2000 کنکور هستیم آدم حسابی هستیم. شما هم برو رد کارت و تو سینمات باش که توی این 30 سال اخیر کاری کردی مردم ازش فرار کنن. این استاد عزیز در ادامه نامه گفت بیمارستان اگه بد بود مردم بیمارستان نمی اومدن، پس برید یه فکری به حال خودتون بکنید که سینماتون خالیه!

ما همینجا ضمن سلام و عرض ادب خدمت این عزیز بزرگوار زیر رتبه 2000 کنکور ، خدمت ایشان اعلام می کنیم که بیمارستان در حوزه سلامت دسته بندی می شود و سینما در حوزه هنر و سرگرمی. اصولا مردم زمانی میخوان برن سینما یا میرن سینما یا کلی تفریح دیگه جایگزین پیدا می کنند اما در حوزه سلامت افراد وقتی بیمار بشن نمیرن وسط خیابان کارناوال برگزار کنند بلکه یکراست می روند جایی که دردشان را التیام ببخشد. یکی نیست این وسط مشخص کند این عزیز زیر 2000 در چه سالی وارد کنکور شده که ببینیم چه چیزی پاس کرده اند!؟

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « نامه عجیب و غریب پزشک ممکلت به فیلمساز جماعت » می نامیم، یک تمشک زرین را به این پزشک عزیز زیر دو هزار تقدیم می کنیم و امیدواریم که حداقل از امروز به بعد دو واحد هم وجدان، سه واحد تعهد کاری و چهار واحد ادبیات پاس کند!

http://moviemag.ir/images/pics/62/News/1/1/17/Bio_186_w555w3443.jpg

68466در وضعیت پسادرگذشت عباس کیارستمی که حسابی همه را به جان هم انداخته، بهروز افخمی هم که چند ماهی است فکر می کند باید در همه موارد اظهار نظر کند و خدای ناکرده اگر سکوت کند ملت فکر می کنند مشکل تکلم دارد، در روزنامه هفت صبح یک متن بلندبالا از زبان کیارستمی به سرکار خانم نیکی کریمی منتشر کرد که درش کلی حرف های بی مزه به کار برده که حال ما را حسابی دگرگون کرد.

ما اینجا به دلیل آنچه که « نخود آش شدن فیلمساز در مسائلی که به او مربوط نیست » می نامیم، ضمن محکوم کردن این نامه معتقدیم که آقا، وقتی شما در این جریان نه سر پیازی و نه ته پیاز، نامه نوشتنت به یک ینده خدایی که توی صفحه شخصی اش یه چیزی نه خطاب به شما، بلکه کیارستمی نوشته چی هست آخه! الان پس فردا من ذره بین هم میام یه چیزی واسه یک بنده خدایی بنویسم، بهروز افخمی فردا صبحش به من تیکه میندازه! آخه این وسط شما کسی با شما کار داشته مگه بزرگوار؟!

photo 2016 07 15 22 42 18

68466در میان هجمه های مقابله با داریوش مهرجویی توسط پزشکان، اینبار یک پزشک لطف کردند و در مقابل بیمارستان حاضر شدند و یک ورقه دستشان گرفتند و خطاب به داریوش مهرجویی عنوان کردند : « آقای مهرجویی لطفا مواد صنعتی را به سنتی مخلوط نکنید! »

خب اینم از قشر تحصیلکرده ما. ما اینجا ضمن محکوم کردن این حرکت به دلیل آنچه که « از رو نرفتن این پزشک عزیزی که در تصویر می بینید » می نامیم، یک تمشک زرین را به ایشان اهدا می کنیم که ظاهرا چند تای دیگر از این برگه ها را هم با هنرمندی تمام(!) درست کرده و منتشر کرده اند. در ضمن به این استاد هم اعلام می کنیم که کندن بخیه صورت کودک، رها کردن بیمار وسط بیابان، بریدن پلک نوزاد تازه متولد شده و موارد دیگر هم سلام می رسانند و برایتان در دوران تعطیلات آرزوی سلامتی می کنند!

 

 

 

ذره بین            

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر" سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم!

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به کانال رسمی مووی مگ در تلگرام بپیوندید!