zhilasade23

Zarinدر هفته ای که گذشت خبری منتشر شد درباره اینکه سرکار خانم ژیلا صادقی که سالها در صدا و سیما مجری بودند به سلامتی ازدواج کردند و رفتند سر خانه و زندگی شان. در توضیحاتی که درباره همسر ایشان منتشر شده گفته شده که ایشان کارمند ساده ای هستند که البته الان رستوران دارند!

ما هم اینجا ضمن تبریک به خانم صادقی ، لوح زرینی را تقدیمشان می کنیم و امیدواریم که در تمامی مراحل زندگی شان موفق باشند و کمکی هم برای همسر در امر رستوران داری باشند.

 343553Ffe23

68466اولین تمشک زرین هفته ما به هفته نامه ای اختصاص داده می شود که در هفته گذشته تیتری درباره مهمانان « جشن حافظ » رفت که همه مردم و اهالی سینما را عصبانی کرد. این تیتر چنان زشت و زننده بود که آدم خجالت میکشه به زبان بیاره و کم از توهین برخی از افراد در صفحات اینستاگرام ملت ندارد!

دیگه همه می دانند جریان چه هست به همین جهت بدون توضیح اضافی، به دلیل آنچه که « توهین زشت و زننده در نشریه رسمی مملکت » می نامیم، تمشک زرینی را به این هفته نامه تقدیم می کنیم و امیدواریم که برخوردهای لازم هیئت نظارت بر مطبوعات بر این نشریه اعمال شود تا شاهد فحاشی رکیک در صفحات رسمی نشریات کشور نباشیم.

 543 4583662 1463398203224

68466مدتی هست برنامه ای تحت عنوان « حالا خورشید » از شبکه سوم پخش می شود که مجری آن رضا رشیدپور است. اما این برنامه که می خواهد رویکرد جنجالی داشته باشد، اطلاعات ناقصی را از شبکه های اجتماعی جمع آوری می کند و به خورد مخاطب می دهد که بینشان خبرهای غلط تا دلتان بخواهد پیدا می شود.

اوج این سوتی ها مربوط به نامه فردی بود که به سازمان تامین اجتماعی ارسال شده و پس از اینکه با درخواستش برای پرداخت مبلغی مخالفت شده بود، در نهایت از دنیا رفت و سپس سازمان برای دفنش بودجه ای تامین کرده بود. این نامه طنزآمیز که قدمت آن به چند سال پیش می رسد، با آب و تاب توسط رضا رشیدپور در برنامه قرائت شد و بعدش هم کلی وای وای سر داده شد!

ما هم اینجا به دلیل آنچه که « تلگرامی اطلاعات گرفتن مجری مملکت » می نامیم، تمشک زرینی را به رضا رشیدپور عزیز تقدیم می کنیم که ظاهرا این روزها حال نداره دنبال صحت منابعی که استفاده می کنه برود و همیجنوری هرچیزی برایش ارسال می شود روی آنتن سراسری می برد!

 292876 orig3443

68466این هفته چند تا تمشک مختلف قرار بود تقدیم کنیم اما همه آنها را فشرده می کنیم و در قالب یک تمشک زرین به برخی سازمان های سینمایی اهدا می کنیم که پس از توهین هایی که به اهالی سینما شد، عین قاب عکس ایستادند و نه بیانیه ای منتشر کردند و نه صدایی ازشان درآمد و فقط زمانی که برخی هنرمندان با صدای بلند مراتب اعتراضشان را به این توهین ها علنی کردند، اساتید تصمیم گرفتند جلسه تشکیل داده و یک بیانیه بدهند تا وظیفه خودشان را انجام داده باشند.

اساتید عزیز، انجمن های سینمایی دقیقا برای اینچنین مواردی مورد نیاز هست. معمولا زمانی که اتفاقی خارج از عرف رایج رخ دهد اولین جایی که باید بیانیه صادر کند انجمن سینماگران، کارگردانان ، خانه سینما یا حتی وزارت ارشاد هست اما ظاهرا شما دیرتر از همه افراد اقدام به واکنش به این موضوع کرده اید که اصلا خوب نیست.

از این رو ما به دلیل آنچه که « بیکار نشستن انجمن های سینمایی در مقابل توهین ها » می نامیم، تمشک زرینی را به تمام عزیزانی که نسبت به این توهین سکوت کرده اند تقدیم می کنیم و همچنین اعلام می کنیم که بیانیه صادر کردن شما پس از اینکه ملت و هنرمندان خودشان قبل از شما اینکار را انجام دادند، باعث نمی شود از کم کاری شما در این قضیه کم شود. شما باید در صنف خودتان اولین باشید نه آخرین.

ذره بین            

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر" سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم!

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به کانال رسمی مووی مگ در تلگرام بپیوندید!