10524351 1015257113284440279 6691889561392223

68466در هفته ای که گذشت گزینه تمشک بگیر همیشگی ما یعنی برنامه « هفت » بار دیگر به روی آنتن رفت و شروعی عجیب داشت. در ابتدای این برنامه بهروز افخمی از تریبون رسمی یک تلویزیون استفاده کرد و به مقابله با یک سایت که مطالبی درباره او منتشر کرده بود پرداخت و از واژه های بی ادبانه ای نظیر « ابله » و « کثافت کاری » استفاده کرد و پیر و جوان و کودک نیز نظاره گر رد و بدل شدن این کلمات در یک برنامه زنده تلویزیونی بودند.

ما در این ستون اینقدر درباره کلمات زشتی که در این برنامه گفته می شود صحبت کرده ایم که دیگه حقیقتا حالش رو نداریم! از این رو به دلیل آنچه که « به کار بردن کلمات بی ادبانه در برنامه هفت » می نامیم، یک تمشک زرین دیگر نیز به بهروز افخمی تقدیم می کنیم و امیدوار می مانیم که تعداد کلمات زشتی که ایشان استفاده می کنند همین مقدار باقی بماند و یکدفعه قبل از شروع برنامه با این تیتر مواجه نشویم : « دیدن این برنامه برای افراد زیر 18 سال بدجوری ممنوع است! »

cinem3420x200

68466آقا اخیر دادستان محترم مشهد در حال انجام یک مصاحبه تلویزیونی بود و داشت درباره برگزاری کنسرت ها و اینا صحبت می کرد که ما یکدفعه در تصویر پس زمینه یه سری افراد رو دیدیم که از طناب دار آویخته شده بودند و جلوه خاصی به تصویر بخشیده بودند!

ما اینجا ضمن محکوم کردن شدید این اقدام صدا و سیما عنوان می کنیم که اساتید، وقتی ملت پای اخبار صدا و سیما می نشینند مطمئن هستند که قرار نیست تصویری مشاهده کنند که برای بچه ها و حتی بزرگسالان نامناسب باشد. بعد شما یکدفعه ای یه بدبختی که به طناب دار آویخته شده رو به عنوان تصویر پس زمینه گفتگو به خورد ملت داده اید؟! اصلا داریم مگه !؟

از این رو، به دلیل آنچه که « ترویج خشونت در صدا و سیما » می نامیم، تمشک زرینی را به کسانی که این گزارش را تهیه کرده اند تقدیم می کنیم و به این عزیزان هم اعلام می کنیم که فضاهای طبیعی اعم از باغ و بوستان، فرهنگسرا و کتابخانه، حوض و گلستان و... در کشور به میزان کافی وجود دارد و نیازی نیست با اعدام تصویر پس زمینه را ببندید!

67687 608

68466در هفته ای که گذشت جشن حافظ کلی حاشیه درست کرد که دیگه همه در جریان هستید و تمام شد و رفت. اما حالا مهران غفوریان که به دلیل تصویری که به نشانه اعتراض به مطالب یک هفته نامه منتشر شده بود، کلی مصاحبه انجام داد و گفت که منظورم تمسخر حجاب نبوده و اصلا خانواده ام مذهبی هستن و اینا. اما استاد در مصاحبه جدیدشان گفته اند که استفاده از اینستاگرام ملت را « وا مانده » می کند و همان بهتر که توسط سازمان های مربوطه مسدود شود!

ما هم اینجا ضمن خسته نباشید به این عزیز بزرگوار عنوان می کنیم که هنرمند گرامی که قرار هست بروز باشید و بروز فکر کنید، مسدود کردن شبکه اجتماعی که اتفاقا یک فرصت ارزشمند برای ارائه یک تصویر ملایم از ایرانیان به جهان است، در هیچ کجای دنیا رخ نمی دهد بلکه باید فرهنگ سازی صورت بگیرد تا تمامی ابزارهای ارتباطی به روش صحیح مورد استفاده قرار بگیرند. یک چیز هم بین خودمون باشه رئیس، دلت بدجوری برای دورانی که هیچکس هیچ چیز رو نمی تونست به گوش شما بازیگران برسونه تنگ شده نه؟!

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « صحبت های عجیب و غریب بازیگر مملکت » می نامیم، تمشک زرینی را به مهران غفوریان تقدیم می کنیم که ظاهرا بعد از جشن حافظ هنوز نمی داند خودش با خودش چند چند است و هرچیزی که فکر می کند می تواند به کاهش حجم فشارها بر روی او بکاهد بر زبان می آورد.

68185 159

68466آقا در آخرین لحظات تنظیم این مقاله خبری منتشر و سپس تکذیب شد که در نوع خودش منحصر به فرد بود و آن مرگ احسان علیخانی بود.

البته احسان علیخانی در چند سال اخیر بارها به واسطه شبکه های اجتماعی به دیار باقی شتافته و بازگشته اما اینبار این خبر از طریق شبکه ورزش به مخاطبین داده شد که همه را به یکباره در شوک فرو برد اما پس از مدت کوتاهی مدیر شبکه تکذیب کرد و خود احسان علیخانی هم که حسابی شاکی شده بود گفت که مادر محترمش به دلیل شنیدن این خبر حالش بد شده و کلا وضعیت شیر تو شیریه.

ما هم اینجا به دلیل آنچه که « تلگرام بازی گوینده اعلام کننده خبر مرگ احسان علیخانی » می نامیم، تمشک زرینی را به وی که در المپیک ریو حضور دارد تقدیم می کنیم و اعلام می کنیم که می دانیم که برزیل هست و شما هم بهتره چشمت در تلگرام و موبایلت باشه، اما برادر، دیگه شایعه های این شبکه های اجتماعی را در برنامه زنده بر زبان نیار که یک ملت پای تلویزیون نشسته اند و اعتماد به گفته های شما دارند.

 

ذره بین            

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر" سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم!

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به کانال رسمی مووی مگ در تلگرام بپیوندید!