48303BFC A42E 23

Zarin در هفته ای که گذشت گزارشی منتشر شد که طی آن از 177 منتقد سرشناس جهان خواسته شده بود 100 فیلم برتر از سال 2000 به بعد را معرفی کنند که با انتشار این لیست مشخص شد فیلم « جدایی نادر از سیمین » اصغر فرهادی در رده 9 و فیلمهای « ده » و « کپی برابر اصل » عباس کیارستمی هم رتبه های 46 و 98 را بدست آورده اند.

ما هم که اینجا خیلی ذوق کردیم از اینکه نام فیلمسازان ایرانی در میان 100 فیلم برتر منتقدان مطرح جهان قرار گرفته، تصمیم گرفتیم یک لوح زرین همینجوری الکی و بی خود به سینماگرانی که در این لیست حضور دارند تقدیم کنیم و امیدوار باشیم که سینماگران دیگر هم به جای غر زدن و اَنگ زدن به این و آن، فیلم بین المللی بسازند تا بتوانند برای سینمای ایران افتخار بین المللی بیافرینند.

 4ec6b71acbdf057176cea8b3f7331b50 M

Zarinدر هفته ای که گذشت، خبر رسید که ایان مک کلین سه سال پیش از طرف یک میلیاردر آمریکایی که در حال عیالوار شدن بود، پیشنهاد یک و نیم میلیون دلاری دریافت کرده تا با پوشیدن لباس گاندولف در سری فیلمهای « ارباب حلقه ها » در مراسم حاضر شود و حسابی مهمانان را سورپرایز کند. مک کلین هم سریعاً پاسخ منفی داد و گفت : « گاندولف اهل عروسی رفتن نیست! »

مک کلین در ادامه اعلام کرد که تنها بر روی صحنه تئاتر یا در مقابل دوربین لباس شخصیت هایی که ایفا می کند را بر تن می کند و در دنیای واقعی مثل آدمهای معمولی لباس بر تن خواهد کرد و هرگز از اینجور کارها نکرده و نخواهد کرد.

ما که خیلی با این حرکت حال کردیم، اینجا به دلیل آنچه که « باوقار رفتار کردن بازیگر جماعت در مقابل پیشنهادات مالی وسوسه برانگیز » می خوانیم، لوح زرینی را به ایان مک کلین تقدیم می کنیم و به برخی از عزیزان داخل کشور که هر هفته در یک نقطه از کشور در جُنگ های شبانه حضور می یابند و کاراکتر های تلویزونی شان را تکرار می کنند، اعلام می کنیم که یاد بگیرید! پول خوبه و مشخصاً وضع شما هم اونقدر بد نیست که بخواهید از این کارها بکنید اما یه فرقی باید باشه بین انسانها بالاخره.

 73066 93846346422

68466در هفته ای که گذشت، آقای نیما شاهرخ شاهی که بازیگر سینما و تلویزیون ایران هست مصاحبه ای انجام داد و گفت که منتشر شدن رقم دستمزد بازیگران کار بسیار اشتباهی بود.

او در این مصاحبه گفت : « شاهرخ شاهی با اظهار نارضایتی از اعلام رقم دستمزد بازیگران گفت: به شدت اشتباه کردند که دستمزد بازیگران را اعلام کردند. ما این همه شغل داریم که هیچ اشاره‌ای به دستمزدهای کلان آن‌ها نمی‌شود، چرا باید یک بازیگر که مبلغی را برای کل سال دریافت می‌کند و به جز آن کار وقت دیگری ندارد و چند ماه روی آن کار زمان صرف می‌کند، باید دستمزدش تا این اندازه بزرگ شود. او چند دهه تلاش کرده و زحمت کشیده است تا به اینجا رسیده، چرا رقم دستمزدش وقتی اعلام می‌شود تا این اندازه اعتراض پشت آن نهفته است. در تمام دنیا بازیگران سینما رقم دستمزدهایشان بسیار بالا و تضمین شده است، این در حالی است که ما اینجا کار می‌کنیم و تازه باید به سختی بتوانیم پول خودمان را دریافت کنیم و این زشت‌ترین کاری است که انجام شده است. »

خب باید خدمت این عزیز بزرگوار عرض کنم که در همه جای دنیا ارقام دریافتی بازیگران اعلام می شود و اتفاقاً مسائل مالی خیلی شفاف بیان می شود تا اهالی سینما و ملت بدانند که چه کسی الان پولساز هست و چه کسی نیست و در مجموع بدونن کی به کی هست. شما هم عوض اینکه بیایید از این موضوع حمایت کنید و تلاش کنید تا اون رو عادی جلوه بدید، اومدید گفتید که غلط بوده و بعدش هم از مصائب کارتان گفتید که آدم رو به یاد کوه کندن فرهاد می اندازد؟

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « لوکالیزه فکر کردن بازیگر مملکت جماعت » می نامیم، تمشک زرینی را به این عزیز بزرگوار بازیگر تقدیم می کنیم و در ضمن از ایشان تقاضا می کنیم تا اگر انشالله وقت کرد و مشاغل غیر سینمایی شان اجازه ای بهشان داد، یه نیم نگاهی هم به دیگر نقاط دنیا بیندازند تا ببینند مسائل مالی چیزی نیست که مثل خیلی از موارد دیگه بصورت " اینویزیبیلیتی " جریان پیدا کنه.

 20160820114250 14

68466آقا در هفته ای که گذشت یک اتفاق عجیب و غریب کاباره ای در کشور بنگلادش رخ داد.

داستان از این قرار بود که ملت در رستوران نشسته بودن و مشغول تماشای یک سریال هندی بودند که یک بحثی درباره موضوع سریال میان این افراد مطرح می شود که انتظار می رفت با یکم بالا بردن صدا ختم به خیر بشه. اما ظاهرا اونورا مشکل ها رو خیلی ساده حل نمیکنن برای همین تا می خوردن همدیگه رو کتک زدن و 100 نفر زحمی از خودشون به جا گذاشتن!

ما اینجا به دلیل آنچه که « فیلمبنگلادشی بازی در آوردن جماعت بنگلادشی » می نامیم، تمشک زرینی را به عزیزان گرد و خاک به پا کن اهدا کرده و امیدواریم که از این به بعد مسائل رو با زبان گفتگو حل کنن، نه چوب و داس و تبر و ...

 

ذره بین            

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر" سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم!

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به کانال رسمی مووی مگ در تلگرام بپیوندید!