24646825308800

Zarinدر هفته ای که گذشت احمدرضا درویش در جشنواره فیلم « مقاومت » حضور پیدا کرد و برای مدتی سخنرانی کرد. درویش در سخنرانی اش گفت که ما زمانیکه فیلمها را فقط برای خودمان بسازیم و امکان اکران بین المللی نداریم، چرا خودمان را گول می زنیم که در حال رقابت با هالیوود هستیم؟ »

بالاخره یکی پیدا شد که حرف حق بزنه. آقا ما خیلی هم استقبال می کنیم از اینکه فیلمهای سینمای ایران بتونه اکران بین المللی بگیره و جهان هم ببینه که توی سینما ایران چه خبره، اما وقتی که کسی حاضر نمیشه فیلمهای ایرانی رو به جز چندتایی، اکران کنه دیگه وضعیت مشخصه دیگه، هالیوود و بالیوود و خالیوود هم نداره!

ما اینجا به احمدرضا درویش به دلیل آنچه که « حرف حساب زدن کارگردان جماعت » می نامیم، لوح زرینی را تقدیم می کنیم و امیدواریم که دیگر مسئولان که همیشه در حال فکر کردن به این هستند که سینمای ایران در جهان تاثیرگذار است، از خواب غفلت بیدار بشوند و یه کاری کنند که واقعا یک صدایی داشته باشیم، نه اینکه توهم صداسازی داشته باشیم.

photo 2016 09 24 02 55 1100 

68466در هفته ای که گذشت بهاره خانم رهنما یک مطلبی در صفحه اینستاگرامش گذاشت که حسابی داد همه را درآورد. در این مطلب که آخرش نفهمیدیم یه بخش از یک کتاب یا نمایشنامه هست یا نظر شخصی ایشان، گفته شده که : « همه سگ ها از همه مردهای دنیا بهتر هستند! ». ایشون بعد از اینکه دید صدای ملت هم درآمده یک مطلب جدید گذاشت و کلی تاخت به ملت که آی ملت! چتونه آخه شما! همه تون نمی فهمید که من اینو از فلان جا گفتم و من رو مرد ستیز می کنید و کلی از این حرفها.

ما اینجا ضمن محکوم کردن این داستان اعلام می کنیم که خانم رهنمای عزیز، وقتی شما یک تیتر کوچک می زنید با این مضمون، بعد میایید میگید که این یه بخشی از یه چیز دیگه هست شماها نمی فهمید و اشتباه گرفتید، خب کار نداره که، از فردا ملت میان می نویسن همه خانمهای دنیا از جمله خانم بهاره رهنما.... بعدش هم میان میگن : « این یه بخش از یک جای دیگه بود و منظور من این نبود که اونجا بود! » دیگه تیتر واضحه حداقل از مطلبی که ارسال کردید دفاع و پشتیبانی کنید خب!

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « حالی بی حالی بازی در آوردن بازیگر ایرانی » می نامیم، تمشک زرینی را به سرکار خانم رهنما تقدیم می کنیم که یکدفعه ای آسمانش ابری شد و باعث شد مطلبی با این تیتر منتشر کند و متاسفانه نمی داند که جایگاهش به عنوان یک بانوی هنرمند باید باعث شود خیلی بیشتر از اینها به نحوه فعالیت های اجتماعی اش توجه نماید.

 20160924171920 34342

68466قا در هفته ای که گذشت مهران مدیری در برنامه « دورهمی » یک استندآپ درباره گمرک که طنز بود اجرا کرد. اما چند روز نگذشت که یک نامه از طرف گمرک منتشر شد که به مهران مدیری بابت اجرایش تاخته بودند و آسمان و زمین رو بهم بافتند تا بگویند که ماها مظلوم هستید و شما هم با این اجرا دل ما را شکستید و اینا.

ما آخرش نفهمیدیم که در این کشور اصولاً با چه چیز می شود شوخی کرد؟ آیا همه صنف ها از شوخی مبرا هستند و فقط باید از آنها تعریف کرد و براشون دست زد ؟ گمرکی های عزیز زحمتکش که می دانیم حسابی برای مبارزه با قاچاق کالا دارید زحمت می کشید، اما خب قاچاق هم زیاده دیگه ما نابینا هم که نیستیم! اینکه تا یکی میاد یه چیزی میگه شماها سریع نامه می زنید باعث نمیشه که حجم بسیار بالای قاچاق را نادیده بگیریم.

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « بی ظرفیت بازی درآوردن گمرکی ها » می نامیم، تمشک زرینی را به گمرکی های عزیزی که این نامه را امضاء کرده اند منتشر می کنیم و معتقد هستیم که بهتر هست بجای گذاشتن تمرکز و انرژی برای نوشتن نامه و بهم دوختن زمین و زمان، کمی یاد بگیرید جنبه شنیدن کمدی و انتقاد داشته باشید.

 chinese phone 4646plus pai35

68466در هفته ای که گذشت، قسمت نخست سریال « خانه پوشالی » از شبکه نمایش پخش شد که حالا کاری با کیفیت و نحوه پخش این سریال نداریم. اما نکته جالب اینجاست که این سریال همزمان توسط یک شرکت دیگه از طریق شبکه نمایش خانگی به بازار آمده و اتفاقاً دوبلور کوین اسپیسی همان ناصر طهماسب است که در هر دو دوبله حضور دارد!

مطمئن باشید شما در هیچ کجای دنیا این مسئله را نخواهید دید که یک سریال همزمان از دو کانال مختلف یکی و دیگری DVD منتشر شود. این اتفاق تنها در یک صورت رخ می دهد و آن اینکه کسانی که در حال پخش این محصول هستند، به شبکه بدبخت نت فلیکس هیچ پولی بابت استفاده از سریالش پرداخت نکرده باشند و سریال همینجوری برای خودش در حال پخش باشه!

ما اینجا ضمن محکوم کردن این اقدام و احترام به حقوق ناشر ( حالا هرکی میخواد باشه! ) به دلیل آنچه که « پخش یلخی سریال خارجی » می نامیم، تمشک زرینی را به کسانی تقدیم می کنیم که اصولاً اعتقادی به حق پخش ندارند و ایستاده اند تا یک چیزی یک گوشه دنیا پخش شود و آنها بدون پرداخت ریالی آن را دوبله کنند و بعدش بگویند که ما آدم خوبی هستیم!

 

ذره بین            

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر" سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم!

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به کانال رسمی مووی مگ در تلگرام بپیوندید!