f23n1370 3

Zarinدر هفته ای که یک لوح بگیر درست و حسابی نداشتیم، خبر رسید که آزاده نامداری به سلامتی صاحب یک فرزند شده و گندم خانم را به دنیا معرفی کرده است.

ما هم اینجا ضمن تبریک به این مجری – بازیگر سابق یا کنونی یا هرچی که هست، لوح زرینی را برای تبریک تقدیم ایشان می کنیم و امیدواریم که قدم نو رسیده باعث خوشحالی بیشتر ایشان و همسرشان در زندگی شخصی شان شود.

154468 487242

68466در هفته ای که گذشت بهروز افخمی مطابق معمول ماه های اخیر یادداشتی منتشر کرد که پر بود از توهین و کلمات زشت که خطاب به دبیر جشنواره « مقاومت » نوشته شده بود. دبیر این جشنواره که بابت پوشش ندادن این رویداد توسط برنامه « هفت » حسابی شاکی بود، در روزهای قبل عنوان کرده بود که سازندگان برنامه « هفت » برای پوشش این رویداد درخواست مبلغی داشته اند که برخلاف سیاست های صدا و سیما و ماموریت این برنامه است.

بهروز افخمی هم در تلافی این اظهار نظر، یک نامه منتشر کرد و در این نامه کلی جمله عجیب مانند « برنامه هفت چنین غلطی نمی کند » و « نفرماييد كه خودتان آن مزخرفات را به مطبوعات نداده‌ايد و كارمندانتان خطا كرده‌اند يا روزي نامه‌نويسان خودشان كرم ريخته ‌اند » به کار برد که کلا روی هنر و فرهنگ رو سفید کرد.

ما اینجا خسته شده ایم از باب اینکه هر هفته بخواهیم به بهروز افخمی تمشک زرین تقدیم کنیم اما چه کنیم که کارهای ایشان به قدری تمشکی هست که نمی توانیم از آن چشم پوشی کنیم. از این رو به دلیل آنچه که « افخمی بازی درآوردن مجدد افخمی » می نامیم، تمشک زرینی را به ایشان تقدیم می کنیم و معتقدیم که اگر متن این نامه محترمانه نوشته می شد تاثیر بسیار بیشتری می داشت.

 f23242n1370 3

68466در هفته ای که گذشت، رای پرونده مربوط به پزشک جراح عباس کیارستمی صادر شد و استاد مربوطه به 3 ماه تعلیق از طبابت در بیمارستان جم محکوم شد که اینقدر این حکم سنگین و کمر شکن بود، خود ایشان مصاحبه ای مفصل انجام دادند و فرمودند که کارشان را به درستی انجام داده اند و خود جناب کیارستمی در فرانسه سرشان به جایی برخورد کرده و خونریزی کرده اند و از دنیا رفته اند!

بعد از این صحبت ها اهالی سینما و خانه سینما از مردم و سینماگران خواستند تا در مزار استاد کیارستمی حاضر شوند و یک گردهمایی تشکیل دهند و اعتراضی داشته باشند. اما در نهایت تنها 500 نفر در محل حاضر شدند و از اعضای خانه سینما که لیستش ماشالله طویل است، تنها ده نفر در این مراسم حاضر شدند!

از این رو، ما به دلیل آنچه که « پشت هم رو خالی کردن » می نامیم، تمشک زرینی را به دوستداران این کارگردان ( کسانی که می توانستند بیایند اما نیامدند ) و اهالی سینما تقدیم می کنیم که روز مرگ آن بزرگوار کل خیابان را بند آورده بودند و در همه نقاط کشور شمع روشن کرده بودند اما الان که دیگه جو آن روزها خوابیده، بی خیال استاد شدند و منتظر سوژه جدید هستند!

 32241158492 877

68466در هفته ای که گذشت مهران مدیری در برنامه « دورهمی » شوخی هایی را با فوتبالیست ها انجام داد که خب، شوخی بود و کاری به اینکه چی گفت و چی شد نداریم.

اما پیرو فرهنگ غلطی که ظاهرا همه صنف های کشور رو در بر گرفته، اهالی فوتبال و راس آنها سردبیر یک سایت ورزشی اعتراضاتی را علیه مهران مدیری آغاز کردند و کلی به او تاختند که تو چه می دانی و اینا خیلی زحمت می کشند و اینا.

ما هم اینجا به دلیل آنچه که « بی جنبه بازی فوتبالی جماعت » می نامیم، تمشک زرین همچین تر و تمیز و خوشگلی را تقدیم این عزیزان بزرگوار می کنیم که دیگه واقعاً نوبرش رو آورده اند! اولا که شوخی خیز ترین سوژه برای برنامه های طنز همین فوتباله و دوم اینکه بابا شوخیه! شما چرا هرچیزی رو که گفته میشه جدی میگیرید و فکر میکنید دارن بهتون توهین میکنن! گرفتاری شدیم از دست این جماعت!

 

ذره بین            

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر" سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم!

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به کانال رسمی مووی مگ در تلگرام بپیوندید!