Ri33ils211

Zarinدر هفته ای که گذشت دو نشریه در آمریکا یک خبر عجیب کار کردند با این عنوان که آقای تام هنکس داره از همسرش جدا میشه چراکه با فلیسیتی جونز یا مگ رایان رابطه برقرار کرده و واویلا! خود هنکس هم مصاحبه ای انجام داد و گفت که با همسرش به این شایعات می خندند اما اینبار میخوان برخورد جدی داشته باشن که دیگه از این خبرهای صد من یه غاز منتشر نکنند. دو نشریه هم بلافاصله اعلام کردند که یک اصلاحیه منتشر خواهند کرد و معذرت خواهی می کنند. آنها گفتند که پشیمان هستند و دیگه از این کارا نمی کنند! ما هم اینجا یادمون افتاد که یه سری در داخل یه سری نشریه دارن که توش یکدفعه به یکی توهین جنسیتی می کنند و اصلاً هم اعتقادی به عذرخواهی و این قرتی بازیا ندارند!

بهرحال ، ما اینجا به دلیل آنچه که « فرهنگ صحیح عذرخواهی از کسی که به آبرویش ضربه زده شده » می نامیم، لوح زرینی را به کار دوم این دو نشریه یعنی عذرخواهی از آقای تام هنکس تقدیم می کنیم و امیدواریم که عزیزان داخلی هم یاد بگیرند که در فرهنگ لغت واژه ای به نام « عذرخواهی » هم گنجانده شده است.

 Meh2221oc34

68466در هفته ای که گذشت یه خروار گزینه تمشک بگیر داشتیم که سعی کردیم از یک سری ها به دلیل طولانی شدن مقاله این هفته بگذریم و فقط مهم ها رو بچسبیم ( البته قول می دیم اگر هفته های بعد گزینه هامون کم بود، یقه شون رو بگیریم و بیاریمشون توی ستون! )

در هفته ای که گذشت ظاهراً یه سری از عوامل سینمایی شبکه GEM از کار معلق شدند و یا بهشان گفته شد که با آنها نه به صورت استخدامی بلکه بصورت پروژه ای همکاری می کنند. یعنی اگر پروژه باشد که هستند اگرم نبود به سلامت. این خبر در رسانه های ایران هم درز پیدا کرد و راجعش بحث شد. اما یکدفعه استاد مهدی مظلومی طی یک حرکت خودجوش یک مصاحبه انجام داد و گفت که کسی اخراج نشده، اونایی که رفتن یه مشت مفت خور بودن که اینجوری باهاشون رفتار شد!

ما فکر می کردیم فقط اینجاست که یه استادی صبح از خواب بلند میشه و یه یادداشت چاپ میکنه و به ملت کلی توهین میکنه، نگو اون ور آب هم همین آش و همین کاسه هست و صحبت از مفت خور و تن پرور و ... هست. ظاهرا سینماگران ما که از اینجا رفتن اونور، اونجا هم همین سیستم اینجا رو به کار بستن و به همین شکل رفتار می کنند.

از این رو به دلیل آنچه که « بی ادبی کارگردان اون ور آبی شده » می نامیم، تمشک زرینی را به مهدی مظلومی تقدیم می کنیم که با زبان توهین از آدمها یاد کرده و گفته که اینا یه مشت مفت خور بودن که اخراج شدن و ما آدم حسابی هستیم و حرفه ای و از این خبرها نیست. ما که نفهمیدیم معیار مفت خور بودن و گران خور بودن اونجا چطوری تعیین میشه و اصولاً کسی که گران خور هست چه شکلیه! یعنی الان استاد مظلومی با آثاری که اونجا ساخته گران خور هست؟!

p19tdid3cn23drdn1g8tf12h814jt4 

68466در هفته ای که گذشت، یک ویدئو منتشر شد که فردی از سوی یک سایت با جناب بهزاد فراهانی تماس تلفنی برقرار می کرد و درباره دخترشان یعنی گلشیفته فراهانی از ایشان سوال می کردند که چرا ایشان لباس تنش نمی کند در سینما و خود شما میتونید فیلمهاش رو با خانواده تماشا کنید یا نه!

دیگه اینجوریش رو ندیده بودیم! اینکه یکی زنگ بزنه به پدر یک بازیگر که الان دیگه سی سالگی رو هم رد کرده و بهش بگه دخترت چکار میکنه و نمیکنه و در این حین احیاناً سبزی هم پاک کنه! بهزاد فراهانی هم پس از شنیدن اظهارات این جوان کلی عصبانی شد و گفت : « بچه جون برو زندگیتو بکن! »

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « تبدیل شدن فضای ژورنالیستی به فضای سبزی پاک کردنی » می نامیم، تمشک زرینی را به آن عزیزی که تماس را برقرار کرده تقدیم می کنیم و خیلی ضایع است اما اعلام میکنیم که افراد پس از رسیدن به سن 18 سالگی مسئولیت اعمال خودشان را برعهده می گیرند و برای سوال درباره وضعیتشان با پدرشان تماس نمی گیرند!

 photo 2016 10 16 23 21 06342

68466آقا آخرین تمشک زرین هفته را هم تقدیم می کنم به خود مووی مگ! بله! ما اینجا همچین معتقدانی به دموکراسی هستیم.

کلا چند ماهه که هی میان میگن « انتقام جویان در ایران » بزودی از مووی مگ و در ادامه اش یه عکس میزارن میگن یه فریم از این داستان! اخیراً هم که یک تیزر منتشر کرده اند که یک فریم از تصاویر خود پروژه شان توش نبود که دلمون خوش باشه تیزر دیدیم! یعنی بچه هایی که این پروژه رو گرفتن دستشون کاری با ملت کردن که « دانکرک » نولان با ملت نکرده و دریغ از یک اطلاعات درست و درمان!

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « یک فریم بازی در آوردن بچه های بخش پروژه « انتقام جویان در ایران » » می نامیم ، تمشک زرینی را به این عزیزان تقدیم می کنیم و امیدواریم که دیگه بعد از اینهمه انتظار اپیزود اول این داستان رو منتشر کنند که ما هم بدونیم با خودمون چند چند هستیم! والا پدر جد منِ ذره بین الان به لبه منظومه شمسی رسیده و گاهی یه تصویری چیزی از خودش مخابره می کنه اما اینا هیچ!

 

 

ذره بین            

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر" سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم!

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به کانال رسمی مووی مگ در تلگرام بپیوندید!