20170125122551 2017 Oscar2323y 232313

 Zarinآقا برعکس هفته گذشته که همچین دستمون خالی بود، این هفته کلی گزینه لوح بگیر و تمشک بگیر داشتیم.

اولین لوح زرین هفته را تقدیم اصغر فرهادی و عوامل فیلم « فروشنده » می کنیم که نامشان در میان نامزدهای نهایی اسکار قرار گرفت و یک افتخار دیگر برای سینما ایران رقم زدند. اصغر فرهادی با این نامزدی اسمش را در تاریخ سینمای ایران جاودانه کرد و البته حالا حالاها هم باید فیلم بسازد و نامزد شود.

از این رو، به دلیل آنچه که « افتخار آفرینی برای سینمای ایران » می نامیم، لوح زرینی را به اصغر آقای فرهادی و عوامل فیلم « فروشنده » تقدیم می کنیم و امیدواریم که بتوانیم آنها را در مراسم امسال ببینیم.

 6362120224117810712

Zarinدر هفته ای که گذشت و خبر رسید که « فروشنده » نامزد اسکار شده، ترانه خانم علیدوستی یکدفعه ای یه توییتی ارسال کردند و گفتند که به دلیل تصمیم دولت جدید ایالات متحده در ممنوعیت ورود اتباع برخی کشورها از جمله ایران به خاک آمریکا، این مراسم را تحریم می کند. این مورد هم لوح بگیر هست و هم تمشک بگیر! اما خب بعد از سبک و سنگین کردن، تصمیم گرفتیم که لوح زرینی را به این تصمیم تقدیم کنیم.

این تصمیم باعث شد تا سخنان ترانه علیدوستی تیتر یک خبرگزاری های مطرح جهان شود و توجه رسانه ها به محدودیت های عجیب و غریب آمریکا در ورود ایرانیان به این کشور جلب شود. تا همین الان که این مطلب رو می نویسم، خیلی از خبرگزاری های خارجی همچنان در حال پوشش دادن این موضوع هستند و باید گفت که ترانه خانم پولیتیکی زده که کرفته. اما خب باید این موضوع را هم اعلام کنیم که اصولاً ترانه علیدوستی به اسکار دعوت نشده بود و طبق قانون جدید، اصلا نمی توانست به این مراسم برود که حالا تحریمش کرده باشد!

بهرحال، ما به دلیل آنچه که « تصمیم هوشمندانه بازیگر حسابی مملکت » می نامیم، لوح زرینی را به ترانه خانم علیدوستی تقدیم می کنیم و امیدواریم که همیشه سلامت و سربلند باشد و به اسکار دعوت شود و ما هم بتوانیم بعدها او را در این مراسم ببینیم؛ حالا امسال نه، سال بعد!

 733175 387

68466در هفته ای که گذشت، عادل فردوسی پور در برنامه نود آمد و گفت که حادثه پلاسکو دردناک بوده و هرجای دنیا که بود افراد مسئول می بایست استعفا می دادند. این حرف خب، خیلی حرف حسابی ساده ای بود که همه طی این مدت شنیده بودن و شنیدن مجددش خیلی غافلگیر کننده نبود. اما به یکباره خبر رسید که صدا و سیما به او و شبکه سه تذکر داده در کاری که به آنها مرتبط نیست دخالت نکند و اگر دخالت کنند، اینبار گوششان را بیشتر خواهد کشید!

باید صادق باشیم، همچین رفتارهایی در صدا و سیما وجود دارد که باعث می شود مخاطب ترجیح بدهد به جای دنبال کردن اخبار و مطالب از رسانه رسمی کشور، سراغ تلگرام و فضاهای مجازی برود که اعتباری ندارد. خب عزیزان صدا و سیما، یه ساختمان اومده پائین هیچکس گردن نگرفته، یکی اومده گفته هرکی مسئول این فاجعه هست باید استعفا بده که حرف درستی زده، بعد شما میگید به شما ربطی نداره؟ این چه وضعیه اخه ...

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « سخن کُشی در صدا و سیما » می نامیم، تمشک زرینی را به مدیران این مجموعه تقدیم می کنیم که سخن را نیامده کُشتند تا مبادا یکی آن وسط ازش یک تحلیل چپ و راستی انجام دهد و یکدفعه بگوید : اوه! نزدیک انتخابات هست و الان عادل به من تیکه انداخت؟!

 20170125134636 314166481132334444

68466آقا این هفته که کلی صحبت درباره توییت خانم علیدوستی و اسکار « فروشنده » و اجازه وروم یا عدم ورود اصغر فرهادی به مراسم اسکار بود، یکدفعه یه پیغامی از نادر فتوره چی خطاب به ترانه علیدوستی در اینستاگرام منتشر شد با این عنوان که « برای گرفتن ژست مردم دوستی،بهترست بجای عدم شرکت در مراسمی که دعوت نشده اید،پولهای مشکوک به اختلاس از صندوق فرهنگیان رابرگردانید. »

آقا جدا این لوس بازیها چیه!؟ اصلا چه ربطی به اسکار و اینا داره؟ حالا یه کمپینی راه اندازی شده که از صندوق فرهنگیان اختلاس شده و باید یقه اون مسئولی رو گرفت که توی این موارد دخیل بوده اند و باعث این اختلاس شده اند. این وسط صندوق فرهنگیان چه ربطی به ترانه علیدوستی دارد؟! دیگه حالا گفتید تهیه کننده « شهرزاد » به این مسئله دخیل بوده و هنوز هم مشخص نیست کی به کیه، اما دیگه آخه ترانه علیدوستی؟!

از این رو، ما به دلیل آنچه که « جاده خاکی زدن برخی از روزنامه نگاران » می نامیم، تمشک زرینی را به نادر فتوره چی تقدیم می کنیم که این وسط آمده از آب گل آلود ماهی بگیرد و اصولاً هرچیزی که این روزها می بیند، یک ربطی به « شهرزاد » و اختلاسش دارد. حالا این وسط شاید یکی از عوامل پشت صحنه یه پولی به یه بچه ای داده که بره واسه خودش چیپس بخره و بخوره، چند وقت دیگه از اونم میخوان که در مورد پول صندوق فرهنگیان توضیح بده و زندگیش رو ول کنه!

 6362115719868391462

68466در هفته ای که گذشت، عباس جدیدی عضو شورای شهر تهران خطاب به هنرمندانی که درباره نحوه مدیریت شهری اظهار نظر می کنند گفت : « آنها نمی توانند حتی دو تا شاخ بز را از هم جدا کنند! »

ما اینجا ضمن تشکر ویژه بابت ادبیات استاد و توانایی مدیریت شهری ایشان ، اعلام می کنیم که اصولاً جدا کردن شاخ بُز کاری نیست که همه بتوانند انجام دهند و مرد قدرتمندی می خواهد که همچین زور داشته باشد و بتواند اینکار را به خوبی انجام دهد. هنرمند جماعت که بنده خدا نحیف هست اصلا اینکاره نیست! کار هنرمند این هست که هنرش رو عرضه کنه و نسبت به مسائل جامعه اش دلسوز باشه. اما خداییش استاد، این مثال شاخ بز رو از کجا درآوردی آخه شما ؟! به قول رضا کیانیان ، لطفا به جای این صحبت ها، وظیفه تان را انجام دهید و اون دوربین لعنتی رو هم بزارید کنار!

ما اینجا به دلیل آنچه که « ادبیات " شاخ بُزی " نماینده شورای شهر " می نامیم، تمشک زرینی را به عباس جدیدی تقدیم می کنیم و امیدواریم که بتواند مدیریت شهری را به بهترین نحو انجام دهد تا شاهد فجایعی نظیر پلاسکو نباشیم. ما هم قول میدیم این سمت، میان هنرمندان یکی را پیدا کنیم که شاخ بُز را از هم جدا کند تا خیال شما هم راحت شود!

 46193800 54100

68466آخرین تمشک زرین هفته را هم خدمت آن دسته از هنرمندان سینما و تلویزیون تقدیم می کنیم که روز بعد از سقوط ساختمان پلاسکو به دلایل نامشخص رفتند در محل سقوط و چند تایی تصویر سلفی از آنها منتشر شد. یکی شان هم وسط هیر و ویری و نگرانی و ناراحتی آتش نشانان که با بحران روحی شان همراه شده، شیرینی دستش گرفته بود به محل حادثه رفته بود تا پخش کند و چندتایی هم تصویر قشنگ و تر و تمیز از خودش منتشر کرد تا بگه چقدر باحال بوده اینکار!

آقا و خانم هنرمند، اینجور مواقع شما کارایی خاصی در مدیریت بحران ندارید و می بایست از محل حادثه دور شوید تا افراد امدادگر بتوانند با جدیت کارهایشان را انجام دهند و بحران را مدیریت کنند. اینکه رفتید اونجا لباس آن بنده خداها را هم پوشیده اید آخه چه کمکی به اونها و جامعه می کند؟ حالا خانواده قربانیان رو بگیم بنده های خدا حقشون هست چون عزیزشون اونجا از دست رفته، شماها چی میخواهید اونجا آخه توی هاگیر و واگیر؟!

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « موقعیت نشناسی هنرمندان ایرانی » می نامیم، تمشک زرینی را به آنانی که بلند شدند رفتند محل حادثه و قشنگ از نزدیک نگاه کردند و تصویر از خودشان ثبت کردند تقدیم می کنیم و امیدواریم که اولاً دیگر سقوط ساختمان نبینیم، و دوما اینکه این مسئله را شاهد نباشیم که خدای ناکرده در هنگام وقوع فاجعه، هنرمندان بلند شوند بروند آنجا عکس یادگاری بگیرند و شیرینی پخش کنند! ساختمان ریخته ، کلی آدم اون زیر از دنیا رفتند بعد شما شیرینی پخش میکنی؟!

 

ذره بین            

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر" سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم!

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید