155888770127

 Zarinآقا بهار اومد و سال جدید شد و ما هم یه مدت نبودیم جاتون خالی رفته بودیم سفر و گردش که یکمی خلاص بشیم از دست اتفاقات هفتگی سینما. همچین که برگشتیم هم اول جایگاه لوح و تمشک هامون رو خالی کردیم و قشنگ زیرش دستمال کشیدیم تا سال جدید اونا رو خیلی شیک و مجلسی تحویل بدیم!

اولین لوح زرین سال 1396 رو می خواهیم به بهار و کاربرای عزیزمون در مووی مگ تقدیم کنیم که سال گذشته کلی از دست ما حرص خوردن و اذیتشون کردیم. شما عزیزان سرمایه اصلی مووی مگ هستید و بدونید که اگه شما نباشید، مووی مگ هم نخواهد بود.

از این رو، به دلیل آنچه که « تقدیر از کاربران مووی مگ » می نامیم، لوح زرینی را در اولین روزهای بهار 96 تقدیم شما می کنیم و امیدواریم که امسال هم بتونید ما رو تحمل کنید. شما از ما نشنیده بگیرید اما امسال بچه ها قراره با دست پُر ، مووی مگ رو یه خانه تکانی اساسی بکنند. حالا این وسط ما شانس نداریم، همین ستونم از ما میگیرن به اسم « ادغام » بعدش یکی دیگه رو میارن و ما رو هم میندازن بیرون که تعدیل کنن و ... آقا سال نو مبارک در کل!

 image 13960105266 photo 2017 03 26 18 14 24

68466در اولین روزهای سال جدید، داشتیم توی خیابان راه می رفتیم که چشممون به جمال مبارک پوستر فیلم « گشت 2 » افتاد که یه پارچه ای چیزی روی بخش خط خطیش کشیده و سانسور رو اعمال کرده بودن. خودِ اسم فیلم که « گشت 2 » هست هیچی، حتی اون خط خطیش رو هم حالا یه پارچه ای انداختن روش که اصلا دیگه دیده نشه! به این ترتیب اولین تمشک سال 96 ما هم صاحبش رو پیدا کرد.

از این رو، به دلیل آنچه که « سانسور سلیقه ای » می نامیم، تمشک زرینی را به آن " پارچه اندازندگان " اختصاص می دهیم که برداشتن کل کشور یه پارچه انداختن روی پوسترهای فیلم « گشت 2 » و کلی سوژه دادن دست این و اون. عزیزان پارچه انداز، به جانِ خودم این کارها نتیجه سوء داره و نه فرهنگ سازی می کنه و نه از چیزی جلوگیری می کنه. حالا یکی هم تا دیروز نمی دونست جریان اون خط خطی چیه سریع میره اینترنت جستجو میکنه و به نتیجه میرسه. چه کاریه اخه اول عیدی!

image 13960101576 9867435667677600

68466ساعتهای آخر تحویل سال معمولا یکی از حساس ترین زمان برای شبکه های تلویزیونی در سراسر جهان است و همه آنها سعی می کنند از دیگری سبقت بگیرند. در میان شبکه های فارسی زبان هم این رقابت به صورت فشرده وجود داشت اما بازنده اصلی این وسط صدا و سیما بود که هیچ تدبیری برای پُر کردن دقایق مخاطبانش در نظر نگرفته بود.

در برنامه های سال تحویل صدا و سیما، یک شبکه رو که روشن می کردیم می دیدیم که چندتا بازیگر اوردن بهشون میگن : « خب عمو چند سالته تو؟! » بعد اون یکی شبکه رو هم که می زدی همین سوال رو از یک مهمان دیگه می پرسیدند! دیگه جذاب ترین برنامه شون این بود که چند تا مجری با هم به این و اون می خندیدن! و به این ترتیب صدا و سیما سال جدید رو تحویل کرد!

دوستان عزیز برنامه ریز، کلی سال پیش از این سری برنامه ها تولید می شد و دیگه هیچ شبکه استانداردی به این شکل برنامه های لحظات سال نوش رو نمی سازه. بعد میایید میگید ملت چرا کنترل دستش گرفته هی میزنه شبکه های ماهواره ای!

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « نبود ایده و طرح برای ساخت برنامه های سال تحویل در صدا و سیما » می نامیم، تمشک زرینی را به این عزیزان تقدیم می کنیم که دستی دستی مخاطباشون رو دارن سوق میدن به سمت شبکه های ماهواره ای بعد به جای اینکه خودشون رو عیب یابی کنن، به سلیقه ملت ایراد میگیرن!

 f4445o2447 700

68466چند روز پیش به سلامتی پوستر هفتادمین جشنواره فیلم کن با تصویر سرکار خانم کلودیو کاردیناله منتشر شد اما چند ساعت نگذشت که ملت یه تغییر در تصویر اصلی و پوستر مشاهده کردند.

در تصویر اصلی خانم کاردیناله یه مقدار سایز کمر بزرگتری داشت اما در پوستر جشنواره کن کمر این خانم یه چند سایزی لاغرتر شده که همین باعث شده ژورنالیست های فرانسوی کلی غر بزنن سر مسئولین جشنواره کن که شما دارید به زور لاغری رو ترویج می دید و این دیکاتوری لاغری هست و مگه سایز بیشتر چه مشکلی داره و اینا.

ما هم دیدیم که این عزیزان حرف بدی نمی زنن، از این رو، به دلیل آنچه که « کمر باریک کردن بی جهت کاردیناله در پوستر جشنواره کن » می نامیم، تمشک زرینی را به مسئولان کن تقدیم می کنیم و به آنها هشدار می دهیم که اگه یکبار دیگه از اینکارها بکنند، همین بهروز افخمی خودمان رو بر می داریم می اندازیم به جانشون! فکر میکنم همین تهدید باعث میشه دیگه از سال بعد حواسشون رو بیشتر جمع کنند.

 image 13960113519 31463 859234

68466آخرین تمشک زرین هفته را هم تقدیم حمید گودرزی می کنیم که به برنامه « دورهمی » آمد و کلی حرف عجیب و غریب زد.

گودرزی با انتقاد از شرایط سینمای ایران گفت : « در دهه هشتاد و زمانی که ما فیلم بازی می‌کردیم، آدم‌هایی که روی پرده می دیدیم قهرمان، خوش تیپ و خوش قیافه بودند و اگر مردم سه چهار هزار تومان پول بلیت می‌دادند و به سینما می‌آمدند، خوشحال از سالن به بیرون می‌آمدند. خدا شاهد است الان مردم 8 هزار تومان می‌دهند، آدم‌های چرک و کثیفی را می‌بینند که بسیاری نمونه‌هایش را در سینماها و فیلم‌های جشنواره دیده‌اند. مثلا پسری با زیر پیراهن در یک فیلم سینمایی بدون قهرمان بازی می‌کند، حالا اسم نمی‌برم، فیلم هم پایانی تلخ یا پایان باز دارد»

پس از این صحبت ها همه ملت یکصدا متوجه شدند که منظور حمید آقا، نوید محمدزاده است اما خود ایشون بعدش رفت و توی صفحه اش تکذیب کرد که منظورش نوید محمدزاده بوده است. هرچند ما هرچی گشتیم نفهمیدیم که این نشانه ها به چه کسی غیر از ایشون میخوره!

خدمت حمید آقای گودرزی عرض کنم که، رئیس جان! یه زمانی در سینما همه اتو کشیده مثل همفری بوگارت میومدن جلوی تصویر یه سیگار هم گوشه لبشون بود اما یکدفعه مارلون براندو با همون لباس چرکین و اینا اومد کلاً یه فلسفه جدید آورد توی بازیگری! مگه به لباس شیک و مجلیسه آخه برادر؟! شما فیلمنامه رو باید بسنجی ببینی چطوریاست نه اینکه به لباس گیر بدی بگی من فقط توی فیلمی بازی میکنم که خوشتیپ باشم و قهرمان! شما مال کدوم دوره از سینمایی !؟

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « حمله بی خود و بی جهت بازیگر به بازیگر » می نامیم، تمشک زرینی را به حمید گودرزی تقدیم می کنیم و معتقدیم منظورشان هرکسی بوده باشد، باز هم صحبت درستی نبوده و سینمای امروز رو با این متر و معیار اندازه نمی گیرند. بماند که حمید آقا کلی هم واسه خودش توی برنامه « دورهمی » نوشابه باز کرد و به زبان بی زبانی گفت من خیلی خوشتیپ و باحالم!

 

ذره بین            

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر" سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم!

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید