17 5 18 839381404457231

 Zarinدر هفته ای که گذشت اصغر آقای فرهادی به همراه دخترِ جان دپ که اسمش لیلی رز هست، هفتادمین جشنواره فیلم کن رو افتتاح کردند.

یادمون نیست آخرین بار کدام سینماگر ایرانی موفق شده بود یه جشنواره معتبر جهانی رو افتتاح کنه و سخنرانی افتتاحیه رو انجام داده باشه، به همین دلیل این اتفاق رو به فال نیک گرفتیم و گفتیم که یه لوح زرین به اصغر آقا اهدا کنیم که اینکار رو انجام داد و کلی جیگرمون رو حال آورد.

از این رو، به دلیل آنچه که « افتتاح کردن یک جشنواره فیلم معتبر بین المللی توسط فیلمساز ایرانی » می نامیم، لوح زرینی را به اصغر فرهادی تقدیم می کنیم و امیدواریم که همینجوری هی راه بیفته و جشنواره افتتاح کنه و این فیلم جدیدشم با پنه لوپه و همسر مربوطه، بره واسه سومین اسکار. اما خودمونیم، دخترِ جانی دپ چه صنمی با اصغر ما داره که این دوتا رو گذاشتن کنار هم؟ فرانسوی بازی در آوردن بازم!

 cine222342

Zarinدر هفته ای که گذشت نرگس خانم محمدی که همه ما با سریال « ستایش » ایشون رو می شناسیم به سلامتی عروس شدند و طلسم خواستگار نداشتنشون رو از بین بردند. ایشون در هفته ای که گذشت یکدفعه ای یه سری تصاویر منتشر کردن که نشون می داد سر سفره عقد با آقای علی اوجی که بازیگر طنز مجموعه های مهران مدیری بوده نشسته و به سلامتی پیوند زناشویی بستند.

ما هم اینجا به دلیل آنچه که « عروسی بازیگر جماعت » می نامیم، لوح زرینی را به این دو تازه عروس و داماد عزیز تقدیم می کنیم و امیدواریم که علی آقای اوجی در مراسم ازدواجشون خداداد عزیزی رو هم دعوت کنند چون به نظر می رسه این دو تا رابطه خیلی خوبی با هم داشته باشند!

 5891503 15946

 68466آقا انتخابات و داستان هاش دیگه تمام شد اما یه سری اتفاقات هم افتاد که حیفه تمشک ندیم بهشون، یکی از این اتفاقات صحبت های ابوالقاسم طالبی درباره محمدرضا شجریان هست که گفته بود دولت یازدهم دست به دامان یک سرطانی شده!

اینجا خیلی این مسئله رو کش نمی دهیم اما آخه عزیز بزرگوار، کار نداریم که در حال صحبت درباره چه کسی هستیم، این چه طرز صحبت درباره یک انسان هست؟ آیا باید یک فرد که به بیماری سخت سرطان مبتلا شده را سرطانی بخوانیم و با عنوان بیماری اش خطابش کنیم؟ والا به خدا هرجور که فکر میکنم نمیتونم احترامی در این جملات ببینم!

از این رو، به دلیل آنچه که « بی احترامی به یک فرد مبتلا به بیماری سخت » می نامیم، تمشک زرینی را به آقای طالبی تقدیم می کنیم که حرمت یک بیمار رو نگه نداشته و از واژه « سرطانی » برای خطاب قراردادنش استفاده کرده است. نکنید آقا ، نکنید از این کارها.

 20155241604370a2

 68466در هفته ای که گذشت امیر جعفری یک مصاحبه تصویری انجام داد که درباره انتخابات و مردم بود. استاد در این مصاحبه گفت که دم دولت گرم که هواپیما آورده و ملت رو ول کن، اونا همیشه دنبال یه گونی برنج مجانی بیشتر بودن و تن پرور شدند! استاد همچنین در ادامه فرمایشاتشون فرمودند : « ملت همش غر میزنن که کار نیست، خب برو لیسانس بگیر! بازم کار نیست؟ برو فوق بگیر! بازم نیست؟ برو دکترا بگیر چقدر غر میزنی شما آخه! »

والا آقا حالا این غر و اینا رو بزاریم کنار، اما آقا مگه کشکه که فرد لیسانس بگیره اگه نشد بره فوق بگیره بعد دکترا!؟ همه اینایی که میگی یک دهه میشه توی این مدت از کجا بیاره بخوره دقیقا!؟ بعدش طرفی که لیسانس داره کار نباشه موردی نداره؟ بره دکتراش رو بگیره بعد کاره؟ آقا فاز شما چیه جدا ؟!

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « اظهارات شالام شوربایی بازیگر مملکت » می نامیم، تمشک زرینی را به امیر جعفری تقدیم می کنیم که اومد درست و درمان صحبت کنه اما اینقدر بد حرف زد که هرجایی الان اسمش میاد یاد این مصاحبه می افتند! آقا شما راجع به سیاست و اینا صحبت نکن برادر! ولش کن یکدفعه ای میای توی 30 ثانیه احترامتون توی جشنواره خارجی رو با گونی برنج مقایسه می کنی گند میخوره به همه چیز...ول کن شما.

 image 13960227945 2 dea00

68466آخرین تمشک زرین هفته مون رو هم تقدیم هکرهایی می کنیم که کلی سریال و فیلم از دیزنی و نت فلیکس کِش رفتن و حالا شروع کردن به تهدید که اگه مایه تیله ندید، تمام این سریالها رو میریزیم روی نت که ملت دانلود کنن. ظاهرا در میان فیلمهای دزدیده شده قسمت پنجم دزدان دریایی کارائیب هم هست که این یکی خودش یه لقمه چرب و نرم برای هکرهاست چراکه بودجه فیلم سرسام آوره. این دزدیده شدن ها و قاچاق شدن فیلم ضربات سنگینی به صنعت فیلم در جهان وارد می کند و در حال حاضر که این مطلبو می نویسم زمزمه هایی هم شنیده شده درباره انتشار نسخه قاچاق فیلم « گشت 2 » که مایه تاسف هست.

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « کِش رفتن فیلم و احاذی از تهیه کنندگان » می نامیم، تمشک زرینی را به هکرها تقدیم می کنیم که کلی ضرر رو متوجه صنعت فیلمسازی می کنند. توی ایران هم که قربانش برم، معلوم نیست این نسخه های قاچاق از کجا در میاد. یه بار وسط فیلم خورده « برای بازبینی ارشاد » ، یه بار پرده هست یه بار... چه کاریه می کنید آخه.

 

ذره بین            

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر" سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم!

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید