23h fasl 4 Sa33shkooli

Zarinدر هفته های گذشته یک فایل صوتی از رامبد جوان پخش شد که در آن از سرکار خانم بهناز جعفری در برابر خبرنگاران دفاع می کرد و اما این دفاع با توهین به صفر کشکولی، بازیگر قدیمی سینما همراه بود که دل خیلی ها را به درد آورد.

رامبد جوان هم که همه جوره مورد هجمه انتقادات قرار گرفته بود، آقای کشکولی رو به برنامه « خندوانه » دعوت کرد و سپس از او عذرخواهی کرد و در مقابلش تعظیم نمود. اگرچه این رفتار رامبد جوان به دلیل فشارهای بیرونی صورت گرفته بود اما در مجموع، همینکه در یک برنامه تلویزیونی یکی بالاخره پیدا شد که از کرده خود ابراز پشیمانی کند و از کسی که بهش توهین شده عذرخواهی کند، یک لوح زرین قطعی دارد.

از این رو ، به دلیل آنچه که « جا انداختن فرهنگ عذرخواهی توسط رامبد جوان » می نامیم، لوح زرینی را به ایشان تقدیم می کنیم که این شجاعت رو به خرج داد که بابت اشتباهش در مقابل میلیون ها بیننده عذرخواهی کند و نشان دهد که عذرخواهی کردن به خدا بد نیست! امیدواریم این رفتار به دیگر سینمایی ها و صدا و سیمایی ها هم سرایت کند و همچین مثل یک ویروس همه گیر بشه تا اینقدر حق به جانب نباشیم!

 2424550

Zarinدر روزهای گذشته خبر رسید که آقای آکادمی اسکار یه لیست 774 نفره رو منتشر کرده که شامل دعوت شدگان به این آکادمی هست. فارغ از اینکه بعضاً نام کسانی در لیست دیده می شود که سابقه چندانی در سینما ندارند، اما بخش جالب ماجرا اینجاست 9 سینماگر ایرانی هم به این آکادمی دعوت شده اند که شامل لیلا حاتمی، گلشیفته فراهانی ، محمدرضا دلپاک، هایده صفی یاری، هنگامه پناهی، رخشان بنی اعتماد، بهمن قبادی ، محمد رسول اف و نازنین بنیادی می باشد.

ما هم اینجا این اقدام رو به فال نیک می گیریم و امیدواریم که پای سینماگران بیشتری از کشورمان به این آکادمی باحال و هیجان انگیز باز بشه. از این رو، به دلیل آنچه که « ورود سینماگر ایرانی به جمع آکادمی های اسکاری » می نامیم، لوح زرینی را به این افراد تقدیم می کنیم و امیدواریم که پرچم رو بالا نگه دارند!

 234rr

68466در هفته ای که گذشت سرکار خانم نسرین مقانلو تشریف آوردن به برنامه « خندوانه » و مهمان این برنامه بودند. اما دو اتفاق عجیب و غریب در این برنامه رخ داد که واقعا نمی شد به راحتی از کنارش گذشت.

اولین اتفاق این بود که رامبد جوان از خانم مقانلو درباره حس اش بعد از دریافت سیمرغ برای بازی در فیلم « مهمان مامان » پرسید در حالی که ایشان اصلا برای بازی در این فیلم نامزد هم نشده بود! جالب اینکه خودِ نسرین مقانلو هم خیلی تاکیدی بر اشتباه بودن سوال رامبد جوان نداشت! نکته دوم هم ذکر نام نویسنده این فیلم بود که اشتباهاً به جای هوشنگ مرادی کرمانی ، ارونقی کرمانی عنوان شد که هیچ ربطی به هم نداشتند!

یه بنده خدایی چند وقت پیش می گفت خبرنگار جماعت یه چیزی انداخته بالا که داره اینطوری سوال می پرسه! حالا یکی نیست بیاد بگه آقا توی اون مجموعه که هزار تا عوامل پشت صحنه متخصص و همچین کاربلد داره، کسی نبوده که بدونه نسرین مقانلو برای « مهمان مامان » نامزد سیمرغ نشده و نویسنده داستان « مهمان مامان » هوشنگ مرادی کرمانی بوده؟! برنامه که زنده نبوده بهانه بیارید اشتباه لحظه ای بوده و این حرفها، حالا بچه های رسانه بالا می اندازن دیگه ها؟!

ما اینجا به دلیل آنچه که « بی سواد بازی راه انداختن رامبد جوان » می نامیم، تمشک زرینی را به این عزیز تقدیم می کنیم که تمام این موارد مربوط به صنف خودش هست اما ما از ایشان بهتر می دانیم داستان از چه قرار است! از عوامل پخش هم خواهشمندیم یکی رو بزارن سر بازبینی که اگه مجری یه برنامه یه چیزی انداخت بالا...اوه ببخشید، اگه اشتباه کرد، با توجه به زنده نبودن برنامه اصلاحش کنند.

 image 13960403130 1666555112

 68466در هفته گذشته تصویری منتشر شد از یک رستوران که از لوگو و نام سریال « شهرزاد » در آن استفاده شده بود. بعدها کاشف به عمل آمد که این رستوران متعلق به یک بازیگر است و در نهایت هم سازندگان سریال از ایشان بابت اینکار شکایت کردند.

اینقدر که بازیگر و هنرمند جماعت توی این سالها کافه و رستوران و فست فود زدن، دیگه قحطی اسم و بِرند اومده! حالا یکم دیگه بگذره اسمهای بامزه تری رو هم میتونیم روی سردر کافی شاپ ها و رستوران ها شاهد باشیم، مثلاً فلانی لمینت، خزائی و رفقاش، اون یکی که جدیدا می ره خواستگاری باباش مخالفه و اسمش نمی دونم چیه و...

بهرحال ما اینجا به دلیل آنچه که « کپی غیرقانونی و خز و خیل بازی صاحب رستوران که بازیگرم هست » می نامیم، تمشک زرینی را به این بزرگوار هنرمند تقدیم می کنیم که خیلی شیک و مجلسی لوگوی « شهرزاد » رو چسبوند سردر رستورانش تا ملت به واسطه این نام بلند بشن و بیان رستورانش!

  image 13960402478 tran3422

68466آقا اخیرا ما یه نسخه غیروطنی از عزیزی رو پیدا کردیم که کلا به جای انجام کاراش، یا داره بابت خرج های نجومیش توضیح می ده یا سگ برده استرالیا در حالی که غیرقانونی بوده یا اینکه تازگی ها گفته که میخواد ترامپ رو بکشه و این کار خیلی باحاله! یعنی قشنگ داره رقابت میکنه با نمونه وطنی که جدیدا زده توی خط جام جهانی روسیه و عضویت در روسیه و ...

بهرحال، ما اینجا بخاطر مجموعه دلایل رفتارهای اخیر جانی دپ، به او تمشک زرینی را اهدا می کنیم و امیدواریم که این حجم از آشفتگی رو بزاره کنار و بیفته روی دور بازیگری و دوباره به سالهای اوجش برگرده. حالا این متنو ننوشتم، فردا صبح خبر میاد که مهندس یه دسته گلی به آب داده و یه سازمان بدبختی ازش شکایت کرده! این روزها همه از جانی دپ شکایت میکنند، شما چطور!؟

 

ذره بین            

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر" سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم!

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید