Ge23444s 2017 134522

68466در هفته ای که گذشت انجمن منتقدان سینمای ایران جشن سالانه اش رو برگزار کرد که به بهترین های سینمای ایران جایزه بده. این مراسم قرار بود خیلی ساده و شکیل برگزار بشه و بر و بچ بیان جایزه هاشون رو بگیرن و تقدیم کنن و برن سر خونه و زندگیشون. اما یکدفعه دیدیم هرکی میاد بالا اعصاب نداره و در راس اونها، جناب جمشید مشایخی حضور داشت.ایشان در این مراسم زمانی که بر روی سن حاضر شدند تا سخنرانی کنند، به یکباره از کوره در رفتند و نسبت به توجه بیش از حد منتقدان به عزت الله انتظامی گلایه کردند و در میان جملاتشان گفتند : « اون کسیه که جلوی شهبانو تنبک میزد! »

دیگه واقعا نمی شد از خیر تمشک زرین دادن به استاد جمشید مشایخی گذشت. به جان خودم به جان سردبیرمون که ستونم رو ارتقاء نمیده و به خونش تشنه هستم، این حرف شما زشته استاد جان! شما با این سن و سال و با چنین جایگاهی باید برای بقیه الگو باشید نه اینکه برید اون بالا به همه نشون بدید که کینه قدیمی از دوستتون دارید. بعدشم، پسر شما خودش آهنگسازه بعد می فرمائید که فلانی تنبک زن بوده و اینجوری قصد تحقیرش رو دارید!؟ آقا به جون خودم....

از این رو، ما اینجا به دلیل آنچه که « آب روغن قاطی کردن مرد اخلاق سینمای ایران « می نامیم، تمشک زرینی را به استاد جمشید مشایخی اهدا می کنیم که بزرگواری و ادب را حفظ نکرد و هر دلیلی هم که پشت این رفتارشون بوده باشه، بهرحال تصویر جالبی از خودشون به جای نگذاشتند. استاد که اینطوری باشه، دیگه بقیه رو خدا به خیر کنه! دم عکاس ایسنا هم گرم که چه تصویری ثبت کرده!

 25472143442

68466این جشن منتقدان یه تمشک دیگه هم داشت که نمی شد نداد و از کنارش گذشت و اون مربوط به آقای جعفر پناهی بود که برای اهدای جایزه به محمدحسین مهدویان حاضر نشد به روی صحنه بده و در واقع جایزه به این کارگردان بده چراکه معتقد بود این کارگردان دولتی هست و فیلم سفارشی میسازه!

آقای پناهی عزیز! آخه این چه کاریه برادر! خب این بنده خدا داره فیلم می سازه و اتفاقاً فیلماشم به گواه ملت و منتقدان، فیلمهای بدی هم نیست و پول رو مثل خیلی های دیگه هدر نمیده. ما قبول داریم که فیلمسازهایی مثل شما مستقل هستید و دولتی نیستید اما خب اینکارا دیگه چیه آخه! مگه میدان جنگ هست ؟! خانم بنی اعتماد و آقای امیریوسفی هم اون بالا بودن و خیلی شیک و مجلسی رفتار کردن و اتفاقاً اونا هم مثل شما اعصاب ندارن، اما کاری که شما کردی خیلی برازنده نبود .

از این رو، به دلیل آنچه که « بی احترامی و رفتار غیر مجلسی فیلمساز آفساید ساز ممکلت » می نامیم، تمشک زرینی را به جعفر پناهی تقدیم می کنیم و امیدواریم که این سیستم قهری از سینمای ایران کنار بره و همه کنار هم بشینن و زندگیشون رو بکنن ، البته اگه این سینمای دولتی بزاره!

 550450 35275422

68466آقا در این هفته یه مورد عجیب هم داشتیم که از « مورد عجیب بنجامین باتن » هم عجیب تر بود! و اون اینکه سرکار خانم بهنوش بختیاری بعد از جشن حافظ تشریف بردن منزل و یه مطلبی رو در اینستاگرام خودشون منتشر کردن درباره اینکه چرا عکاس ها از لباس من در این جشنواره عکس نگرفتن و حتما باید تو باندشون باشی که ازت عکس بگیرن! ایشان حتی اضافه کردند : « عکاسا فکر کردن با این کارشون توی پارتی ها نوشیدنی مارک دار خارجی بهشون میدن! »

ما که نفهمیدیم چی شد! یکی لباس پوشیده رفت جشن حافظ و اتفاقاً عکس علی معلم خدابیامرز هم روی لباسش حک شده، بعد عوض اینکه خوشحال باشه از اینکه توی این جشنی که به احترام آن خدابیامرز برپا شده حضور داشته، شاکی بوده که چرا ازش عکس های رنگارنگ نگرفتن و لباسش رو بچه های عکاس نشون ندادن تا یه حالی به طراحش و بِرند و اصلا، حضورش در مراسم داده باشند!

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « عشقِ دیده شدن بازیگر مملکت » می نامیم، تمشک زرینی را به بهنوش بختیاری اهدا می کنیم و امیدواریم راهی که آن ده بزرگوار از مدتها پیش طی کرده و هر روز هم در مسیر رسیدن به هدفش استوارتر میشه رو سرکار خانم بختیاری طی نکنند و کمی خوددار باشند. بچه های عکاس از شما عکس نگرفتن بهشون میگید فکر کردن اگه اینکارو نکنن مشروب خارجی بهشون میدن؟ سرمو بکوبم به دیوار یا نه!؟

 2017 08 19 11 30 101142322

68466در هفته کلا تمشکی ما ، جا داره یه تمشکی هم به عزیزی بدهیم که رفته تو باد و یه بنده خدایی هم داره ازش فیلم می گیره و بزرگوار ، در ویدئو میگه که : « باد شدیدی می وزه و من امیدوارم که موازین حفظ بشه و لباسم نره » و اینا.

آقا خداییش این لوس بازیا چیه!؟ حالا یه اتفاقی افتاده به اندازه کافی هم رسانه ها بهش پرداختن و کماکان هم داره پرداخته میشه، اما این چه وضعیه راه انداختید که اون یکی میاد توی کنسرتش در مورد آزاده نامداری جوک میگه ملت می خندن و شما هم یکدفعه ای ویدئو میدی بیرون فقط به هدف مسخره کردن؟ آخه اینکارها مال شمایه عزیز بازیگر و وکیل مملکت؟! والا به خدا خودِ شما .... بگذریم آقا!

ما اینجا به دلیل آنچه که « لوس بازی بازیگر الویسی مملکت » می نامیم، یک تمشک زرین هم به ایشان اهدا می کنیم که کلاً حرکت بامزه ای انجام نداد و کلا اصلاً نفهمیدیم چی شد که اینطوری شد! باد چی بود؟ لباس چی بود؟ غلبه کردن بزرگوار بر باد چه بود ؟ اصلا نفهمیدیم این ویدئو چی بود کلا!

 

 ذره بین            

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر"  سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم! 

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید