45gltgg234 22134

 68466اولین تمشک زرین هفته را به سازندگان فیلم « جن زیبا » که هم اکنون در حال فیلمبرداری است تقدیم می کنیم.

عزیزان بزرگوار طی ماه های اخیر هربار که صحبت از حضور بازیگر خانم ترکیه ای به نام « نورگل یشلی چای » در فیلمشان شد، سریع واکنش نشان دادند و گفتند : « نه آقا این حرفها چیه! من تکذیب میکنم اصلا این خانم کی هستش؟ نورگل؟ نازگل؟سوگل؟ شیب؟ بام؟ » و بعد از این تکذیب ها قضیه تمام شد و رفت پی کارش.

اما حالا بازیگر خانم ترکیه ای وارد ایران شده و قشنگ تو اینستاگرام داره از اصفهان گردیش تصویر ارسال میکنه و بعدش کپشن هم میزنه که من نقش یه آدم لال رو دارم توی این فیلم و فلان و بسان.

ما هم اینجا به دلیل آنچه که « عدم صداقت سازندگان « جن زیبا » » می نامیم، تمشک زرینی را به سازندگان این فیلم تقدیم می کنیم که قشنگ تو چشم من و شما نگاه کردن میگن نه از این خبرا نیست و ما بازیگر ترکیه ای نداریم اما بزرگوار بلند شده راه افتاده از ترکیه اومده اصفهان و داره پست منتشر میکنه و میگه : « اصفهان چوخ گوزل دِه! »

 image 13960803463 636935 281 

68466در هفته ای که گذشت پولاد آقای کیمیایی یک مصاحبه ای انجام داد و گفت که فریدون جیرانی از اسمش در « خفه گی » استفاده کرده و قرار بوده همه کاره فیلم اون باشه اما بعدش نوید محمد زاده اومده و کاسه کوزه بهم ریخته. او همچنین اضافه کرده که قبلاً یه بنده خدایی به اسم " پاشا " که هیچ سابقه ای در سینما نداره قرار بوده بازیگر نقش اصلی فیلم بشه اما بعدش نوید محمد زاده رو جاش آوردن و بهتر بود فریدون خان کمک می کرد اون عزیز رو که بتونه نقش رو ایفا کنه و...

آقا این چه وضع صحبت کردن هست آخه! شما بازیگر یک فیلم هستی و باید بشینی بازی ات رو بکنی دیگه. اینکه کارگردان از کی میخواسته استفاده کنه و نکنه به شما ربطی نداره. بعدشم، این چه حرفیه که جیرانی نباید در جشنواره فیلم فجر راجع به فیلم پدرم اظهار نظر می کرد و من احترام موی ایشان را نگه داشتم!

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « پیچیدن به جاده فرعی » می نامیم، تمشک زرینی را به پولاد کیمیایی تقدیم می کنیم و امیدواریم که همچین یه مقدار کم، از این جایگاهی که خودش را در آن می بیند خارج شود و کمی هم زیر پایش را نگاه کند تا بلکه ما رو ببینه. امیدواریم در آینده خدای ناکرده کسی از اسم ایشون در فیلم سوء استفاده نکنه و راجع به فیلمهای پدرشونم صحبتی نکنه چون اگه موی سپید نداشته باشن، کارشون ساخته است! البته منطق این رو هم متوجه نشدیم که چطور میشه یک نابازیگر با نوید محمد زاده تعویض میشه!

 image 13960802833 636104246488786208

68466آقا این هفته یک کارگاه آموزشی فیلم کوتاه برگزار شد که سعید روستایی، کارگردان فیلم « ابد و یک روز » سخنرانش بود و بزرگوار رو آورده بودن که یکم صحبت کنه. ایشان هم یک نطق خیلی بامزه ای انجام داد که بخش مهمش این بود : « من برای فیلمساز شدن دستیار نشدم، چون دستیار تفکر ندارد و آخرِ هنرِ دستیار بستن خیابان است و از یک دستیار؛ کارگردان خوب درنمی‌آید. به همین دلیل من اول فیلم کوتاه ساختم و بعد فیلم بلند سینمایی‌ام را کارگردانی کردم. »

بعد این صحبت ها واکنش های تندی به صحبت های روستایی مطرح شد و شهرام مکری هم سعی کرد تا اعلام کند منظور روستایی این نبوده و در فیلمی که منتشر شده قبل و بعد صحبت مشخص نیست که این توجیهات خیلی راه به جایی نبرد و شبیه یکجور ماستمالی کردن اومد!

هیچی دیگه، استاد کلا گفت دستیار کارگردانی کشک هست و میدیم خیابون رو بند بیارن یا بپرن چهارتا ساندویچ بخرن بیارن بدن بچه ها بخورن و اگه خیلی خوش شانس باشن، شاید یه لحظه بهشون بگم بیان پشت دوربین فرمون رو دست بگیرن و دوربین رو بچرخونن که همچین ذوق کرده باشن! البته بعدش بهشون میگم : « اوی! دو دقیقه گذاشتم پشت دوربین بمونی روت رو زیاد نکن دیگه! پاشو برو مواظب باش خیابون ماشینی چیزی نیاد! »

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « آموزش سینما به روش روستاییسم » می نامیم، تمشک زرینی را به این کارگردان جوان تقدیم میکنیم که نمیدونیم واقعاً منظورش از بین این صحبت ها چی بود و شاید بنده خدا میخواسته منظورش رو به شکل دیگه ای مطرح کنه اما بیانش مناسب نبوده!

 image 13960802672 898978956543462

68466آقا آخرین تمشک زرین این هفته رو هم بصورت یک پک درآوردیم تا دیگه جدا جدا تمشک بهشون ندیم و صرفه جویی کنیم.

تمشک زرین آخر هفته رو کلاً تقدیم این فیلمسازای هالیوودی می کنیم که هر روز داره یه خبر میاد که یه روز یکی رو آزار جنسی دادن! و در کنارش همچین یه تمشک تر و تمیز هم به این بر و بچه های سلبریتی مثل تارانتینو و مت دیمون و بن افلک و جورج کلونی تقدیم میکنیم که گفتن میدونستن این بابا داره چیکار میکنه و باید میگفتن و حیف که نگفتن و اشتباه کردن! در واقع دیدن قضیه خیلی داره شیر تو شیر میشه الان اومدن گفتن باید اون موقع میگفتن چه خبره و نگفتن. حالا اگه گندش در نمیومد تا ابد چیزی نمی گفتند!

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « رسوایی اخلاقی بلاک باستری در هالیوود » می نامیم، تمشک زرینی را به آن دسته از فیلمسازانی که افراد رو آزار جنسی دادن و البته رفقاشون که بهشون گفتن شتر دیدی ندیدی، تقدیم می کنیم و امیدواریم که این اتفاقات باعث بشه کمتر شاهد این موارد باشیم.

 

ذره بین            

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر"  سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم! 

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید