23 Maisie Willia1231

Zarinآقا ما نزدیک 10 روز رفتیم مرخصی و اومدیم برگشتیم دیدیم کلی اتفاق افتاده و ستون ما هم همچین حجیم قراره بره رو خروجی! حالا مرخصی نباشیم و صبح تا شب اینجا باشیم خبری نمیشه دو روز نبودیم کلی اتفاق افتاد!

اولین لوح زرین این هفته را تقدیم هنرمندان خارجی می کنیم که در صفحات اجتماعی شون با زلزله زدگان کرمانشاه ابراز همدردی کردند و حس خوبی منتقل کردند. از مشهورترین افرادی هم که زلزله کرمانشاه رو تسلیت گفتند می شه به میسی ویلیامزِ سریال « بازی تاج و تخت » و انریکه ایگلسیاس اشاره کرد که بالاموس و اینا رو خونده!

از این رو، به رسم ادب و احترام به دلیل آنچه که « ارسال حس خوب بین امللی توسط هنرمند خارجی جماعت » می نامیم، لوح زرینی را به این عزیزان تقدیم می کنیم که توی این بحران حداقل چند دقیقه ای باعث شدند احساس کنیم تنها نیستیم.

 106097442145

Zarinما اینجا دست به تمشک دادنمون خوبه اما اقدام مثبت رو همیشه تحسین میکنیم. اخیرا سرکار خانم مهناز افشار بالاخره یک نشستی برگزار کردند تا درباره پرونده همسرشون و تمام شایعاتی که درباره اش مطرح هست توضیح بدند.

انتظار می رفت که شاید این نشست یکجورایی فرمالیته باشه اما ایشون خیلی شیک و مجلسی اومد گفت من خودمم پیگیر پرونده همسرم هستم و اصلا شاید مقصره! باید ببینم کی بالای سر بچه ام هست و... بهرحال صادقانه اومدن گفتند که پرونده باید مراحلش طی بشه و رای نهایی صادر بشه تا بیبنیم با خودمون چند چند هستیم و این حرفها.

از این رو، به دلیل آنچه که « واکنش درست و حسابی به حواشی » می نامیم، لوح زرینی را به سرکار خانم مهناز افشار تقدیم می کنیم و امیدواریم که با همین فرمون جلو برن تا ما هم اینجا یه لوح زرین آماده داشته باشیم و تقدیمشون کنیم.

 Korean Actress Lee Young 231

Zarinآخرین لوح زرین این هفته رو که همین الان دقیقه آخری دستمون رسیده، تقدیم سرکار خانم « لی یونگ آئه » می کنیم که بازیگر کره ای هستند و با نقش یانگوم در ایران شناخته می شوند.خانم یونگ آئه اخیرا برای کمک به زلزله زدگان کرمانشاه دست به جیب شدن و مبلغ 45 هزار دلار اهدا کردند.

از آن جهت که ما هم آدمهای نامردی نیستیم، ضمن تشکر از اقدام سرکار خانم یونگ آئه، یک لوح زرین شیک و مجلسی و بسیار تر و تمیز به دلیل آنچه که « انسانیت بدون مرز » می نامیم، تقدیمشان می کنیم و میتونیم این وعده رو بهشون بدیم که کمک شون هرگز از ذهن مردم این سرزمین پاک نخواهد شد و هرجای دنیا هم که باشن با نیکی ازشون یاد میشه. ما هم اینجا بدبختی یادگیری زبان کره ای را به جان می خریم و اعلام میکنیم « گومابسوبیدا »

 image 13960815812 dn8qonpxcaay3pt

68466در هفته ای که گذشت، ستاد صیانت از آثار سمعی و بصری چند صد کیلو دیسک غیرمجاز رو پخش کرد کف خیابان و چند تا هنرمند رو هم آورد و رسانه ها رو هم خبر کرد تا اعلام کنه قرار هست برخورد جدی با تکثیر کنندگان آثار مبتذل و غیرمجاز داخلی داشته باشه. اما این همه ماجرا نبود!

تصویری که از مراسم امحاء منتشر شد نشان می داد که آثار مرحوم کیارستمی هم قاطی فیلمهای دیگه هست و بغلش هم که نگاه کردیم دیدیم پَک سری « هری پاتر » هم هست و اون بغل مغل ها هم میشه « لئون » لوک بسونو پیدا کرد! والا بعدش نشستیم اینجا هرچقدر فکر کردیم دیدیم نمیشه « هری پاتر » رو مبتذل خطاب کرد چون کلا برای بچه ها ساخته شده و همین الانش هم صدا و سیما ده دفعه پخشش کرده و شونصد تا نسخه دوبله هم ازش تو بازاره که!

از این رو، به دلیل آنچه که « مبتذل خطاب کردن آثار سالم سینما » می نامیم، تمشک زرینی را به عزیزان صیانت... تقدیم می کنیم و امیدواریم که اینجور مراسم ها رو شکیل تر برگزار کنند و یک نفر رو هم بیارن که ببینه اونجا قراره چه فیلمایی قرار بگیره که یه وقت دوربین عکس گرفت، اینطوری صدای ملت در نیاد. حالا شما هیچی ، اون چند تا سینماگری که آورده بودید و داشتن به کاپولا می خندیدن رو کجای دلم بزارم آخه!

96 08 c18 712001 

 68466آقا یکی دو هفته هست که ماجرای یه بنده خدایی به اسم « امیر رضا پاشا » که قرار بوده بازیگر نقش اصلی فیلم « خفه گی » باشه و بعدش نوید محمد زاده رو جایگزینش کردن حسابی در رسانه ها سر و صدا کرده. حالا آقای پاشا یه مصاحبه انجام داده و با جزئیات درباره آنچه که بین او و جیرانی گذشته توضیح داده.

پاشا گفته که بخشی از سرمایه فیلم رو خودش گذاشته وسط و بعدش که جلوی دوربین رفته جیرانی بهش گفته تو چرا دماغت گنده هست بچه! بعدشم توی یه سکانس دیگه گفته چرا مثل لک لک را میری؟  اصلا پاشو برو بیرون ببینم این کیه برداشتیم آوردیم... عجبا... بعد از این قضیه هم ظاهراً خیلی زود باهاش تماس میگیرن میگن نیا سر فیلمبردار و آقا نوید رو آوردیم و اسپانسرم اوکی داده باهاش کار کنه. از این جهت که جیرانی هم پیش از پاشا یک مصاحبه ای انجام داده بود و تقریباً همین حرف ها با حذف بخش های مربوط به خودش منتشر شده بود، میشه نتیجه گرفت که حرف های پاشا همچین پر بیراه هم نیست.

از این جهت، ما به دلیل آنچه که « نگه نداشتن احترام بازیگر و رفتار غیرحرفه ای در سینما » می نامیم، تمشک زرینی را به فریدون جیرانی عزیز تقدیم می کنیم که همچین یه شیبی رو پیش گرفتن که باعث میشه توی این ستون هربار به یه بهانه ای بهشون تمشک بدیم. یک بار عکس های خانمه ژاله علو رو می برن و پس نمیارن و حالا هم این بنده خدا پاشا اومده گفته کلی به من توهین کرد و تحقیرم کرد. امیدواریم که البته این قضایا اینطور که گفته شده نباشه اما فعلاً که یه سمت قضیه مصاحبه کرده و اینطوری گفته.

 1200133

68466در چند روزی که از وقوع زلزله کرمانشاه می گذرد و ملت با کمک هاشون کلی حال ملی دادن به زلزله زده ها، یه سری هنرمند خانم مملکت پاشدن رفتن مناطق زلزله زده که اونجا عیادت کنن از اون بنده های خدا.

اما ما اینجا هرچی حساب کردیم نفهیمیدیم حضور این افراد اونجا به چه دردی می خوره! نه اونقدر ثروتمند هستند که بخوان یه گوشه مشکلات رو بگیرن برطرف کنن و نه قراره برن سراغ فلان کمپانی و متقاعدشون کنن که یه بودجه ای برای این منطقه تخصیص بدن. این بنده های خدا صرفاً بلند شدن رفتن اونجا و همین الانش کلی عکس سلفی و خندان هم از خودشون خیلی تر و تمیز انداختن بدون اینکه بدونن اونجا قشنگ جلوی دست و پا هستن!

ما که نفهمیدیم این هنرمندان تب رفتن یه جایی بدون هیچ برنامه ای رو از کجا آوردن! در هالیوودشم وقتی آنجلینا جولی پا میشه میره یه جای محرومی فقط نمیره اونجا که بگه : « سلام عزیزم خوبی؟ پارسال بهار دسته جمعی کجا بودید؟! » بلکه میره اونجا رو می بینه و گزارش رسمی ارائه میده و در نهایت گیر میده به چند تا کمپانی که کمک هاشون رو بیارن اونجا خرج کنند.

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « دور اشتباه هنرمندان ایرانی » می نامیم، تمشک زرینی را به آن عزیزانی که بدون برنامه و هدف بلند شدن رفتن مناطق زلزله زده که همینجوری یه کاری کرده باشن تقدیم می کنیم و امیدواریم که از جلوی دست و پا کنار باشن تا امدادگرا بتونن کار خودشون رو انجام بدن.

 

ذره بین            

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر"  سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم! 

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید