image 13960906778 2311791bf9ad

68466 در هفته ای که لوح زرین بگیر نداشتیم و در عوض کلی تمشکی داشتیم، پولاد خان کیمیایی باز هم در صفحه اینستاگرامش از تهیه کننده « قاتل اهلی » انتقادهای شدید کرد و از اون طرف هم یغما گلرویی اومد گفت که تهیه کننده این فیلم قبلاً حتی میخواست تهیه کننده آلبوم موسیقی پولاد کیمیایی (!) بشه و تا صداشو شنیده بود خود زنی کرده و سر بر بیابان گذاشته بود و گفته بود خودم قربون اون ترانه آهنگ هات بشم و تهیه کننده ات میشم اما الان اینجوری شده و این داستانا.

اقا دیگه در این ستون زیادی به « قاتل اهلی » و داستانهاش تمشک دادیم. به همین دلیل اینبار یک تمشک کلی به دلیل آنچه که « اختلافی ها » می نامیم، به تمام افراد مرتبط با این فیلم که افتادن به جان هم و دست بردار هم نیستند تقدیم می کنیم و امیدواریم که دیگه هرگز گذر این افراد به هم نخوره تا اینجوری از خجالت هم در نیان.

 SiyamakSaf22ari 0001

68466در هفته ای که گذشت، جناب سیامک صفری که به گردن تئاتر کلی حق داره یک مصاحبه ای انجام داد تا بیاد بگه که چرا بعد از سالها حضور بر روی صحنه و خاک صحنه خوردن و سختی کشیدن، یکدفعه ای برای نمایش جدیدش رفته سرکار خانم سحر قریشی رو انتخاب کرده که ستاره سینماست و هیچ سابقه ای هم در تئاتر نداشته.

سیامک صفری در این مصاحبه بطور خلاصه گفته که همه میخواستن با انتخابم منو زمین بزنن و این داستانا. بعدش هم گفته که اتفاقاً وقتی سحر قریشی رو انتخاب می کردم نمی دونستم اون محبوبیت داره و اصلاً روحمم خبر نداشت کی هست این بنده خدا، بعدش فهمیدم که بزرگوار کلی طرفدار در کل ایران داره.

آقا ما کار نداریم که انتخاب جناب صفری چه بوده که هرکس میتونه باشه. چه سحر قریشی باشه چه مریل استریپ، فرقی نمیکنه بهرحال هر بازیگری میتونه خودش رو با شرایط جایی که هست وفق بده مل هری استایلز که سر از « دانکرک » نولان درآورده. اما دیگه آخه بزرگوار، شما با اینهمه سال تجربه دیگه نفرمائید که سحر قریشی را بدون اطلاع از اینکه محبوب هست و میتونه کلی تماشاگر برای نمایش شما بیاره انتخاب کردید که بدجوری کلاهمون تو هم میره! یعنی باید باور کنیم که سیامک صفری پس از تماشای فیلمهایی مثل « پاتو تو کفش من نکن » و « خالتور » متوجه شده سحر قریشی قراره ملکه صحنه باشه؟! خب آقا بیا بگو گیشه برام مهم بوده دیگه چه کاریه میکنی شما آخه!

از این رو، به دلیل آنچه که « در جستجوی کوچه علی چپ » می نامیم، تمشک زرینی را به سیامک صفری عزیز تقدیم می کنیم و امیدواریم که سالهای سال بر روی صحنه تئاتر بدرخشه. اما از طرفی هم امیدوار میمونیم که دیگه از اینجور اظهار نظرها نکنه که تمشک هامون تقدیمش نشه!

 image 13960910651 17 12 01 23 59 45

68466در هفته ای که گذشت، سعید خانی تهیه کننده فیلم توقیف شده « ارادتمند نازنین بهاره تینا » که بدجوری هم توقیف هست و ظاهراً هیچکس هم اعصاب فیلم رو نداره و میگن مشکلش حاد هست و غیرقابل نمایش، مصاحبه ای انجام داد و گله کرد از مسئولین که در حال اذیت کردن فیلم هستن و به احترام اوناست که فیلم تا الان حتی نمایش خارجی هم نداشته. تا اینجای صحبت های جناب خانی که خب مشکلی نداشت و حق داره از اثری که ساخته دفاع کنه و خواستار تعیین تکلیفش بشه، اما ایشون در بخشی از صحبت هاش گفته که فقط به احترام سازمان سینمایی حقوق فیلم رو به شبکه « نتفلیکس » نفروخته وگرنه تابحال اینکارو کرده بود!

استاد خانی، آقا ما همینجوری هم معتقدیم که فیلم شما باید مشکلاتش هرچی که هست با مذاکره برطرف بشه و اثر شما اکران بشه تا سرمایه شما به باد نره. اما دیگه لابلای صحبت هاتون یه مقدار اون ترمز دستی رو هم بکشید دیگه! دیگه چیزی نفرمائید که نشه جمعش کرد و مجبور بشیم بیاریمش اینجا تا بهتون تمشک اهدا کنیم بابت صحبت هاتون. آخه نتفلیکس رو از کجا آوردی شما! فیلم ساختید معلوم نیست چی هست و هیچ جا هم نمایش داده نشده و تازه رابطه ای هم میان آمریکا و ایران برقرار نیست و اصلاً مشخص نیست بازاریابی محصولات ایرانی برای شبکه نتفلیکس کجاست و به چه صورت هست و حتی یک برگ هم از ساز و کارش منتشر نشده، بعد شما می فرمائید اگه بخاطر فلانی نبود حقوق فیلممو داده بودم نتفلیکس پخش کنه؟

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « نتفلیکس فوراِوِر » می نامیم، تمشک زرینی را به سعید خانی، تهیه کننده سینما اهدا می کنیم که همینجوری اومد وسط یه جمله ای انداخت و فکر نکرد که مخاطب سینما باهوش تر از این هستند که دیگه بشه بهشون از این چیزها گفت. ما هم اتفاقاً اینجا یه برنامه ویدئویی داریم تو مووی مگ داریم که کارش تموم نشده اما صحبت کردیم که انشالله اگه بشه اول یه اکران خوب تو سینماهای IMAX داشته باشیم و بعدش هم اکران ماه دسامبر و بعدشم اسکار و مایکل بارکر و باقی داستان!

 Leila Otad23 3111ez16 w213

68466در هفته ای که گذشت، لوئیس فیگو به بهانه قرعه کشی جام جهانی 2018 به برنامه « نود » اومد به همراه عادل فردوسی پور به تماشای بدبخت شدن ما و همگروه شدن با اسپانیا و پرتغال و مراکش نشست. این اتفاق خیلی هم شیک و مجلسی بود و کلی حس خوب بهمون داد که بالاخره یه آدم حسابی بین المللی در یک مناسبت مهم به ایران اومد تا در کنار ما باشه هنگام پیگیری یک رویداد. اما روز بعد از این اتفاق، صحبت های عجیب و غریبی درباره حضور فیگو در ایران مطرح شد و در این میان، لیلا اوتادی آمد و گفت که یارو رو نیم ساعت آوردید و 500 هزار دلار بهش دادید و تازه 1000 تا هم خرج مراقبت از سگش کردید و چرا این پولو بر نمی دارید بدید به زلزله زده ها.

خب، ما به این چیزها میگیم مغالطه کردن. اینکه ما لوئیس فیگو و فوتبال و جام جهانی و کلا هرچیزی که توی دنیا اتفاق می افته رو ربطش بدیم به زلزله کرمانشاه و نیاز هموطنان عزیزمون، دیگه لوس کردن قضیه هست و حتی از ارزش کمک های بزرگی که اتفاق افتاد و چهره قشنگی به جای گذاشت هم کم میکنه. آخه لوئیس فیگو چه ربطی به زلزله داره آخه! ویرانی های زلزله باید مدیریت بشه و همه کسانی که میتونن کمک مثبتی کنند هم خوشبختانه ورود کردن و دارن کارشونو انجام میدن دیگه آسمان ریسمان بافتن ها چیه آخه! جالب اینجاست که لیلا اوتادی گفته حضور فیگو در ایران افتخار نیست بلکه افتخار اینه که بازیکن های ما 100 هزار دلار بگیرن برن شبکه های خارجی! که این یکی رو دیگه حال ندارم راجع بهش بنویسم!

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « منطقِ اوتادیسم » می نامیم، تمشک زرینی را به ایشان و منطق جذاب شان تقدیم میکنیم و امیدواریم که سینمایی های عزیز کمی دانش خودشان را افزایش بدهند و چهارجای دیگه دنیا را هم رویت کنند بعد صحبت های اینچنینی مطرح کنند. پس فردا اصغر فرهادی پا میشه میره اسکار اونوقت احتمالاً خواهند گفت که آی اصغر! پا شده رفته اسکار واسه چی ؟ با پول بلیتش میشد کلی برای بچه ها اسباب بازی خرید و افتخار نیست اصغر بره اسکار بلکه افتخاره اسکار بیاد جشنواره فجر! در این حد منطق داریم!

 

ذره بین            

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر"  سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم! 

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید