image 139610132328 3086541897665

Zarinدر این دو هفته ای که باز هم نبودیم و بدقولی کرده بودیم، سرانجام اعلام شد که سری جدید « خندوانه » با بازگشت شخصیت جناب خان همراه خواهد بود. شخصیت محبوبی که یکی از دلایل شهرت « خندوانه » در فصل های گذشته بود اما به خاطر اختلاف صاحب امتیاز جناب خان و سازندگان « خندوانه » ، حضورش در برنامه منتفی شده بود.

ما از این اقدام استقبال می کنیم و معتقدیم که ملت عزیز ایران می توانند در ایام نوروز از تماشای یک « خندوانه » جذاب و دوست داشتنی با حضور جناب خان لذت ببرند و همچین روح و روانشون شاد بشه. از این رو، به دلیل آنچه که « توافق به نفع ملت » می نامیم، لوح زرینی را به دو طرف همواره دعوا بگیرِ ماجرا تقدیم می کنیم که بالاخره سر یه میز نشستند و تصمیم به همکاری گرفتند. البته یادمونم نرفته که جناب خان بدونِ « خندوانه » نتونست هیچ کاری انجام دهد و دست از پا درازتر مجبور به حضور مجدد در برنامه شده!

 image 13961019950 23824792 1354624601330410 4505240614115213312 n

68466در هفته ای که گذشت، جناب عباس نادران که فرزند الیاس نادران ( نماینده مجلس شورای اسلامی ) می باشد، مصاحبه ای انجام دادند و در واکنش به قبول نشدن فیلم « شاه کُش » در جشنواره فیلم فجر فرمودند : « اگر از امتیاز آقازادگی ام استفاده می کردم الان فیلمم در جشنواره فجر پذیرفته می شد! ». ایشان در ادامه هم گفتند که قانون نقض شده و باید ملاک فلان باشه برای انتخاب فیلمهای جشنواره فجر و اینا.

والا ما تا الان در خدمت شما هستیم چیزی به اسم " امتیاز آقازادگی " در تاریخ سینمای جهان نشنیده ایم و نمی دانیم که اصولاً چطوری هست این امتیاز. ظاهراً به این شکل هست که شما باید فرزندِ فرد مهمی باشید و همین فرزندِ مهم بودن یعنی فیلمتان هم مهم هست و باید هرجایی که اراده کرد باشد!

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « امتیاز آقازادگی ام آرزوست » می نامیم، تمشک زرینی را به این بزرگوار تهیه کننده سینما تقدیم می کنیم که حتی در گفتار نیز ظاهرا علاقه ای به پوشاندن وجه آقازادگی شان ندارند. به خدا سینما محل استعداد و بهترین هاست و آقازادگی " کَتِگوری " نداره تو سینما!

 b001sreese2 w700

68466در هفته ای که گذشت، سرکار خانم شراره رخام مصاحبه ای ویدئویی انجام دادند و فرمودند که دستمزد بازیگرها در ایران خیلی پائین هست. ایشان گفتند : « دستمزد یک ستاره در هالیوود 60 میلیون دلار است که با نصفش میتونه یه عمارت رویایی بخره اما در ایران یک میلیارد هست... آخه با یک میلیارد تومان چی میدن به  آدم ؟! »

البته خانم رخام فراموش کردند که ارزش پولسازی بازیگر به فروش فیلم است و باید دید فیلمی چقدر سود کرده که باید فلان قدرش به بازیگر برسه. اصلاً شما تابحال دیدید که یک رقم فروش شفاف از فروش فیلمهای ایرانی منتشر بشه و ما بشینیم ببینیم هزینه فیلم چقدر بوده و فروشش چقدر بوده و حساب کتاب کنیم ببینیم ارزش بازیگر و دستمزدی که بهش پرداخت شده چقدر هست؟! بعدشم، دیگه بی انصافی نفرمائید دیگه با یک میلیارد تومان خیلی چیزها می دهند!

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که : « نگاه غیرمنطقی و لاکچرمنشانه » می نامیم، تمشک زرینی را تقدیم سرکار خانم رخام می کنیم که از کل هالیوود فقط دستمزد گرفتنشون رو می دانند و احتمالاً چیزی راجع به نسبت فروش فیلم به دستمزد بازیگر، شفافیت فروش فیلم، باکس آفیس، ارزش گذاری تبلیغاتی و... نمی دانند.

 1443046046 f789721c0d524796b7c34

68466در هفته ای که گذشت ، سرکار خانم لیلا بلوکات درباره فایل صوتی عجیبی که به اسم ایشان منتشر شده بود و میگفت که در آلمان زلزله رو از روزها قبل در ایران پیش بینی کرده بودند(!) و به مسئولان ما گفتند اما اونا توجه نکرده بودند، واکنش عجیب و غریب تری نشان داد. ایشان در این خصوص  فرمودند : « از طريق پليس فتا بانيان اين كار شناسايي خواهند شد.افرادی هم كه دايركت و يا كامنت نامربوط ميزارند ادرس پيجشون و در اختيار پليس فتا خواهم گذاشت! »

والا ما معتقدیم که فایل صوتی مذکور به حدی مضحک بود که اصلاً نیازی به این قاطی کردن ها نباشه خانم بلوکات! خیلی راحت می شد تکذیب کرد و جوابیه منطقی داد به این موضوع و تمامش کرد و رفت. اما دیگه اینهمه تهدید ملت برای چی هست آخه!؟ حالا یکی گوش کرده فکر کرده متعلق به شماست، شما هم تکذبیه منتشر می کردید تموم می شد می رفت دیگه! نگران این هستیم که چماق بردارید بیفتید به جان مان خب!

بهرحال، به دلیل آنچه که « پیش بینی زلزله از روزهای قبل! » می نامیم، تمشک زرینی را به سرکار خانم بلوکات بابت نحوه واکنش شون به موضوع ساده و پیش پا افتاده مذکور ، تقدیم می کنیم و امیدواریم که بازیگران و چهره های سینمایی در موضوعات اجتماعی واکنش معقول تری از خود نشان دهند و از کاه کوه نسازند! هرکس هم که اینجا زیر این پست با منِ ذره بین مخالف باشه رو گزارش میکنم به پلیس فتا...گفته باشم!

 

ذره بین            

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر"  سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم! 

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید