لئوناردو دی کاپریو

Zarinدر هفته ای که گذشت لئو خان دی کاپریو آمد و دست توی جیب مبارک کرد و یک میلیون دلار بیرون کشید تا برای حمایت از زندگی موجودات دریایی اختصاص بده. حرکت حیوان دوستانه ای که در واقع به جهت زدن جرقه در افکار عمومی برای مواظبت از گونه های دریایی شکل گرفته است.

ما هم که اینجا از حرکت های انسان دوستانه و حیوان دوستانه سلبریتی های همه نقاط دنیا استقبال می کنیم، به دلیل آنچه که « اختصاص مایه به ماهی جماعت » می نامیم، لوح زرینی را به لئوناردو دی کاپریو تقدیم می کنیم و معتقدیم که اگر با همین فرمون پیش برود و یه مقدار هم به جاده خاکی سیاست بزند، می تواند یکی از گزینه های آینده ریاست جمهوری باشد. راک که داره میاد ، بعد می خواهید لئو نیاد!؟

 اسکار 2018

Zarinروز گذشته مراسم اسکار 2018 برگزار شد و برندگان جوایز خود را گرفته و تشریف بردند منزلشان. 

اما نکته لوح بگیر این مراسم این بود که هیچکس نرفت اون بالا داد و بیداد بکنه بگه : « من از دست این جیمی کیمل به خدا پناه می برم و همه شما رو هم به خدا می سپارم! » بعدشم بره و نفر بعدیش هم بیاد بگه : « فکر کنم سالن رو اشتباهی اومدم چون بهم جایزه ندادن! »

کلی سینماگر سرشناس دور هم نشستن، گفتن و خندیدن و رقابت کردن و هرکدومشونم که برنده می شد تمام رقباشون بلند میشدن دست و سوت می زدن. از این جهت به دلیل آنچه که « فرهنگ اسکاری در تقابل با فرهنگ سیمرغی » می نامیم، لوح زرینی را به سینماگران اسکاری و بر و بچ برگزار کننده مراسم تقدیم می کنیم که هر سال میان بهمون یاد می دن که دنیا ارزشش بیشتر از چهارتا جایزه هست و با صدای بند هم اعلام می کنند که : « خیر سرتون یه مقدار فرهنگی رفتار کنید! »

 Ja341412253

68466در هفته ای که گذشت، یه بازیگر عزیزی به نام امیر حسام شجاعی اومد و گفت که توی هتل زمانی که علی دایی رو دیده، این مربی عصبانی شده و یکی دو تا سیلی خوابونده در گوشش و بعدشم نامردی توی نمازخانه چند نفری ریختن سرش و گرفتن زدنش!

ما هفته پیش منتظر موندیم ببینیم جریان چیه و داستان از چه قراره که علی دایی مصاحبه کرد و گفتش که :« بابا برید هتل دوربین داره، مسئول داره ، تازه مامور نیروی انتظامی هم بوده...برید از اونا بپرسید اصلاً همچین خبری نبوده! » و مدتی بعد هم مدارکی منتشر شد مبنی بر اینکه مسئولانی که اونجا بودن و جزئیات رو دیدن گفتن که اصلاً چنین خبری نبوده و علی دایی کسی رو کتک نزده که!

حالا چند روز از این صحبت هم گذشته و خبری از مستندات عزیز بازیگر نیست. از این جهت تا زمانی که ایشان اثبات نکنند چنین اتفاقی افتاده، ما اینجا به بدلیل آنچه که : « توهم ضرب و شتم پنداری » می نامیم، تمشک زرینی را به ایشان تقدیم می کنیم و امیدواریم که یه روز متوجه بشیم هدفشون از انجام این کار چه بوده. البته همینجا هم قول میدیم اگه مستندی منتشر شد که ثابت می کرد ایشان مقصر نبوده، تمشک ایشان را پس گرفته و با افتخار به طرف دیگر قضیه تقدیم می کنیم! فعلا که البته خبری نیست بهرحال.

 احمد نجفی - منیژه حکمت

68466آقا در هفته ای که گذشت چند مورد تمشک برای عوامل فیلم « من یک ایرانی ام » دستمون رسید که انصافاً همه شون هم با شایستگی میتونستن در ستون این هفته قرار بگیرند. اما ما اینو فشرده کردیم و تبدیلش کردیم به یک تمشک زرین واحد که دیگه الکی صفحه رو پُر نکنیم و حوصله خوندن شما هم سلب بشه!

در هفته گذشته احمد خان نجفی، تهیه کننده فیلم « من یک ایرانی ام » در اعتراض به نحوه اکران فیلمش بلند شد رفت محل دفتر شورای صنفی نمایش و درب این شورا را با سیمان و آب ، گل گرفت! بزرگوار البته با خودش چند تا خبرنگار و دوربین هم برده بود که حسابی شلوغ کنه تا این شویی که راه انداخته جواب بده. یکی دو روز بعدش کارگردان فیلم یک مصاحبه انجام داد و گفت که اینا رفتارشون با من بد بوده و منم به ملت توصیه میکنم که نرن فیلمو نبینن! یعنی قشنگ این وسط شیر تو شیری هست واسه خودش!

ما هم اینجا به دلیل آنچه که « وضعیت شالام شوربایی « من یک ایرانی ام » » می نامیم، تمشک زرینی را به عزیزان سازنده این فیلم تقدیم میکنیم که کلا اشتباهی دارن میزنن! یکی به جای حل کردن معضل فیلمش نصفه شب رفته گل گرفته و اون یکی هم میگه بابا ول کنید اصلا نبینید فیلمی که ساختم رو! یعنی قشنگ همه چیز این فیلم به اسمی که داره میاد!

 مهناز افشار

68466آخرین تمشک زرین هفته را هم تقدیم مهناز خانم افشار میکنیم که در هفته ای که گذشت آمد و مدتی قبل از به بازار عرضه شدن سریال « گلشیفته » در توییترش عنوان کرد ممنوع التصویر شده و تصویرش از بیلبوردهای تبلیغات شهری حذف شده. اما چند ساعت نگذشته بود که ملت وسط اتوبان تصویر سرکار خانم افشار رو وسط بیلبوردها دیدن و بعدشم ایشان در توییتر دوباره نوشت : « با پیگیری تهیه کننده حل شد و به خاطر مردم هم حل شد! »

والا ما که داریم اینجا زندگی میکنیم هرگز در عمرمون ندیدیم که همه چیز اینقدر سریع حل بشه و در عرض چند ساعت مذاکره انجام بشه، بنر طراحی بشه، نصب بشه رو بیلبوردها و همه چیز گل و بلبل بشه. چیزی که علاقه داریم بدونیم این هست که دقیقاً مراحل مذاکره و به نتیجه رسیدن، اونم نصف شب چطوری اتفاق افتاده که نتیجه اش حل شدن مشکل و درج تصویر خانم افشار روی بیلبوردها بوده!

از این جهت، به دلیل آنچه که « چند بیلبورد، خارج از همین حوالی » می نامیم، تمشک زرینی را به سرکار خانم مهناز افشار تقدیم می کنیم و امیدواریم که ایشان حرف اشتباهی را از عزیزانشان شنیده و بخاطر همین سریع واکنش اشتباه از خودشان ارائه داده باشند که منجر به چنین اتفاقی شده و باید بگیم که اصلاً دوست نداریم به این فکر کنیم که همه اینها یک حربه تبلیغاتی برای این سریال بوده! ما صرفاً این رو یک واکنش شتابزده می نامیم و امیدواریم که از این پس منابع ایشان موثق باشند تا یکدفعه اینطوری نشه که نصف شب ممنوع التصویری اعلام می بشه و صبح ایشان وسط بیلبوردها حضور داشته باشند!

 

ذره بین            

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر"  سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم! 

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید