9947410 at 5.2533

68466 در هفته ای که گذشت بالاخره جشنواره بین المللی فیلم فجر به پایان رسید؛ جشنواره ای که نفهمیدیم چی بود و چی شد و اصلا دستاوردش چی بود!

بهرحال اما نکته تمشک بگیر قضیه برگزاری جشنواره فجر نبود ( که البته به اونم میشه تمشک داد بهرحال! ) بلکه تمشکی ترین بخش داستان مراسم اختتامیه جشنواره بود که قشنگ واسه خودش یه شوی کمدی بود! مراسم اختتامیه که الیور استون روی صحنه اومد و نمیدونست چیکار باید بکنه و کی به کی هست و رضا میرکریمی هم برای خودش اون بالا با چند تا برگه می چرخید! حالا این وسط حساب کنید مهمان های خارجی که اسامی برنده ها رو براشون فارسی نوشته بودن و داده بودن دستشون! از رامبد جوان هم نگم براتون که همون یه ذره آبرویی هم که داشتیم...بگذریم!

ما اینجا به دلیل آنچه که « اختتامیه گل منگولی » می نامیم، تمشک زرینی را به برگزار کنندگان جشنواره بین المللی فجر اهدا می کنیم و عمیقاً معتقدیم که اگر قرار است سال بعد هم چنین جشنواره ای برگزار شود، بهتر هست اون رو دست یه کاردانی بسپارن تا بتونه یه چند روز جشنواره رو جمع کنه و اینطور سوژه دست این و اون نده. امیدواریم که البته برگزار کننده جدید پسرش رو هم نیاره که همون کنار منارها مدیریت کنه یه چیزایی رو!

00633970219936 444414076894 

68466آقادر هفته ای که گذشت یه مورد " داعشی " داشتیم که اومد توی پردیس سینمایی کوروش و حسابی دردسر درست کرد. اما چند دقیقه بعد کاشف به عمل اومد که این داعشی ها ، در حال تبلیغ « به وقت شام » ابراهیم حاتمی کیا هستند!

والا ما هیچ جای دنیا ندیدیم یه تروریست واقعی رو بیارن یه شبیه سازی کامل ازش بکنن توی یه مکان عمومی بعدشم هار هار بخندن بگن شوخی بود و کلی هم باحال بود! بر و بچ « اونجرز » و « جنگ ستارگان » رو میارن شخصیت هاشو شبیه سازی کنن بیارن برای تبلیغ فیلم اما آخه داعش؟! اونم اینجوری؟! برداشتید با اسب و کلاشینکف رفتید وسط پاساژ ملت موهای تنشون سیخ شده بعد اومدید میگید ما خیلی باحالیم؟! خدا به خیر کرد شما سازنده فیلم « به درد نخورها » نیستید!

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « درک قاراشمیشی از دانش تبلیغات » می نامیم، تمشک زرینی را به برگزار کنندگان این شوی عجیب و غریب تقدیم می کنیم و امیدواریم که بشینن در خلوت خودشون و به این موضوع فکر کنن که شبیه سازی داعش تو تهران اصولاً چیز بامزه ای نیست و هیچ کجای دنیا هم چنین کاری نمیکنن!

 Image result for ‫پردیس سینمایی کوروش به وقت شام‬‎

68466این هفته علاوه بر تمشکی که به برگزار کنندگان تبلیغ « به وقت شام » در پردیس کوروش اهدا کردیم ، تمشکی هم باید به بازیگر اصلی این شو اهدا کنیم که خیلی هم بابت انجام این کار اشتباه ناراحت نیست و در صفحه اینستاگرامش تا می توانست با ادبیات طلبکارانه به انتقادها پاسخ داد.

این فرد گفت : « بعضیا نقد می‌کنند، ولی بعضیا حرف مفت میزنن. حالا چون داعش بود بد بود؟ یهو همه نگران زنان حامله نشید، بلندگوی کوروش بارها اعلام کرد که قراره اتفاقی بیافته و نمایشه و از طرفی اورژانس آماده بود و از طرفی از بدو ورود با حمایت حراست برج معلوم بود نمایشه. هیچ کسم حالش بد نشد. جالبه اونا که معترضن اصلا نبودن.»

ما باید اینجا اعلام کنیم که برادر بزرگوار! نیازی نیست که موقع انجام یک تبلیغ حتما اورژانس باشه تا اگه یکی افتاد قلبش گرفت سریع بیان احیای قلب انجام بدن! این وسط حتما باید یکی یه چیزیش می شد تا متوجه بشید که این کار از اساس اشتباه بوده؟

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که : « اورژانس بود پس داعشی ام! » می نامیم، تمشک زرینی را به این عزیز بزرگوار تقدیم می کنیم که همچین خیلی هم ادبیات جذابی برای دفاع از آنچه که رقم زده ندارد. کلاً خیلی سخت نیست بابت چنین چیزی عذرخواهی کردن؛ اگه فرهنگ عذرخواهی را یاد بگیریم.

 96 07233 c13 591222

68466آخرین تمشک زرین هفته را هم تقدیم سرکار خانم بهاره رهنما می کنیم که جدیدا ثابت کرده اند پتانسیل بسیار بالایی برای ورود به کلوب " تمشک بگیران مووی مگ " دارند.

ایشان که کلی در توییتر فعال هستند و همیشه هم در حال فریاد کشیدن سر دیگران هستند، یک توییتی منتشر کردند و گفتن که ساعت 12 میرن نمایشگاه کتاب اما چون تهدید شدن، با بادیگارد میرن و چقدر بده که مردم اینطوری هستن و اینا.

حالا تهدید شدن و اینا به کنار که نمی دونیم قضیه اش چیه، اما حتی توی این توییت هم بهاره رهنما دست از خودنمایی نکشیده و ساعت حضورش در نمایشگاه رو اعلام کرده تا دوستان عزیز در واحد تهدید و اینا، قشنگ بدونن ایشون در فلان روز کجا هستن که بزنن تو خط تهدید!

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « چند چندیم ایرانی؟ » می نامیم، تمشک زرینی را به سرکار خانم رهنما تقدیم می کنیم و امیدواریم که بهرحال کسی تهدیدشون نکنه تا ایشون به زحمت بیفته و بادیگارد جمع کنه با خودش ببره نمایشگاه کتاب!

 

ذره بین            

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر"  سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم! 

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید