johnny depp 960x5401

68466در هفته ای که گذشت استاد جانی دپ بار دیگر خبرساز شد و اینبار نه به خاطر کتک زدن همسرش، بلکه به دلیل کتک زدن مدیر صحنه فیلم جدیدش « شهر دروغ ها ».

درباره این اتفاق گفته شده که مدیر صحنه در حال مدیریت محل فیلمبرداری بوده و از جانی دپ خواسته که براساس برنامه، محل مورد نظری را ترک کند اما بزرگوار ایستادگی کرده و گفته هیچکس نمیتونه به من بگه چیکار کنم یا نکنم! بعدشم ظاهرا زده رفیقمون رو ناکار کرده و اون مدیر صحنه هم ازش شکایت کرده!

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « خشونت جانی » می نامیم، تمشک زرینی را به این بازیگر تقدیم می کنیم و امیدواریم که یه بنده خدایی پیدا بشه که جانی رو از این وضعیت در بیاره. سینما کم از اینجور ستاره ها به خودش ندیده که اینقدر به وجه حرفه ای شون آسیب میزنن و یکدفعه ای کلا فراموش میشن و دوران کاریشون به پایان میرسه!

 573017612

68466آقا در هفته ای که گذشت حسین خان فرحبخش و رامبد جوان بد به جان هم افتادند و علیه هم بیانیه صادر کردند! در این اتفاق حسین فرحبخش به رامبد جوان گفت که با رانت و فلان داری « خندوانه » رو میگردونی و رامبد هم در پاسخ بهش گفته مدرک داری رو کن وگرنه سکوت کن! بعدش حسین آقا هم برداشته یه ویدئو پخش کرده توش کلی حرف سفت و سخت علیه رامبد جوان زده و گفته : « اون روز داشتی می رفتی فلانجا یادته ؟ گفتی فلانی فلانه و فلان... یادتم نره کی بهت نقش داد اون موقع تو آخه ... »

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « دعوای بی سر و ته » می نامیم، تمشک زرینی را به هر دوی این عزیزان تقدیم می کنیم که معلوم نیست برای چی اصلا به جان هم افتاده اند! تجربه ثابت کرده که اینجور دعواها هیچوقت نتیجه نداره و الانم که چند تا بیانیه علیه هم دادند یکدفعه ای کارشون به سکوت کشیده و ظاهراً قضیه همینجا تموم شده! اخرشم معلوم نشد کی به کی بود!

 bahare afsha2233ri

68466در هفته ای که گذشت سرکار خانم بهاره افشاری کلی خبرساز شدند.این بازیگر که به دلیل ساخت یک فیلم به نام « سریک » که درباره اسبِ سردار آزمون است (!) ، در جشن تولدشون از طرف شهرداری تهران چند بیلبورد تبلیغاتی هدیه گرفتند که مبلغشون روی هم رفته 6 میلیارد ناقابل بوده! این اتفاق بحث های فراوانی رو در فضای مجازی و غیر مجازی به همراه داشت.

اینکه این بیلبوردها به یک فیلم تعلق گرفته در اینجا مورد بحث نیست بلکه بحث اینجاست که این بیلبوردها چرا و بر چه اساسی به خانم افشاری تعلق گرفته است!؟ آیا فیلم « سریک » اینقدر اثر مهمی بوده که این حمایت بزرگ و بی سابقه ازش انجام شده یا اینکه اسب سردار آزمون واقعاً حرف می زد ما خبر نداشتیم!؟

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « بیا شعمها رو فوت کن تا 6 میلیارد گیرت بیاد! » می نامیم، تمشک زرینی را به شهرداری تهران تقدیم می کنیم که در این وضعیت آشفته اقتصاد و سینما و تبلیغات فیلمهای بخش هنر و تجربه ، آمده کلی بیلبورد به خانم افشاری هدیه داده که اصلاً معلوم نیست دلیلش چه بوده است! ما که از خود سردار آزمون چیزی توی جام جهانی ندیدیم، بلکه اسبش حرف بزنه و غافلگیرمون کنه که حسابی جبران کرده باشه!

 12769433

68466در هفته یا دو سه هفته ای که گذشته یک اتفاق عجیبی دامن هنر و فرهنگ این کشور رو گرفته و اون لغو کردن کنسرت ها و نمایش ها به دلیل رعایت حال اقتصاد مردم است! حالا این موردش به کنار، اخیراً خانه سینما هم گفته شده که امسال جشن خانه برگزار نمی شود و وقتی دلیلش را جویا شدن گفتن ملت پول نداره برای همین ما جشن خانه سینما نمی گیریم!

والا به خدا ما اینجا نفهمیدیم چه ارتباطی میان جشن خانه سینما و اقتصاد ملت هست! یک جشن سینمایی که چند نفر قراره دور هم جمع بشند آیا به جیب ملت مرتبط بوده ؟ و اگه احیاناً پاسخ مثبت هست، آیا خود سینما و بلیت ها و اتفاقات دیگرش جزو جیب مردم محسوب نمی شود و در آنجا احساس همدردی وجود ندارد!؟ خب ظاهراً اشاره میکنن که اون جشن به جیب مردم ربط داشته و قیمت بلیت هیچ ربطی به کسی نداره و هرکی حرف بزنه ... نزده!

ما هم اینجا به دلیل آنچه که « لغو دورهمی به بهانه خالی بودن جیب مردم » می نامیم، تمشک زرینی را به عزیزانمان در خانه سینما تقدیم می کنیم و امیدواریم که این تصمیمات واقعاً فکر شده و مهندسی شده شون رو در سطوح دیگر هم شاهد باشیم تا از این طریق، وضعیت اقتصادی مردم بهبود پیدا کرده و دیگه اینقدر درگیر مشکلات مختلف نباشند. بچه های مووی مگ همین الان اشاره میکنن که وضعیت اقتصاد مردم به قراردادهای مالی سینمایی ها هم هیچ ربطی نداره و چه شما ثروتمند باشید و چه فقیر، هیچ تاثیری در دریافتی هاشون نداره!

 

 

ذره بین            

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر"  سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم! 

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید