comiccon Kill Bill Volume 1 Ful1286479243565. RI SX940

 Zarinدر هفته ای که گذشت اعلام شد که سرکار خانم اوما تورمن، بازیگر مشهور فیلمهای « پالپ فیکشن » و « بیل را بکش » قرار هست بصورت تصویری در نمایش « کمدی الهی؛ جلد برزخ » به کارگردانی ابراهیم پشت کوهی حضور پیدا کند.

این خبر از این جهت حائز اهمیت هست که با این روش پای هنرمندان مطرح خارجی رو به این کشور باز می کنیم و بالاخره چشممان به جمال آنها در همین خاک می افتد ، هرچند که ظاهراً قرار نیست خود اوما خانم شخصاٌ تشریف بیارن ایران ( حداقل تا الان چنین چیزی گفته نشده ) ولی با اینحال، همینکه در یک اثر ایرانی حضور پیدا می کنند برای خودش اعتباری به همراه دارد.

ما هم اینجا به دلیل آنچه که « بیل را نکش و بجاش بیا ایران » می نامیم، لوح زرینی را به سازندگان تئاتر و کسانی که موفق شده اند ایشان را راضی به حضور در این نمایش کنند تقدیم می کنیم و امیدواریم که از این دست اقدامات بیشتر بشه و توجهات جهانی رو به ایران و هنرش بیشتر جلب کنه. البته ناگفته نماند که اگر متوجه بشویم همه اینها خبرسازی بوده و خبری از اوما تورمن نیست، همینجا یک تمشک درست و حسابی مهمان ما خواهید بود!

 234ler 740x5002 1 1533335440232

68466در هفته ای که گذشت سرکار خانم تهمینه میلانی مصاحبه ای با « شرق » انجام دادند و در آن نسبت به مسئله نمایشگاه نقاشی شان و اتفاقات مختلفی که در آن افتاد واکنش نشان دادند که اینجا کاری به اونها نداریم چراکه قبلاً بارها بهش پرداخته شده و به همین جهت هم اینجا آنها را بازخوانی نمی کنیم.

اما بخش تمشک بگیر مصاحبه اینجا بود که خانم میلانی گفتند سوفیا خانم کاپولا، فرزند اون یکی کاپولای بزرگ، فیلم « یک جایی » رو براساس فیلم « سوپراستار » ایشون ساختن و اصلا میزانسن و تشکیلات فیلم رو هم که نگاه کنید شبیه بهم هست و جالب اینجاست که اون فیلم رفته اسکار هم گرفته!

خب ما از بخش کپی بودن فیلم می گذریم از این جهت که فکر میکنیم همه چیز به حدی واضح هست که نیاز به استفاده از کلمات اضافه نباشه، اما در بخش جمله پایانی باید خدمت خانم میلانی عزیز عرض کنیم که « یک جایی » اصلا اسکاری نگرفته و حتی نامزد دریافت اسکار هم نبوده! احتمالا منظور ایشان فیلم « گمشده در ترجمه » بوده که خانم کاپولا بیش از یک دهه پیش ساخت و کلی افتخار بابتش کسب کرد!

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « کپی اندر کپی » می نامیم، تمشک زرینی را به خانم تهمینه میلانی تقدیم میکنیم که این روزها پرحاشیه تر از هر زمان دیگری رویت می شوند. ما معتقدیم که بهتر است سینماگران عزیزمان حداقل پیش از مصاحبه و اظهار نظر، حداقل یکبار سابقه افراد رو بررسی کنند تا بدانند عزیزان برای چه فیلمهایی اسکار گرفته اند. حالا اینو گفتیم، فردا میبینم که یکی دیگه میاد میگه ژان کلود ون دام برای « رینگ خونین » و آرنولد شوارتزنگر برای فیلم « کماندو » برنده اسکار شدن!

 355Movi53ma0047

68466آقا خیلی نمیخواهیم سر این یکی مورد چیزی بنویسم و خودمون رو درگیر کنیم! والا دیگه خسته شدیم در این ستون هی درباره اش نوشتیم و هی تمشک اهدا کردیم. اصلا از بس تمشک به ایشون دادیم دیگه تمشک هامون هم داره تمام میشه و باید یه فکری به حالش بکنیم!

از این جهت به دلیل آنچه که « من خوبم شماها... » می نامیم، تمشک زرینی را به سرکار خانم نامداری به جهت مصاحبه اخیرشان تقدیم می کنیم و امیدواریم که سلامت باشند.

 18 9 20 104916Ca3435re0

68466در هفته ای که گذشت نیکلاس خان کیج مصاحبه ای انجام داد و گفت آن تصویر خونی که از وی در فیلم « مندی » منتشر شده و در فضای مجازی با عناوین طنز دست به دست می شود باعث ناراحتی اش شده و این شوخی ها ارزش کار او و فیلم را از بین می برد!

ظاهراً نیکلاس کیج از لحاظ روحی حساس تر از هر زمان دیگر شده و در کنار انتخاب های جذابش برای بازیگری، حالا ملت باید نگران شوخی هایی که با او در فضای مجازی می کنند هم باشند! البته به نظر می رسد که فیلم آخری نیکلاس کیج که همان « مندی » هست، فیلم بدی از آب درنیامده باشد؛ من که فیلم را ندیده ام اما واکنش های مجازی که چنین چیزی می گویند!

اما بهرحال به دلیل آنچه که « خشم کیج نه، بلکه روح لطیف کیج » می نامیم، تمشک زرینی را به این عزیز تقدیم می کنیم و امیدواریم که دوباره وی را در کنار ستاره های هالیوود ببینیم و نه فیلمهایی که به جز خودش و کارگردانش ، احتمالاً افراد دیگر فقط در زمان قحطی فیلم به تماشایش می نشینند!

 

ذره بین            

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر"  سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم! 

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید