اصغر  فرهادی

Zarinدر هفته ای که گذشت فیلم اصغر آقا بصورت غیرقانونی بر روی اینترنت منتشر شد و قشنگ با کیفیت عالی هم منتشر شد!

در این وضعیت همه افراد فیلم را دانلود کردند و چند باری دیدند و از میان همان افراد، کلی آدم هم پیدا شد که داد و بیداد به راه انداختند که ملت چرا دانلود میکنید و حق سازندگان رو ضایع می کنید. چند روزی از این ماجرا گذشت تا اینکه اصغر آقا وارد معرکه شد و به این بحث ها پایان داد. اصغر فرهادی گفت که : « بابا ، تو ایران که فیلم از اولشم قرار نبود اکران بشه و نگرانی ما جاهای دیگه دنیا هست. شما هم فیلم رو دانلود کنید و بزنید به رگ و مطمئن باشید منم راضی ام و کلی دعاتون میکنم! »

ما هم اینجا به دلیل آنچه که « مرام اصغری » می نامیم، لوح زرینی را به اصغر فرهادی تقدیم می کنیم که عذاب وجدان شدید یک ملت را از بابت دانلود نسخه غیرقانونی فیلم از بین برد و به این بحث ها پایان داد. خدا رو شکر ما تمام ساخته های فیلمسازان دنیا رو بصورت ارجینال تهیه می کنیم و فقط این یه مورد از دستمون در رفت که به لطف اصغر آقا، دیگه دغدغه اون رو هم نداریم. پس با خیال راحت برید دانلود کنید که اصغر آقا گفت حلاله! 

 بازیگران خارج نشین

68466در هفته ای که گذشت یک لیست از بازیگران دو تابعیتی منتشر شد که حواشی فراوانی هم به همراه داشت. بعضی از افرادی که اسمشون در این لیست بود اومدن گفتن این وصله ها به ما نمی چسبه و ولمون کنید، یه بخش دیگه هم نگفتن که اشتباه بوده اما در جواب اومدن گفتن همینی که هست...اصلاً خوب کردیم که دو تابعیتی هستیم و شما هم چرت نگید و الکی ذهن ملت رو درگیر نکنید! خیلی هم حرف بزنید که چرا بچه هامون رو در یک کشور دیگه به دنیا میاریم یکی میزنیم در گوشتونا !

ما هم اینجا به دلیل آنچه که « مرغ همسایه غازه » می نامیم، تمشک زرینی را به این عزیزان تقدیم می کنیم که یک عمر است به بچه های این و آن گیر می دهند که چرا ساکن فلان جا هست اما زمانی که خودشان سوژه می شوند، تمام آن گفته ها می شود چرت و عاملی برای پرت کردن حواس و مسائلی از این دست! والا کسی کاری به تابعیت شما عزیزان نداره اما بیایید خیلی محکم ازش دفاع کنید و دلایل تابعیت خودتون و بچه هاتون رو بگید دیگه! والا همه میدونن، شما هم بگید که دورهم خوش باشیم!

 296780522

68466در هفته ای که گذشت مسعود آقای فراستی مهمان برنامه « من و شما » بود و کلی اتفاق در این برنامه افتاد که همه شون هم تمشکی بود!

در این برنامه مجری با ادبیات عجیب و غریبی روبروی مسعود فراستی قرار گرفت و بی ربط ترین جملات ممکن را برای مصاحبه انتخاب کرد که در نهایت به بی ادبی متمایل شد. اواخر مصاحبه ما احساس کردیم که این یکجور بازجویی هست و صحبت سر دو زنه بودن و لباس پوشیدن چند ساله و مسائلی از این دست بود که حسابی تمشک بگیر بود.

ما هم اینجا به دلیل آنچه که « مصاحبه شالام شوربایی » می نامیم، تمشک زرینی را به مجری برنامه و اون اتاق فکر همچین خلاق و بی نظیری که ازش سخن می گفت تقدیم می کنیم و امیدواریم که یکبار هم بشینه و اجرای مجریان خارجی رو ببینه، بلکه متوجه بشه اجرا برای خودش قاعده ای داره و همینجوری نیست که جلوی دوربین بشینه و صحبت کنه. یه سلامی هم بکنیم به استاد فراستی که بعد از تعطیلی برنامه هفت، جایش در بخش ستون های تمشک زرین ما خیلی خالیه. سلام استاد، سلام بزرگوار!

 لیلا بوشهری ریحانه پارسا

68466آقا در هفته ای که گذشت سرکار خانم لیلا بوشهری، بازیگر سابق ( کنونی؟ ) کشورمان یک مصاحبه ای انجام داد و درباره ریحانه پارسا که با سریال « پدر » در تلویزیون خوش درخشیده بود.

خانم بوشهری در این مصاحبه گفت که خانم پارسا در یک کافی شاپ کار می کردن و کلاً چیزی در خصوص بازیگری نمی دونستن و نمیدونم چی شد که یکدفعه ای بازیگر شد و انتخاب کارگردان و ...

ما اینجا به دلیل آنچه که « خاله زنک بازی هنرپیشگان » می نامیم، تمشک زرینی را به خانم بوشهری تقدیم می کنیم که نشسته  و در مورد همکارش با این وضعیت صحبت میکنه. شما فکر کن یه بار مثلا امیلی بلانت بیاد بشینه و مصاحبه کنه و بگه که جنیفر لارنس قبلا کافه کار می کرد و استعداد نداشت و... همینقدر عجیب و غیرقابل باور اما در ایران به وقوع پیوسته!

 دارکوب

68466در هفته ای که گذشت، آمدند و در دانشگاه اراک فیلم « دارکوب » را برای دانشجویان گرامی اکران کردند تا عزیزان فیلم ببینند و لذت ببرند. اما نکته عجیب اینجا بود که چراغ های سالن هنگام پخش فیلم روشن مانده بود که در حالت عادی شما در هیچ کجای دنیای نمی بینید که چنین اتفاقی بیفتد! دلیل این موضوع آنطور که بیان شد این موضوع بود که دختران و پسران در سالن حضور داشتند و به همین جهت چراغ های سالن روشن ماند تا این وسط .... بالاخره دیگه! البته بعدا مسئولان مربوطه اعلام کردند که برخی از چراغ های سالن خاموش نشدن و مشکل فنی بوده و الکی بزرگش کردید تا به ماها و حیثیت ما ضربه بزنید و اینجوریا.

ما هم اینجا به دلیل آنچه که « چراغ را من روشن نگه می دارم، آیا دارکوب را دیده ای؟! » می نامیم، تمشک زرینی را به مسئولین دانشگاه اراک تقدیم می کنیم که به هر بهانه ای، چراغ ها را در هنگام نمایش فیلم روشن نگه داشتند تا داد کلی آدم در بیاد و خبرش هم حسابی داغ بشه. یک نکته هم بیان کنیم و آن اینکه عزیزان مسئول پخش فیلم، کسی قصد ضربه زدن به شما رو نداره، بلکه این خودتان هستید که با پخش فیلم با چراغ روشن سوژه دست ملت می دهید برای خبرسازی و مسائلی از این دست. پرتقال فروش هم همان اطراف هست دنبالش نگردید!

مهناز افشار 

68466آخرین تمشک زرین هفته را هم به سرکار خانم مهناز افشار تقدیم می کنیم که در هفته ای که گذشت آمد و درباره داروی نالوکسان در صفحه توییترش اطلاعاتی منتشر کرد که با واکنش صریح سازمان غذا و دارو مواجه شد که آمدند و گفتند اطلاعاتی که ایشان منتشر کرده اند از بیخ و بن اشتباه بوده و ممکن هست با تجویز ایشان جان بیماران به خطر بیفتد. خودِ خانم افشار هم گفته اند که این اطلاعات را از منبعی کسب کرده اند که فعالیت شان این بوده و به همین جهت وظیفه اطلاع رسانی داشته اند و اینا.

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « دوباره می سازمت بدن! » می نامیم، تمشک زرینی را به سرکار خانم مهناز افشار تقدیم می کنیم و معتقدیم که بهتر است در ارتباط با داروها و تجویزها و کلا مسائلی از این دست، با سازمان های مربوطه رسمی مشاوره ای داشته باشن تا یکدفعه در چنین شرایطی قرار نگیرند که از هر جهت به ایشان حمله صورت بگیره و این اشتباه رو به مسائل دیگر ربط بدهند! بدبختی اینجاست که حالا یه اشتباهی شکل گرفته ، این وسط چهارصد هزار تئوری توطئه از کنار این مسئله زده بیرون که رسما وضعیت رو « قاراشمیش » کرده!

 

 

ذره بین            

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر"  سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم! 

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید