ناسا مرد آهنی

Zarinدر هفته ای که گذشت تریلر قسمت چهارم « انتقام جویان » منتشر شد که خیلی زود هم رکورد بینندگان رو شکست و حسابی حال طرفدارها رو جا آورد. اما یه اتفاق خاص این وسط افتاد که اول تصمیم گرفتیم بهش تمشک بدیم اما بعدش فکر کردیم اینقدر که باحاله، یه لوح زرین تقدیمش کنیم!

قضیه از این قراره که بعد از انتشار تریلر که در اون نشان می داد استاد تونی استارک در فضا زندانی شده و یال و کوپالش رو هم باد برده، ملت حمله کردن به سمت پیج ناسا و از اون خواستن که تونی استارک رو نجات بده. بعد از این ماجرا هم اون بنده های خدا که هنگ کرده و احتمالاً چند باری صفحه آبی داده بودن، اومدن گفتن : « ولمون کنید بابا...برید به زمینی ها و اون مارول بگید تونی استارک رو براتون پیدا کنه ...بعد از عمری آبرو داری حالا باید بیفتیم دنبال تونی استارک و تانوس و بر و بچه ها! »

این اتفاق عجیبه اما به نظر ما بامزه هست و به دلیل آنچه که « ملت آلتیمیت جوگیر » می نامیم، لوح زرینی را به این طرفداران چند آتشه فیلم تقدیم می کنیم و امیدواریم یک روز در سینمای ما هم پیدا بشوند کسانی که چنین اشتیاقی از تماشای یک فیلم سینمایی نصیب شون بشه. هرچند یه نمونه وطنی داشتیم اینجا رفته بود « مغزهای کوچک زنگ زده » رو در سینما دیده بود بعد افتاده بود به جان یک بنده خدای دیگه!

 حسین محب اهری فرحناز منافی

Zarinاین روزها حال حسین محب اهری خوب نیست و از همینجا دعا می کنیم که ایشان و تمام عزیزانی که مبتلا به بیماری های سخت هستند، سلامت خودشون رو بدست بیارن و به آغوش خانواده شون برگردند. اما بخش لوح بگیر اینبار درباره تصویری هست که از همسر سابق آقای محب اهری منتشر شده و گفته شده که ایشان در حال حاضر از این بازیگر پرستاری می کنند تا حالشان بهبود یابد.

ما هم اینجا به دلیل آنچه که « انسانیت درست و حسابی » می نامیم، لوح زرینی را به خانم فرحناز منافی تقدیم می کنیم و امیدواریم که پاداش این اقدام شون رو دریافت کنند و در عین حال، سلامتی حسین محب اهری عزیز بدست بیاد و دوباره شاهد حضور این بازیگر در مقابل دوربین باشیم.

 Pirates Of The Caribb01

68466در هفته ای که گذشت ، یکی از مدیران ارشد دیزنی اومد وسط و همه شایعات رو کنار زد و بصورت رسمی گفت که در ساخت قسمت های بعدی « دزدان دریایی کاراییب » خبری از جانی دپ نیست و قرار هست تا شخصیت های دیگه ای در داستان حضور داشته باشند که در این میان خانم « مو قرمز » محتمل ترین گزینه محسوب می شود.

چند تا سوال ساده داریم از شما، تابحال شده فکر کنید که باقالی پلو رو میل بفرمائید اما گوشت داخلش نباشه!؟ یا مثلا برید دوچرخه سواری اما رکاب خراب باشه ؟ یا اصلاً بلند بشید و برید کوه اما با تیشرت که وسط راه قندیل ببندید؟! نبود جانی دپ دقیقاً همین وضعیت رو برای « دزدان دریایی کاراییب » داره!

ما اینجا به دلیل آنچه که « جانی دپ زدایی » می نامیم، تمشک زرینی را به بچه های دیزنی تقدیم می کنیم که اومدن روی جنبشی که در حال حاضر در سینما راه افتاده موج سواری کنن و توجه بخرن اما زدن چشم رو کور کردن! کافیه یه لحظه فکر کنید « دزدان دریایی کاراییب » رو بدون جک اسپارو! چه شود!

 محمد حسین لطیفی

68466در هفته ای که گذشت اعلام شد که محمدحسین لطیفی، کارگردان سینما و تلویزیون ایران در دوران جشنواره فیلم فجر اجرای برنامه « هفت » را برعهده خواهد گرفت و خبری از بهروز افخمی و دوستان دیگر نیست. تا اینجای قضیه مشکلی نیست و بهرحال یه انتخاب بوده تا زمان جشنواره از راه برسد و ببینیم لطیفی چگونه برنامه را اجرا خواهد کرد، اما استاد به یکباره اومدن و در مورد رویکردشون در اجرای این برنامه صحبت کردن و گفتن : « من حوصله دعوا ندارم و میخوام همه با هم دوست و برادر باشن و قربون همدیگه برن! »

والا جای شما خالی، بعضی شب ها که خوابمون نمی بره، میزنیم بعضی از شبکه های تلویزیونی مسابقات گلف یا شطرنج پخش می کنند و ما هم همینجوری میشینیم اینارو که خیلی هم حرکت نمیکنن می بینم تا اینکه خوابمون بگیره و همیشه هم جواب میده و موثره. حالا باید « برنامه » هفت رو احتمالاً به این لیست اضافه کنیم که یه سری آدم میان بهم میگن : « خسته نباشید » اون یکی هم در جواب میگه : « خاک پاتم دااااش »

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « ما چقدر باحالیم، کف، دست ، هوراااا » می نامیم، تمشک زرینی را نیامده به استاد لطیفی تقدیم می کنیم با این اظهار نظرشون و امیدواریم که جشنواره فیلم فجر امسال خنثی و بی حال نباشه و حوصله ملت هم سر نرود.

 تئاتر دانشگاه قوچان

68466خیلی از اتفاق دانشگاه اراک نگذشته که این هفته خبر رسید عزیزان در دانشگاه آزاد قوچان هنگامی که قرار بوده یک نمایش به روی صحنه برود، از اجرای آن جلوگیری کرده اند و درباره دلایل این تصمیم گفته اند : « بازیگر مختلط روی صحنه بوده و ما اجازه اجرا در این شرایط نداریم! »

والا آقا چند دهه هست در همین تئاتر شهر خودمون و N تا سالن دیگه در تمام نقاط کشور داره نمایش اجرا میشه و درسته که مشکلاتی هم بوده در این چند وقت اخیر برای تئاتر، اما اینکه دیگه راه رفتن زن و مرد کنار هم تبدیل بشه به دلیل برای عدم اجرای یک نمایش، از آن دست اقداماتی هست که ما فکر می کنیم نیاز هست باهاش برخورد قانونی صورت بگیره تا تفسیر قانون تا این حد شخصی نشه و آبرو رو به خطر نندازه.

از این جهت، به دلیل آنچه که « تئاتر مختلط و معضلات آن » می نامیم، تمشک زرینی به عزیزان مسئول در دانشگاه آزاد قوچان تقدیم می کنیم و امیدواریم که مثل رفقایشان چند روز دیگر نامه نزنند که چراغ های بالای محل اجرای نمایش خراب بود و نور به اندازه کافی روی صحنه نمی افتاد و به همین دلیل ما برای محکم کاری گفتیم اجرا رو کنسل کنیم!


ذره بین            

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر"  سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم! 

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید