انتقام جویان پایان بازی

Zarinدر هفته ای که گذشت خبر رسید که معلمان گرامی در آمریکا برای ساکت کردن دانش آموزانشان در کلاس های درس آنها را تهدید به افشای پایان بندی فیلم « انتقام جویان : پایان بازی » کرده اند! اقدام جالب توجهی که خیلی زود تیتر خبرگزاری های معروف جهان نیز شد.

ما هم اینجا پیش خودمون فکر کردیم که چه طرح باحالی هست! اینطور که از اعلام شده دانش آموزان پس از این تهدید های کارساز حسابی ساکت شدند و به حرف معلمانشان گوش داده اند. ما هم فکر میکنیم اینجا اگر معلمان مدارس در کلاس های درس مثلاً بگویند که اگر بچه ها شیطانی کنند، آنوقت پایان فیلمهایی مثل « رحمان 1400 » را لو خواهند داد، می توانند کلاس های درس را هدایت نمایند! البته بماند که شاید واکنش بچه های کلاس شبیه واکنش سعید آقاخانی به محمدرضا گلزار باشد!

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « استفاده بهینه از مارولی ها در هدایت کلاس درس » می نامیم، لوح زرینی را به معلمان گرامی تقدیم می کنیم که روش های خلاقانه ای را برای کنترل کلاس های درس پیش گرفته اند.

 23566p mistake fb6

68466آقا در هفته ای که گذشت سرکار خانم تهمینه میلانی که باز هم نمایشگاه نقاشی اش با حواشی های فراوان همراه بود، تصویری در اینستاگرام خودش از یک فیل منتشر کرد. تا اینجای کار مشکلی وجود ندارد اما اتفاق عجیب این بود که در زیر تصویر هشتگ های معروف مربوط به عکاسی و عکاسی در طبیعت مورد استفاده قرار گرفته بود که همیشه این هشتگ ها در عکاسی های طبیعی مورد استفاده قرار می گیرد. اما با نگاهی به عکس متوجه شدیم که تصویر فیل مربوط به فیلم « دامبو » به کارگرداین آقای تیم برتون هست! ظاهراً خانم میلانی این فیل را با یک فیلم واقعی اشتباه گرفته بودند! البته خیلی زود هم پس از تذکر ملت زیر پست ایشان، این هشتگ ها حذف شد!

بهرحال ، ما اینجا به دلیل آنچه که « فیلم نگاه نکردن کارگردان ایرانی » می نامیم، تمشک زرینی را به سرکار خانم میلانی تقدیم می کنیم که کلاً این چند وقت حواشی غیر مرتبط به سینما زیاد داشته و اتفاق جالبی هم محسوب نمی شه. دیگه حالا یه فیلم از کشور سریلانکا بود می شد توجیه کرد که ندیدن آن اتفاق عجیبی نیست، اما آخه « دامبو » که در راس اخبار جهان بوده؟! دیگه حتی « دامبو » رو هم در موردش نشنیده و نخونده و ندیده اید!؟ چی بگه آدم والا... بگذریم.

 سردیس جمشید مشایخی

68466در هفته ای که گذشت از سردیس مرحوم جمشید مشایخی رونمایی شد. سردیسی که به احترام این هنرمند ساخته شده بود و خیابانی هم به نام او تغییر هویت داد. اما زمانی که از این سردیس رونمایی شد ما همه چیز دیدیم به جز چهره مرحوم مشایخی در آن! در واقع سردیس مربوطه هیچ ربطی به آن مرحوم نداشت و می شد اون رو به هر دانشمند ایرانی و غیر ایرانی نسبت داد! والا ما هرچی به سردیس نگاه کردیم درش ابوعلی سینا، زکریای رازی، سعدی ، فردوسی و چندتای دیگه تونستیم ببینیم اما خبری از رویت مرحوم جمشید مشایخی نبود!

از این رو، به دلیل آنچه که « سلطان بی چون و چرای هنر سردیس سازی » می نامیم، تمشک زرینی را به سازندگان عزیز این سردیس تقدیم می کنیم که یا حال درست و حسابی نداشتند که با دقت چهره مرحوم جمشید مشایخی رو طراحی کنند یا اینکه دستگاه درست و حسابی چاپ سه بعدی نداشتند که بتونه سر و سامان بده مجسمه رو تا اینقدر عجیب نباشه. حداقل کاری رو که میخواهید انجام بدید ، درست انجام بدید که آدم اینجوری دلش نسوزه!

 The Matrix 75000001

68466در هفته ای که گذشت، دو مهمان در برنامه « هزار راه نرفته » صدا و سیما شرکت کردند و از زندگی مشترک شان گفتند که تا مرز نابودی پیش رفته. این زوج اعلام کردند که زندگی گذشته شان را پشت سر گذاشته اند و الان به قول خودشان زندگی سالمی را پیش گرفته اند. تا اینجا مشکلی وجود نداره اما خیلی زود ملت در فضای مجازی متوجه ویدئوهایی از این زوج شدند که در اون قشنگ بساط همه چیز پهن بود و یه داستانی اصلا! بعد از این ماجرا این زوج گفتند که ویدئوها مال قبل از ضبط برنامه هست ( برنامه 8 ماه پیش ضبط شده بود ) اما کاشف به عمل آمد که ویدئوها مربوط به 5 ماه پیش هست. ویدئوهایی که شامل لایو و پست و کلی چیز میز دیگه هم بود!

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « سهل انگاری در دعوت از مهمانان برنامه های سیما » می نامیم، تمشک زرینی را به این سازندگان برنامه « هزار راه نرفته » تقدیم می کنیم که بدون تحقیق مهمان هایی را برای اهداف مشخص دعوت میکنند اما به این شکل به مشکل بر میخورند و از کنارش هزاران مشکل دیگر پدیدار می شود. یه سلامی هم باید بکنیم به این زوج عزیز که خبرنگار فارس بعد از تحقیق متوجه شد ویدئوهای منتشر شده در صفحه مجازی شان مربوط به پنج ماه پیش هست نه یک سال و خرده ای پیش! سلام مهندس! خسته نباشی دلاور!

 

ذره بین            

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر"  سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم! 

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید