جین فوندا

Zarinدر دو هفته ای که کل کشور تعطیل بوده و ملت به جای منزلشون تو جاده ها رویت شدن و کلی جوج رفت رو سیخ، اون سر دنیا سرکار خانم جین فوندا که ما به خانواده شون کلی ارادت داریم، سر پیری آمدند و به جمعیتی که مقابل کنگره آمریکا به ساز و کارهای ناکافی در مقابله با گرمایش زمین اعتراض می کردند، ملحق شدند و گفتند: « دنیا رو می بینی؟ بچه مچه ها اومدن دارن اعتراض میکنن بعد من و امثال من نشستیم خونه داریم منچ بازی می کنیم و میگیم شش پله برم یا سه پله! ». لازم به ذکر است که از آن زمان تا الان خانم فوندا هی میره جلوی کنگره و داد میزنه و هی دستگیر میشه و این روند دائم داره تکرار میشه جوری که وقتی ایشون مامورهای جلوی کنگره رو میبینه میگه: « بــــــــه آقایان مهندس! هفته پیش آخر هفته با خانم بچه ها رفتید بیرون جوج بزنید یا نه؟»

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « سلبریتی مسئولیت پذیر جماعت » می نامیم، لوح زرینی را به خانم جین فوندا تقدیم می کنیم که از همان دوران جوانی در فعالیت های اجتماعی مشارکت داشتند و می خواستند کمکی به اجتماع خودشان کنند. مثل سلبریتی های خودمون که وقتی بهشون میگیم بیاید کنار ملت باشید و دردشون رو حس کنید بهمون یه چیزی تو مایه های قلم کش و عقده ای و بدبخت و شومپت و اینجور چیزها میگن!

 jennifer lopez alex rodriguez 1024111720

Zarinدر هفته ای که گذشت، یک معلم در آمریکا اومد در شبکه های اجتماعی گفت که یکی از شاگردانش اومده و ازش درخواست غذا کرده و این معلمم با همکاراش تصمیم گرفتن کمک کنن به ماجرا. از شانس خوب این معلم، سرکار خانم جنیفر لوپز و نامزد ایشون که گفته از دوران نوجوانی با رویت خانم لوپز کف و خون بالا میاورده و الان به آرزوش رسیده که نامزد ایوشن شده، آستین بالا زدن و گفتن که هزینه غذای اون مدرسه رو تا یکسال پرداخت می کنند و خیلی هم تحت تاثیر قرار گرفتن و امیدوارن که این مسائل رو کمتر ببینند.

ما هم اینجا به دلیل آنچه که « فعالیت خیرخواهانه سلبریتی جماعت » می نامیم، لوح زرینی را به ایشان و آن نامزد همیشه خوشحالش تقدیم می کنیم و معتقدیم که از این دست اقدامات توسط کسانی که دستشان نه تنها به دهانشان می رسد بلکه به دهان ما هم می رسد، خیلی هم کار باحال و خوبی هم هست. یکی هم سر وقت بره سراغ این پولایی که ملت دادن به بعضی ها که برن تو مناطق زلزله زده مدرسه و اینا بسازن ببینیم چی شد آخرش!

c23fe967475d03c927be6200cfebe8c544664

Zarinآقا این همه اینجا اومدیم لوح و تمشک زرین دادیم به این و اون و مایه گذاشتیم از تندیس هامون، اما اینبار میخواهیم به خودمون یه حالی بدیم!

این شماره دویستمین مطلب از سری مطالب « زرین سینمایی » هست که منتشر میشه و همچین بگی نگی خیلی هم حال میده که میبینیم دویست تایی شدیم. جونم بگه براتون که ما قبلا یه ستون دیگه داشتیم تو مووی مگ که با کودتا اومدن از ما گرفتنش ( قدیمی های سایت یادشونه! ) بعدش ما رو انداختن به جان ستون زرین های سینمایی. نمیدونم چی توی ما دیدن اما یادمه اومدن گفتن: « بیا اینجا اتفاقات خوب و بد هفته رو بنویس صدات دیگه در نیاد! ». خلاصه این شد که ما اومدیم با کلی لوح تا هر هفته بدیم ملت و در خدمت شما باشیم.

از این جهت، به دلیل آنچه که « دویستمین شماره زرین سینمایی و مسخره بازی های مربوطه! » می نامیم، برای خودمان یک نوشابه می گشاییم و دم شما هم گرم که تا دویستمین قسمت از " زرین سینمایی " همراه ما بودید و ما رو دنبال می کنید. اصلاً من و مووی مگ هرچی که داریم از شماها داریم. والا شما نباشید من برای کی بنویسم؟ بچه ها برای کی بنویسن؟ هیچی دیگه باید بریم برای فامیل شماره دوممان که با پدرمان ارتباط بستگانی شماره یک دارد بنویسیم دیگه! خلاصه که خیلی مخلصیم!

 hez33stan shojaa 722

68466در هفته ای که گذشت، باز هم بحث پول های کثیف در سینما مطرح شد و این بار جناب علیرضا خان شجاع نوری، از بازیگران و تهیه کنندگان با سابقه سینمای ایران در یک مصاحبه آمدند و گفتند که هر پولی که به سینما میاد مبارکه و باید به بهترین نحو ازش استفاده کرد! بزرگوار در این مصاحبه گفتند: « گیر ندید، یه پولی میاد تو سینما چیکار دارید چیه آخه! پول که میاد باید حسابی ارزشش رو بدونیم و تبدیلش کنیم به بودجه و بزنیم به رگ سینما... یه سری هستن هی سنگ و پونز میندازن سر راه و فلان...برید بزارید خلوت بشه کارمونو بکنیم بابا! »

ما هم اینجا به دلیل آنچه که « بخاطر یک مشت پول کثیف » می نامیم، تمشک زرینی را اینبار به جناب شجاع نوری تقدیم می کنیم که به جای تلاش برای ایجاد ساز و کارهای شفاف آمده و گفته پول که بیاد باید گرفت و خرج کرد و این قرتی بازیا چیه که بریم دنبال منشا پول و این حرفها!

 tom waite in empty cinema3434

68466آقا هفته قبل یه خبری منتشر شد که ما اینجا کلی خندیدیم وقتی خوندیمش!

ماجرا از این قرار بود که اعلام شد بعضی تهیه کننده های عزیز که فیلماشون نمیفروشه، برای اینکه کف فروش رو نگه دارن، بلیت های سینمای سرگروه رو خودشون شخصاً کارت میکشن و میخرن تا بگن فیلمشون فروش داشته و اینا. مثلا اینجوریه که تهیه کننده میره سالنی که فیلمش رو دارن نمایش میدن و درب رو باز میکنه و این اقلام رو داخل سالن سینما میبینه : کلی صندلی خالی، چند تا سوسک که ریلکس کردن و احتمالاً یه سری صندلی های آخر سالن تو بخش تاریک که این یکی بلیت هاش فروش رفته و مخاطب داشته خوشبختانه! بعدش بزرگوار میاد یبرون میره سمت گیشه کارتشو میکوبه رو پیشخوان میگه:« جونم برات بگه که ...همه با هم چند مهندس؟ » و بعدش کارت میکشه و میره سر خونه و زندگیش و توی مسیر هم تو سر خودش میزنه با این جمله « این چه زندگی... که من دارم!»

از این رو، به دلیل آنچه که « سینما خالی » می نامیم، تمشک زرینی را به عزیزان " فروش ساز " تقدیم می کنیم که بصورت مصنوعی می خواهند کف فروش را بالا نگه دارند و بگویند اثرشان پرفروش بوده. یعنی این سینما همه چیزش عجیب و غریبه و هر گوشه رو که یه نگاهی بندازی کلی اتفاق بامزه میبینی که تازه خیلی هاش هنوز کشف نشده!

 خانه پدری

68466آقا آخرین تمشک زرین هفته را هم این دقیقه آخری تقدیم نمی دانیم چه کسانی بکنیم که فیلم رو اکران می کنن بعدش میگن اکران نشه!

ماجرای « خانه پدری » از پنج سال پیش تا الان همینطوری بوده. فیلم ساخته شده با مجوز قانونی اما گفتن خوب نیست و خشنه و این حرفها و همینجوری پنج سال برای خودش تو انباری خاک خورده. بعد از پنج سال حالا دوباره به سلامتی به پرده سینما رسید و داشت اکران می شد و خوشحال بودیم که بالاخره فیلم داره رنگ اکران رو میبینه که بعد از چند روز دوباره دستور رسیده که فیلم اکران نشه و از پرده سینماها پایین کشیده بشه!

از این رو، ما به دلیل آنچه که « اکران کنم یا نکنم؟ » می نامیم، تمشک زرینی را به عزیزان مسئول تقدیم می کنیم که در این مورد خاص خودشون هم نمی دانند در حال انجام چه کاری هستند! یک روز میان میگن فیلم مشکلی نداشته و اصلا نمیدونیم چرا اکران نشده و کج سلیقگی بوده و اینا، دو روز بعد یکدفعه از یه جایی دیگه دستور میاد که : « آقا اتفاقا مشکل داره و بکشینش پایین! ». دود تمام این تصمیمات در نهایت به چشم سینمای ایران و مسئولینش خواهد رفت و در نهایت هزینه ای به جا میزاره که چندین برابر اکران فیلم خواهد بود.

 

ذره بین            

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر"  سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم! 

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید