جان سینا شی شریعت زاده

Zarinدر هفته ای که گذشت جز تعطیلی سینما و کرونا بازی ماه های اخیر، یه خبر وصلت هم داشتیم که به سلامتی و میمنتی شکل گرفت و آن مربوط به ازدواج مهندس جان سینا با یک دختر ایرانی به نام شی شریعت زاده ( همون شهرزاد خودمون هست که برای خارجیا کوتاه شده که تو زبونشون بچرخه! )

ظاهرا در هفته گذشته این دو عاشق دلباخته توی یک مراسم خصوصی به همدیگه گفتن تا آخر عمر کنار هم میمونن و بعدش هم جیغ دست هورا. والا ما که دعوت نبودیم. برای همینم خبر نداریم مهمانان مجلس چه کسایی بودن و مهمتر از همه اینکه ساقدوش دوماد کی بوده! فکرشو بکن وسط خطبه عقد، پشت داماد آندرتیکر و بیگ شو و تریپل اچ وایسادن دارن میگه:« مبارکه داداش! »

بهرحال، ما به دلیل آنچه که « سر و سامان گرفتن کشتی کجی جماعت با دختر ایرانی » می نامیم، لوح زرینی را به جان سینا و شی خانم تقدیم می کنیم و امیدواریم که جان سینا هم مثل همکارش دواین جانسون بالاخره بتونه تو سینما به یه جایگاهی برسه. از ما نشنیده بگیرید، اما گفته میشه بعد از ازدواج قرار شده تا از این به بعد جان سینا رو " سینا جان " صدا کنیم!

فروغ فرخزاد

Zarinدر هفته ای که گذشت، « ایندی وایر » لیستی از بهترین فیلمسازان زن تاریخ سینما منتشر کرد که در آن نامهای آشنایی به چشم می خوردند. اما بخش لوح بگیر برای ما، درج نام فروغ فرخزاد در میان این لیست است که با مستند « خانه سیاه است » مورد تمجید قرار گرفته.

ما هم اینجا به دلیل آنچه که « هنوز یادگارش افتخار می آفریند » می نامیم، لوح زرینی را به مرحوم فروغ فرخزاد تقدیم می کنیم که فارغ از جایگاهش در عرصه شعر، با مستند « خانه سیاه است » هم نشان داد که دغدغه اجتماعی دارد و چه بسا اگر عمر بلندی داشت می توانست به یکی از تاثیرگذارترین چهره های تاریخ معاصر ایران تبدیل شود.

ماموریت غیرممکن 7

68466در هفته ای که گذشت، پرنسل یک بیمارستان در شهر رم مصاحبه کردند و گفتند که سازندگان فیلم « ماموریت غیرممکن 7 » جلوی دست و پای ما هستن و تو این وضعیت دارن فیلمبرداری رو تو بیمارستان انجام میدن!

ظاهرا ماجرا به این شکل بوده که در این بیمارستان که حدود 100 بیمار کرونایی داره و کلی افراد با تنگی نفس بهش مراجعه می کنن، یکدفعه پرسنل دیدن که تام کروز داره از آسانسور ویژه کرونایی های بیمارستان استفاده می کنه تا اکشن بازی در بیاره و یه نمای فیلم « ماموریت غیرممکن 7 » رو فیلمبرداری کنه! هیچی دیگه مسئول بخش هم اومده گفته:« سرفه های بیماران رو باور کنیم یا جینگولک بازیهای تام رو؟ »

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « کرونا مرونا چی؟... » تام کروز و عوامل فیلم « ماموریت غیرممکن 7 » می نامیم، تمشک زرینی را به این عزیزان اهدا می کنیم که تو این شرایط قوز بالا قوز، اومدن و از در و دیوار شهر دارن بالا میرن که چهار دقیقه نما ضبط کنن و بعدشم مثل « جیمز باند »، هی اکران فیلم رو به تعویق بندازن! البته این فقط یه روی ماجراست، باید توجه داشته باشیم که ضرر بسیار هنگفتی متوجه کمپانی های فیلمسازی است و اگر نسازن و اکران نکنن، احتمال ورشکستگی شون بسیار بالاست. میگیم شرایط قاراشمیشه برای همینه!

بهروز افخمی

68466آقا ما دو هفته پیش یه تمشک زرین دادیم به جناب بهروز افخمی که خیلی وقت بود اسمش تو لیست مون نبود و کلی تجدید خاطره شد. اما بزرگوار این هفته هم مرام به خرج داد و باعث شد نامش را در لیست قرار دهیم.

جناب افخمی در این هفته در اشاره به انتقادات ملت از مقایسه « دیده بان » ابراهیم حاتمی کیا و « 1917 » که گفته بود سازندگان « 1917 » فیلمشان را از روی اثر حاتمی کیا ساخته اند گفت:« اینایی که همچین حرفی زدن اصلا فرم نمی دونن چیه! مثلا یه جایی موسیقی بی کلام داره پخش میشه خب؟ شما چه درکی ازش دارید؟ این فرم خالصه! حالا اگرم فهمیدید فرمه باز این کافی نیست که! الان ترکیب اصوات چطوری فرم تشکیل میده؟ بابا کلا شما فرم حالیتون نیست اه! »

هیچی دیگه، ما هم اینجا به دلیل آنچه که « یه فرمی دارم شاه نداره! » می نامیم، تمشک زرینی را دوباره به بهروز خان افخمی تقدیم می کنیم که کلا تو این چند سال اینقدر که خودش از فرم دم زده، کوبریک صحبت نکرده! حالا که صحبت از فرم شد، ما هم یه اشاره ای به فرم در کارنامه هنری جناب افخمی بکنیم که توش کلی فیلم نصفه و نیمه و اکران نشده و پس مانده دیگران که به دست گرفته و ساخته شده وجود داره که اصلاً خودش یه فرم هنری محسوب میشه!

 

ذره بین            

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر"  سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم! 

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید