آقا سلام علیکم!

خب ما بیشتر از هر زمان دیگه ای نبودیم این چند وقت! دیگه قیمتا واقعی شد و ما هم بگی نگی گوشه شیشه ذره بینمون ترک خورده بود و پول نداشتیم بریم درستش کنیم. نتیجه این شد که این اواخر هیچی نمی دیدیم تا این که یارانمون رو ریختن و بعد این که رفتیم کلی خونه و زندگی خریدیم و چند نفری رو هم سر و سامان دادیم، گفتیم بریم شکستگی رو هم درست کنیم که یکم طول کشید و الان در خدمت شماییم! خیلی سریع و بی وقفه بریم ببینیم زرینی و تمشکی های ما این مدت کیا بودن.

Britney Spears Sam Asghari png 7500

Zarinاولین زرین هفته را تقدیم سام اصغری و بانو بریتنی اسپیرز می کنیم که بالاخره بعد از کلی کشمکش، رفتن به خونه بخت و سر و سامان گرفتن. عروسی این دو گل نو شکفته هم ظاهراً خیلی خصوصی بوده و با این حال، همسر سابق بریتنی خانم اومده تو مراسم گفت:« این زن حق منه، سهم منه...» و بعدشم بادیگاردا گرفتنش انداختنش بیرون گفتن:« داااشش، اگه قبلاً سهمت بود، الان سهم اصغره!»

به هر روی، ما این جا به دلیل آن چه که «سر و سامان گرفتن اصغری و اسپیرز» می نامیم، لوح زرینی را به این دو تقدیم می کنیم و امیدواریم که رکورد ازدواج قبلی بریتنی اسپیرز رو بشکونن که یه چیز تو مایه های یه شبانه روز بود. عمراً فکر می کردین یه روز بچه بریتنی فامیلیش بشه اصغری؟

meto242442

68466آقا در این یه ماهی که گذشت، سینمای ایران کلی حاشیه «می تویی» داشت. قضیه از این قرار بود که یه سری خانم اومدن گفتن که برخی بازیگران مرتکب آزارهای مختلف شدن و این موضوع هم کلی توی شبکه های اجتماعی سر و صدا به پا کرد.

اما مشکل قضیه کجا بوده؟ دقیقاً همون مسئله ای که درباره نسخه قبلی این موضوع تو هالیوود اتفاق افتاده بود یعنی یه سری اتهام بدون این که بدونیم واقعیه یا نیست! در واقع این اتهام ها که مطرح شده کلی اگر و اما هم همراهش آورده که ثابت کردن اتهام ها رو خیلی سخت می کنه.

ما این جا ضمن حمایت از هرگونه حرکت برای رسوا کردن افراد آزارگر، به دلیل آنچه که «ابهام در اثبات آزارگری» می نامیم، تمشک زرینی را به کلیت این موضوع (با در نظر گرفتن شرایط فعلی که دارد) تقدیم می کنیم و امیدواریم اگر اتفاقی افتاده ، بشه اون را با مدرک یا سندی ثابت کرد. منتقدان این موضوع میگن که این آزارها در مکان عمومی که اتفاق نمی افته که شاهد داشته باشه که یه جورایی راست هم میگن! از طرف دیگه، برخی هم میگن اگه این جوری پیش بره رستم دستان هم به آزار جنسی متهم میشه و سنگ رو سنگ بند نمیشه!

هرچی که هست، وضعیت خوشایند نیست و امیدواریم که یه ساز و کاری چیزی براش در نظر گرفته بشه.

 امبر هرد

68466در ماهی که گذشت، دادگاه جانی دپ و امبر هرد تقریباً اصلی ترین تیتر رسانه ها در سراسر جهان بود. دادگاهی که توش کلی اتفاق عجیب هم افتاد مثل اتهام آزار جنسی و فیزیکی امبر هرد به جانی دپ و شاهدینی که میومدن و میگفتن جانی دپ تو خونه شلوار پاش می کرده و راه می رفته یا این که..در نهایت هم این دادگاه به نفع جانی دپ به پایان رسید. از طرف دیگه، همزمان لوک بسون در فرانسه از اتهام آزار جنسی به طور کامل تبرئه شد و قضیه خاتمه پیدا کرد.

از این رو، ما به دلیل آنچه که «اتهام های دروغین از صدقه سر جنبش می تو» می نامیم، تمشک زرینی را به این عزیزان که در دادگاه بازنده شدند و دیگر چهره هایی که به دروغ سعی در متهم کردن دیگران با اهداف مختلف دارند تقدیم می کنیم و امیدواریم شرایط راستی سنجی (نمیدونیم چطوری!) فراهم بشه تا دیگه کسی اینجوری نزنه زندگی یکی رو نابود کنه و بعد از چند سال مشخص بشه همه این ها دروغ بوده.

پشه دورهمی

68466آقا در هفته ای که گذشت یه مقاله ای درباره شخصیت پشه در مجموعه «مهمونی» در روزنامه «رسالت» چاپ شد.

ماجراش هم این بود که نویسنده این مقاله اومده بود گفته بود که صحبت های این شخصیت به شکلی، «شهوت آلود» است و اگر حواسمان به بچه ها نباشد این فضای مسموم گسترده می شود و این داستانا.

والا ما آخرش نفهمیدیم چرا هرچیزی که در ایران ساخته میشه باید همه ببینند و منافع همه گروه ها رو تامین کنه! آقا خود ایرج طهماست گفته «مهمونی» برای بچه ها ساخته نشده اون وقت هرچی نوشته میشه توش میگن بچه ها آسیب می بینند!

به هر روی، ما این جا به دلیل آنچه که «اشتباه زدن!» می نامیم، تمشک زرینی را به این روزنامه و نویسنده مقاله اش تقدیم می کنیم که کلاً دوست دارند هرچی ساخته میشه کل ایران ببینند! والا خارج از ایران هرچی ساخته میشه یه اتیکت هم روش میخوره که روش نوشته مناسب چه رده سنی هست! اینقدر سخته که تفکیک بندی کنیم مخاطبای یه سریال، فیلم یا حتی مجموعه عروسکی رو؟!

 

ذره بین  

* شما می‌توانید گزینه‌های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر"  سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم! 

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به صفحه اینستاگرام مووی مگ بپیوندید