u23235873661

Zarinاولین لوح زرین هفته را تقدیم فیلمخانه ملی ایران می کنیم که پس از سالها تلاش موفق شدند نسخه مرمت شده فیلم « گاو » به کارگردانی داریوش مهرجویی را تهیه کنند و بزودی قصد به نمایش گذاشتن آن را دارند. اما نکته جالب در این میان این است که تقریباً هیچکدام از رسانه های سینمایی در داخل ایران از این حرکت آنطور که شایسته بوده سخن به میان نیاورند که خودش جای تعجب فراوان دارد.

از این رو اولین لوح زرین هفته سایت مووی مگ را تقدیم فیلمخانه ملی ایران می کنیم و تشکر میکنیم بابت تهیه نسخه دیجیتال و مرمت شده فیلم ارزشمند « گاو » که امیدواریم ارزش بیشتری به اقداماتی از این دست داده شود.

phwm53kycahk36rx7g

Zarinدر هفته ای که گذشت حمید فرخ نژاد هم نسبت به اظهارات عجیب و غریب مسعود کیمیایی که گفته بود با فروغ فرخزاد محرم شده چراکه باید او را بعد از مرگ غسل می داده ، واکنش نشان داد و مطلبی در صفحه اجتماعی خودش منتشر کرد که تصویرش را در بالا مشاهده میکنید.

بهرحال اینروزها حرف های مسعود کیمیایی به حدی عجیب و غریب بوده که صدای همه را در بیاورد. سایت مووی مگ هم یک لوح زرین به حمید فرخ نژاد میدهد که با این متن آشنا از آثار کیمیایی، بالاخره انتقاد خودش را به استاد روا داشت؛ آن هم فارغ از تمام دشمنی های احتمالی که با نوشتن این مطلب علیه خودش به راه خواهد افتاد.

12e12we12582

68466در هفته گذشته خبری منتشر شد که علیرضا مهرام که تهیه کننده سینما و تلویزیون می باشد، اعلام کرده که به زودی تله فیلم « خاموش سلطان » را برای مقابله با تهاجم فرهنگی و در واقع « حریم سلطان » می سازد و داستانش هم اینطور گفته شده : « فیلم با ورود عاملان و نیروهای صهیونیزم به فرودگاه آغاز می‌شود و در ادامه داستان زندگی زوجی را روایت می‌کند که گوینده یکی از شبکه‌های رادیویی هستند و بعد مسیر زندگی آنها بر اثر اتفاقی به سمتی پیش می‌رود که ناخواسته وارد استودیوهای زیرزمینی می‌شوند.

جناب مهرام در توضیحات بیشتر عنوان کردند: این داستان بر اساس واقعیت شکل گرفته است و همانطور که می‌دانید زمانی سریال ترکیه‌ای «حریم سلطان» با زیرنویس و دوبله ایرانی پخش می‌شد که دوبله آن در یکی از همین استودیوهای زیرزمین صورت گرفت و بعد این افراد توسط ماموران دستگیر شدند.

کاری به فیلم و داستان و اینها اصلا نداریم، اما آیا بهتر نیست که هزینه های بی زبان صدا و سیما صرف ساخت آثاری بشوند که باعث متاسفانه تمسخر رسانه های فارسی زبان در دنیا نشوند!؟ شاید یکبار برای همیشه بهتر باشد بجای اقداماتی از این دست، یک فکر سالم برای سامان دادن به وضعیت تولیدات داخلی داشته باشیم تا مخاطب ایرانی از آثار داخلی روی برگردان نباشد.

تا اطلاع ثانوی تمشک زرین را به هرکسی که چنین ایده های عجیب و غریبی ( قبلا هم در مورد قسمت اول « 300 » قرار بود یک انیمیشن ساخته شود که اصلا کسی یادش نمی آید چی شد! ) را برای ساخت تولیدات سینما و تلویزیونی ارائه می دهد تقدیم می کنیم و امیدواریم که عزیزانبخش تولیدات آثار تصویری، بودجه های بی زبان را صرف ساخت برنامه های جذاب برای مخاطبین ایرانی کنند که نتیجه اش واقعا مفیدتر خواهد بود.

47r111

68466دومین تمشک زرین هفته را به شبکه نسیم و برنامه های لوس و بی مزه اش تقدیم میکنیم که این روزها بدجور روی اعصاب مخاطبینش رژه می رود! این شبکه فاقد توانایی در تولید آثار شاد است و جدیدا به پیامک خوانی در برنامه تلویزیونی و دست انداختن مردم به عجیب ترین شکل ممکن اقدام کرده که روی هم رفته یک تمشک درست و حسابی حقش است.

امیدواریم در روزهای آینده این شبکه چیزی بیشتر از خواندن پیامک ملت و دوربین مخفی های کاملا دم دستی و کلیشه ای برای مخاطبش داشته باشد اما تا آن موقع یک تمشک زرین اساسی را تقدیم این شبکه و سازندگان برنامه هایش می کنیم .

 

ذره بین

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگیرد قانونی می شود.

به جامعه مجازی سایت مووی مگ بپیوندید و دوستان سینمایی جدید پیدا کنید!