phot344333

مورات پالتا، هنرمند نگارگر خلاق تُرک تبار می باشد که از شهرت بسزایی برخوردار است. یکی از جالب توجه ترین فعالیت های پالتا، خلق طرح های مینیاتوری از فیلمهای مشهور تاریخ سینماست که بصورت خلاقانه ای طراحی شده اند.

پالتا نه تنها صحنه های معروف فیلم های تاریخ سینما را در این طرح های مینیاتوری زیبا بازسازی کرده، بلکه شخصیت فیلم ها را هم به هیبت و قالب آدم های قدیمی درآورده و تلاش کرده قالب کلی آثارش با جزئیاتِ هنرِ نگارگری عثمانی تطابق داشته باشد.

اینبار در « آزمون سینمایی مووی مگ » تصمیم گرفتیم تا از مینیاتورهای سینمایی مورات پالتا استفاده کنیم. شما در این آزمون باید پس از مشاهده مینیاتور ها ، نام فیلمی که طرح از روی آن برگرفته شده را از میان گزینه ها انتخاب نمائید.

آیا فکر میکنید که مخاطب حرفه ای سینما هستید و به سرعت می توانید نام فیلمها را پس از مشاهده نشانه هایی از آن حدس بزنید ؟ پس بهتر هست تا آزمون سینمایی طراحی شده توسط سایت مووی مگ را گذرانده تا از میزان اطلاعاتتان مطلع گردید.

در بخش « آزمون سینمایی » وضعیت آزمون با سه رنگ تعیین شده است :

رنگ سبز : چنانچه در مقابل نام فیلم رنگ سبز به نمایش در آید بدین معناست که شما آزمون مورد نظر را با موفقیت پشت سر گذاشته اید و نمره قبولی را کسب کرده اید.

رنگ قرمز : چنانچه شما رنگ قرمز را در مقابل نام فیلم مورد نظرتان مشاهده نمائید، بدین معناست که شما در آزمون ، حد نصاب نمره لازم را کسب نکرده اید و به عبارت ساده تر، در این آزمون رد شده اید!

رنگ زرد : این رنگ نشانه این است که شما در این آزمون شرکت نکرده اید.

* نکته : برای استفاده از « آزمون سینمایی » شما باید در جامعه مجازی سایت مووی مگ ثبت نام کرده و سپس اقدام به گذراندن آزمون های سینمایی کنید. شما می توانید به راحتی و بصورت رایگان در این جامعه مجازی سینمایی ثبت نام کرده و علاوه بر پیوستن به دوستان سینمایی دیگر و شرکت در بحث های مختلف سینمایی، از امکانات بی نظیری که در این جامعه مجازی در نظر گرفته شده استفاده نمائید.

برای دسترسی به بخش « آزمون سینمایی » از منوی بالای سایت بر روی بخش « مطالب » رفته و سپس به « آزمون سینمایی » وارد شوید یا بر روی آیکون انتهای این صفحه کلیک نمائید.

 quiz3tt