http://moviemag.ir/images/phocagallery/9017/Moshkele_giti/thumbs/phoca_thumb_l_4.jpg

کسی در فیلم حضور دارد که من بشناسم؟

حمید فرخ نژاد که آثار مطرحی از جمله « ارتفاع پست » را در کارنامه دارد بازیگر نقش اصلی مرد است. رویا نونهالی هم که این روزها فیلم « نیمه شب اتفاق افتاد » را همزمان بر پرده سینما دارد دیگر بازیگر فیلم است. بهنوش بختیاری و یکتا ناصر هم در فیلم حضور دارند.

داستان فیلم درباره چیست ؟

گیتی زنی است که به دلیل اعتیاد در استفاده از اینترنت و شبکه های اجتماعی از زندگی واقعی و مهمتر از همه همسرش ایرج غافل شده است و همین موضوع باعث بروز اتفاقات مختلف در زندگی آنها و آدمهای اطرافشان می شود.

کارگردان کیست ؟

بهرام کاظمی که اغلب ساخته هایش تقلیدی بوده از فیلمهای دیگر در سالهای گذشته همانند « شبی در تهران » و « عروس فراری » که دومی براساس یک فیلم مشهور قبل از انقلاب ساخته شده است.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/9017/Moshkele_giti/thumbs/phoca_thumb_l_7.jpg

نکات مثبت فیلم ؟

بازی حمید فرخ نژاد

نکات منفی فیلم ؟

داستان فیلم نامشخص است. گاهی یک کمدی محض می شود و مدتی بعد ملودرام اجتماعی که در روایت هیچکدام هم به بلوغ لازم نمی رسد.

موقعیت های طنزی که در « مشکل گیتی » ایجاد شده فاقد ظرافت و استاندارد سینمایی می باشند و به نظر نمی رسد که بتواند مخاطبش را بخنداند. سلفی گرفتن و اشاره به فضاهای مجازی به حدی بد انجام شده اند که تفاوت چندانی با کلیپ های ساخته شده توسط مردم در فضاهای مجازی ندارد و در اکثر مواقع حتی از آنها عقب می افتد.

شخصیت پردازی در فیلم لحاظ نشده و آدمهای داستان قادر نیستند توجه مخاطب را جلب نمایند چراکه همگی آنان تک بعدی هستند و شبیه آدمهای واقعی نیستند.

 http://moviemag.ir/images/phocagallery/9017/Moshkele_giti/thumbs/phoca_thumb_l_2.jpg

حرف آخر :

فیلمسازی به سبک « مشکل گیتی » سالهاست که در سینما منسوخ شده و به سوی شبکه نمایش خانگی سوق پیدا کرده است. پیدا کردن مخاطب سینما با این شکل از فیلمسازی بعید به نظر می رسد.

 

منتقد: بابک مهرورز

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید

 

نام فیلم : مشکل گیتیgi3ihrfffd

کارگردان : بهرام کاظمی

نویسنده : عبدالرضا منجزی

تهیه کننده : بهرام کاظمی

بازیگران :

حمید فرخ نژاد

یکتا ناصر

بهنوش بختیاری

رویا نونهالی

و...

aio23