c23n44w70230

کسی در فیلم حضور دارد  که من بشناسم؟

میلاد کی مرام که در ماه های گذشته با فیلم « ملی و راه های نرفته اش » به سینما آمده بود در فیلم حضور دارد. رعنا آزادی ورِ فیلمِ « خانه دختر » هم در فیلم حضور دارد. امیر آقایی که این روزها پرکار است و بهنوش بختیاری نیز از جمله بازیگران فیلم می باشند.

داستان فیلم درباره چیست ؟

چند جوان برای خوش گذراندن و گرفتن جشن تولد برای بابک، به ویلایی می روند اما حضور این افراد در کنار هم مسائلی را بوجود می آورد که منجر به بحران می شود و...

کارگردان کیست ؟

احمد معظمی که متولد سال 1359 و فارغ التحصیل کارشناسی ادبیات نمایشی از دانشگاه آزاد اسلامی می باشد. « حریم شخصی » نخستین تجربه کارگردانی وی به شمار می رود.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/9018/harim_shakhsi/thumbs/phoca_thumb_l_7.jpg

نکات مثبت فیلم ؟

پرداختن به معضلات شبکه های اجتماعی که در صورت استفاده اشتباه می تواند منجر به فاجعه شود.

نکات منفی فیلم ؟

چالش فیلم بحران سازی بی رویه در طول داستان است بطوریکه هیچ بحران منطقی در داستان به چشم نمی خورد. تاکید فیلم بر شک و تردید آدمهای فیلم است بدون آنکه منطق مشخصی برای آن در نظر بگیرد.

روندی که فیلم برای رسیدن به بحران اصلی طی می کند، بسیار سطحی و پیش پا افتاده است. فیلم از نیمه به بعد کاملاً قابل پیش بینی هست.

« حریم شخصی » شخصیت نمی سازد و در واقع مخاطب هیچ اطلاعاتی از آدمهای داستان که منجر به درک بهتر وضعیت شان بشود بدست نمی آورد.

انتخاب بازیگران فیلم هم الگوپذیری کاملی از گذشته آنها داشته است. تمام آنها را قبلا با همین حال و هوا در فیلمهای دیگر دیده ایم!

http://moviemag.ir/images/phocagallery/9018/harim_shakhsi/thumbs/phoca_thumb_l_6.jpg

حرف آخر :

« حریم شخصی » با الهام پذیری از « درباره الی » اصغرفرهادی ساخته شده اما در مقایسه با آن اثر، چند سطح پائین تر است. تفاوت « درباره الی » و اولین ساخته احمد معظمی در این است که در اولی بحران مرکزی پرورش می یابد و شخصیت ها ساخته می شوند اما در دومی بحران ضعف اصلی فیلم است و آدمها هم به حال خودشان رها شده اند. « حریم شخصی » حتی در بیان پیام اجتماعی خودش درباره فضای مجازی نیز ناتوان است.

 

منتقد: بابک مهرورز

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید

 

نام فیلم : حریم شخصی hrairdd344

کارگردان : احمد معظمی

نویسنده : امیر ساعتچی فرد

تهیه کننده : امیر ساعتچی فرد

بازیگران :

میلادی کی مرام

اندیشه فولادوند

امیر آقایی

رعنا آزادی ور

بهنوش بختیاری

و...