مادری

کسی در فیلم حضور دارد  که من بشناسم؟

هانیه توسلی که از بازیگران پرکار سینمای ایران است، در فیلم حضور دارد. هومن سیدی که با « مغزهای کوچک زنگ زده » حواشی زیادی را در جشنواره فیلم فجر رقم زد، دیگر بازیگر فیلم به شمار می رود و نازنین بیاتی که اخیراً « آینه بغل » را در سینما داشته نیز از بازیگران فیلم است.

داستان فیلم درباره چیست ؟

این فیلم داستان دو خواهر را روایت می کند که در شهر یزد زندگی می کنند. یکی از آنان از همسرش جدا شده و آن یکی در حسرت آغاز زندگی مشترک است اما...

کارگردان کیست ؟

رقیه توکلی : فیلمساز جوان یزدی که پیش از این فیلمهای کوتاه فراوانی ساخته و اولین تجربه کارگردانی فیلم بلند او « مادری » است که در سرزمین زادگاهش یزد ساخته شده است.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/9016/Madari/thumbs/phoca_thumb_l_1.jpg

نکات مثبت فیلم ؟

فیلمبرداری و تدوین اثر نسبتاً قابل قبول هستند.

نکات منفی فیلم ؟

فیلم از زمانی که آغاز می شود گیج و سردرگم است و مخاطب نمی تواند قصه اصلی داستان را بیابد. نیمی از فیلم که می گذرد، « مادری » تازه آغاز می گردد!

شخصیت پردازی بسیار ضعیفی در « مادری » به چشم می خورد. در فیلم شخصیتی به نام گلنار وجود دارد که از یک بیماری حاد رنج می برد اما هیچ علائمی از این بیماری در او مشاهده نمی شود جز غش های گاه و بی گاه!

عجیب است که « مادری » پیام مشخصی برای ارائه به تماشاگرش ندارد. چندین داستان که هیچکدام از آنجا سرانجامی ندارند در کنار هم روایت می شوند بی آنکه در هیچکدام از آنها منطقی به کار گرفته شده باشد. از هم گسیختگی فیلمنامه در « مادری » بسیار زیاد است.

پایان بندی « مادری » بسیار ناامید کننده و شعاری از آب درآمده که بعید است تاثیری روی مخاطبش بگذارد.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/9016/Madari/thumbs/phoca_thumb_l_8.jpg

حرف آخر :

« مادری » اثری کلیشه ای با فیلمنامه گنگ و نامفهوم است که به دلیل حفره های فراوان در داستان، به ثمر نمی نشیند. « مادری » خیلی زود فراموش می شود بی آنکه حتی کسی جزئیاتی از آن را در ماه های پس از تماشا به خاطر بیاورد!

 

منتقد: بابک مهرورز

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید

 

نام فیلم : مادریmadari2

کارگردان : رقیه توکلی

نویسنده : رقیه توکلی

تهیه کننده : سیاوش حقیقی

بازیگران :

هومن سیدی

هانیه توسلی

نازنین بیاتی

و...