344ag44es 587144792

کسی در فیلم حضور دارد  که من بشناسم؟

احمد مهرانفر که او را با مجموعه « پایتخت » می شناسیم ، بازیگر مرد نقش اصلی فیلم است. شبنم مقدمی که بسیاری او را با « ابد و یک روز » به خاطر می آورند نیز بازیگر نقش اصلی زن است. لیندا کیانی که اخیراً در « اکسیدان » او را دیده بودیم نیز در فیلم حضور دارد.

داستان فیلم درباره چیست ؟

قنبر ( احمد مهرانفر ) و صنم ( شبنم مقدمی ) زن و شوهری کهنسال هستند. قنبر پس از شنیدن صحبت های دولتمردان درباره لزوم افزایش جمعیت، تصمیم می گیرد بچه دار شود اما...

کارگردان کیست ؟

رضا مقصودی : وی سالهاست به عنوان فیلمنامه نویس فعالیت می کند و آثار مهمی از جمله « لیلی با من است » و « همیشه پای یک زن در میان است » را نوشته است. « خجالت نکش » نخستین تجربه کارگردانی مقصودی می باشد.  

http://moviemag.ir/images/phocagallery/9018/khejalat_nakesh/thumbs/phoca_thumb_l_2.jpg

نکات مثبت فیلم ؟

بازی احمد مهرانفر و شبنم مقدمی دلیل اصلی برای تماشای فیلم است. دو بازیگری که توانسته اند با استفاده از توانایی های بازیگری شان فیلم را سرپا نگه دارند.

نکات منفی فیلم ؟

فیلمنامه پس از اینکه ایده اصلی اش را مطرح می کند، درجا می زند و هرگز گسترش نمی یابد. زمان مفید فیلمنامه می توانست چیزی حدود 20 دقیقه باشد!

« خجالت نکش » برای خلق کمدی متوسل به موقعیت های سطحی و دم دستی می شود که نمونه های مشابه آن را یک دهه پیش در کمدی های شبانه تلویزیون شاهد بودیم. بازخوانی این موقعیت ها در عصر کنونی تصمیم هوشمندانه ای نیست.

آدمهای فیلم بطور ذاتی کودن هستند و هرگز نمی دانیم چرا اینچنین است! اگر بنا به خلق کمدی باشد، موقعیت ساختن وظیفه اصلی کارگردان است اما کاهش شعور شخصیت ها که منجر به رفتار غیرعادی آنها شود، ضعف فیلمنامه را نمی پوشاند.

بازی لیندا کیانی در نقش یک افغان، یکی از ضعف های فیلم به شمار می رود. فارغ از لهجه بد کیانی، بود و نبود او هیچ تاثیری در داستان ندارد.

عامل تاثیرگذار برای تماشای فیلم:

تماشای بازی شبنم مقدمی

http://moviemag.ir/images/phocagallery/9018/khejalat_nakesh/thumbs/phoca_thumb_l_8.jpg

حرف آخر :

« خجالت نکش » کمدی ضعیفی است که به ابتذال کشیده نمی شود اما از طرف دیگر، حرف جدیدی هم برای گفتن ندارد و تکرار کمدی های تلویزیونی چند سال اخیر ایران است.

 

منتقد: بابک مهرورز

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید

 

نام فیلم : خجالت نکشkh3jldd2

کارگردان : رضا مقصودی

نویسنده : رضا مقصودی

تهیه کننده : امیر پروین حسینی

بازیگران :

احمد مهرانفر

شبنم مقدمی

لیندا کیانی

سام درخشانی

و...