2810121220047

کسی در فیلم حضور دارد  که من بشناسم؟

سام درخشانی، بازیگر فعال این روزهای سینمای ایران که اخیراً « تگزاس » را بر پرده سینماها داشت، بازیگر نقش اصلی فیلم است. بهاره کیان افشار که او هم در سال اخیر پرکار بوده و اخیراً از او « لونه زنبور » را دیده بودیم در فیلم حضور دارد. گوهر خیراندیش که از بازیگران خوب سینمای ایران هست نیز در فیلم حضور دارد و در نهایت جواد یساری هم می توانید در اثر بیابید.

داستان فیلم درباره چیست ؟

داستان در مورد آدمهایی است که میگن مرد بدون زن حالش خوبه اما خیلی زود میفهمن که حالشون خوب نیست و باقی داستان!

کارگردان کیست ؟

کریم امینی که او را بیشتر به عنوان بازیگر می شناسند در فیلم « آبناب چوبی » نیز ایفاگر نقش اصلی بود. وی پیش از این دستیار کارگردانی در فیلم « خالتور » را نیز تجربه کرده است.

https://moviemag.ir/images/phocagallery/9018/doshmane_zan/thumbs/phoca_thumb_l_2.jpg

نکات مثبت فیلم ؟

برای یافتن یک نکته مثبت در « دشمن زن » باید به شدت خوشبین بود و سطح توقعات را پائین آورد اما حتی در این شرایط هم یافتن نکته مثبت غیرممکن است.

نکات منفی فیلم ؟

بستر کمدی فیلم براساس موقعیت های کمیک ملقب به « شونه تخم مرغی » بنا شده و اصلاً فرمت سینمایی ندارد!

شخصیت ها چیزی فراتر از یک کاریکاتور هستند؛ گاهی فکر می کنیم که کارگردان با به تصویر کشیدن آنها قصد شوخی با سینما را داشته!

فیلم در و پیکر ندارد. گاهی به رستوران می زند و چند دقیقه وقت مخاطب را با آوازخوانی می گیرد و گاهی داد میزند و گاهی منقلب می شود و گاهی هم متفکر. در دنیای « دشمن زن » هیچکس و هیچ چیز سر جای خودش نیست.

عامل تاثیرگذار برای تماشای فیلم:

جواد یساری که اولین لحظه ورودش در فیلم مانند موزیک ویدئوی « دایانای کثیف » از مایکل جکسون است!

https://moviemag.ir/images/phocagallery/9018/doshmane_zan/thumbs/phoca_thumb_l_5.jpg

حرف آخر :

اصولاً آثار تولید شده در پویا فیلم که حسین فرحبخش تهیه کنندگی آنها را برعهده دارد، خیلی نیازی به کارگردان ندارند و همه چیز از پیش تعیین شده است. الگوهای تکرار شونده جدال زن و مرد که معتقدند جنس مقابلشان چیزی نمی فهمد، ایده نخ نمایی است که بهرحال همواره در حال تکرار است و در سالهای اخیر سر از سوپرمارکت ها درآورده اما بهرحال، « دشمن زن » اینبار به جای سوپرمارکت، پرده سینما را به خود دیده است.

 

منتقد: میثم کریمی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید

 

نام فیلم : دشمن زن 2787157111

کارگردان : کریم ایمانی 

نویسنده : -

تهیه کننده : محمدحسین فرحبخش و عبدالله علیخانی

بازیگران :

سام درخشانی

بهاره کیان افشار

گوهر خیراندیش

الناز حبیبی

و...