نقد فیلم مرداد

کسی در فیلم حضور دارد  که من بشناسم؟

محمدرضا فروتن که سالهای پرکاری را پشت سر می گذارد در فیلم حضور دارد. رعنا آزادی ور و مهتاب کرامی که شرایط مشابهی دارند هم در فیلم حضور دارند. بهنوش بختیاری و اندیشه فولادوند را هم می توانید در فیلم بیابید.

داستان فیلم درباره چیست ؟

در داخل شهر، چند انسان هستند که هرکدامشان مشکلاتی دارند. یکی بچه دار نمی شود، آن یکی رفتاری مشکوک با همسایه دارد و مردی که با همسرش بدرفتاری می کند و این گمان می رود که سرش جای دیگری می جنبد و...

کارگردان کیست ؟

بهمن کامیار که متولد سال 1359 در شهر بیرجند می باشد. از کامیار در سال 97 دو فیلم « در وجه حامل » و « مرداد » به فاصله کوتاهی از یکدیگر در سینما به نمایش درآمد.

https://moviemag.ir/images/phocagallery/9016/mordad/thumbs/phoca_thumb_l_1.jpg

نکات مثبت فیلم ؟

بالا رفتن ارقام میزان تولیدات سینمای ایران و کارنامه عوامل فیلم.

نکات منفی فیلم ؟

فیلم که از نیمه می گذرد تازه متوجه می شویم داستان از چه قرار است! در واقع نزدیک به نیمی از زمان 75 دقیقه ای فیلم مخاطب سرگردان است و نمی تواند خط اصلی داستان را به درستی بیابد! به نظر می رسد که برای یک اثر 75 دقیقه ای زمانی نزدیک به 50 دقیقه برای سر و شکل گرفتن قصخ زمان بسیار زیادی باشد.

مشکل عجیب تر اینکه فیلم از نیمه به بعد زنی که بچه دار نمی شود و مرد شک برانگیز و داستان اصلی اش را به یک داستان بی سر و ته شعاری پیوند می زند که باعث می شود همان نبض نصفه و نیمه فیلم هم از کار بیفتد!

تمام بازیگران فیلم بطور عجیبی در اینجا تکرار تیپ های آشنایشان در سینمای ایران هستند. محمدرضا فروتن کم حرف و عصبی می رود که پرتکرارترین تیپ سینمای ایران شود و در کنار او ، رعنا ازادی ور نیز می تواند دنباله روی بسیار خوبی برای او باشد!

عامل تاثیرگذار برای تماشای فیلم:

نمی دانم، اما اگر عاملی یافتید به ما هم اطلاع دهید!

https://moviemag.ir/images/phocagallery/9016/mordad/thumbs/phoca_thumb_l_5.jpg

حرف آخر :

« مرداد » را می توان یکی از بی خاصیت ترین ساخته های سینمایی سال معرفی کرد. فیلم نه حرف جدیدی برای گفتن دارد و نه هیچ ویژگی ارزشمندی که قبلاً نمونه آن را ندیده باشیم. « مرداد » از آن دسته آثاری است که در حین تماشا آن را فراموش می کنیم و هرگز دوباره به یادش نمی افتیم!

 

منتقد: میثم کریمی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید

 

نام فیلم : مردادMOR2DHD22

کارگردان : بهمن کامیار

نویسنده : بهمن کامیار

تهیه کننده : محمود فلاح

بازیگران :

محمدرضا فروتن

رعنا آزادی ور

مهتاب کرامتی

بهنوش بختیاری

 و...