https://moviemag.ir/images/phocagallery/9017/Dom_Sorkhha/thumbs/phoca_thumb_l_5.jpg

کسی در فیلم حضور دارد  که من بشناسم؟

اگر پیش از این کمدی های سوپرمارکتی را تهیه کرده باشید، تمام بازیگران فیلم را خواهید شناخت از جمله جواد رضویان، رضا شفیعی جم ، علی صادقی و بهنوش بختیاری.

داستان فیلم درباره چیست ؟

یک ملغمه ای از فرار از سربازی و چندتایی داستانک بی خاصیت دیگر.

کارگردان کیست ؟

آرش معیریان که بیش از یک دهه است چنین آثاری را روانه سینما می کند و در این حوزه یکه تاز است. از ساخته های پیشین این کارگردان می توان به « خالتور » و « آس و پاس » اشاره کرد.

https://moviemag.ir/images/phocagallery/9017/Dom_Sorkhha/thumbs/phoca_thumb_l_4.jpg

نکات مثبت فیلم ؟

شوخی می کنید؟

نکات منفی فیلم ؟

هر نکته منفی که در فرم و محتوا در سینما به آن اشاره شده را می تون در « دم سرخ ها » یافت! فیلمنامه کاملاً بی سر و ته و شوخی های به شدت سطحی که از خود کارهای قبلی معیریان هم پائین تر است!

به نظر می رسد که آرش معیریان عزمش را جزم کرده تا هربار تعریف و معیاری جدید از سینمای نازل را ارائه دهد و در این خصوص رقابتی نزدیک و فشرده را با خودش آغاز کرده است.

در فیلم اندیشه فولادوند هم حضور دارد. بازیگر خوبی که زمانی به نظر می رسید یکی از آینده داران سینمای ایران باشد اما حالا به نظر می رسد پیش بینی ها در این خصوص کاملاً اشتباه بوده است!

بیش از یک دهه است که زوج شفیعی جم و جواد رضویان در آثارشان نقش زنانه ایفا می کنند و ادا و اطوار در می آورند. یعنی یک دهه زمان کافی برای تغییر سطح این شوخی ها نبوده و یا سلیقه مخاطب هنوز از ده سال پیش بروز نشده!؟

عامل تاثیرگذار برای تماشای فیلم:

یافتن یک عامل برای تماشای « دم سرخ ها » یک شوخی ترسناک است و باید کیلومترها از آن دوری جست!

1736902 91600

حرف آخر :

آنچه که عیان است این مسئله است که سازندگان « دم سرخ ها » خیلی دغدغه سینما ندارند و با یک نگاه کاملاً تجاری به این عرصه وارد شده اند و هرچیزی که بتواند اندکی فروش اثر را افزایش ببخشد در آن می گنجانند. در « دم سرخ ها » نیز وضعیت به همین شکل است. ابتذال در اینجا در اوج خود قرار دارد و شعور مخاطب بی ارزش ترین مسئله برای سازندگان محسوب می شود. یکبار برای همیشه باید از تماشای آثاری مانند « دم سرخ ها » اجتناب کرد.

 

منتقد: میثم کریمی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید

 

نام فیلم : دم سرخ ها97 04 c23 145533323

کارگردان : آرش معیریان

نویسنده : -

تهیه کننده : سعید سعدی

بازیگران :

جواد رضویان

رضا شفیعی جم

بهنوش بختیاری

اندیشه فولادوند

علی صادقی

 و...