داش آکل

کسی در فیلم حضور دارد  که من بشناسم؟

اغلب بازیگران کمدی سالهای اخیر سینما را می توانید در « داش آکل » ببینید. در کنار آنها حسین یاری حضور دارد که بیشتر با سریالهای تلویزیونی به یاد آورده می شود.

داستان فیلم درباره چیست ؟

داستان فیلم اقتباسی آزاد از « داش آکل » صادق هدایت می باشد. داستان جوانمردی به نام داش آکل که عاشق دختر جوانی می شود اما..

کارگردان کیست ؟

محمد عرب که آخرین ساخته سینمایی اش به نام « قند تلخ » ده سال پیش  ساخته شده است. عرب در مجموع 4 فیلم کارگردانی کرده که هیچکدامشان اثر قابل توجهی نبوده اند.

https://moviemag.ir/images/phocagallery/9018/dash_Akol/thumbs/phoca_thumb_l_2.jpg

نکات مثبت فیلم ؟

شاید بتوان گفت تلاش کمدین های ایرانی برای محک خوردن در یک اثر جدی سینمایی که خیلی هم به بار ننشسته اما نمی توان از این تلاش غافل شد.

نکات منفی فیلم ؟

فیلمنامه « داش آکل » محمد عرب یکی از بدترین های چند سال اخیر سینماست. دیالوگ های شعاری که هم می خواهد ادبی باشد و هم لحن امروزی داشته باشد اما در هیچکدام موفق نمی شود.

مشکلات تدوین نیز تقریباً در تمام دقایق فیلم به چشم می خورد.

صحنه های اکشن را می توان یکی از بدترین های سینما در سال جاری معرفی کرد!

استفاده از کمدین ها برای بازی در « داش آکل » تصمیم جسورانه ای بوده اما نتیجه خوبی به همراه نداشته. فیلم کلی بازی بد دارد که لحن فیلم را به کمدی تغییر می دهد!

عامل تاثیرگذار برای تماشای فیلم:

صادق هدایت و داستان داش آکل اش!

https://moviemag.ir/images/phocagallery/9018/dash_Akol/thumbs/phoca_thumb_l_55.jpg

حرف آخر :

مشخص نیست چه عاملی باعث شده تا محمد عرب به سراغ ساخت اقتباس از « داش آکل » صادق هدایت برود چراکه هیچ ایده یا حرف جدیدی که برای مخاطب تازگی داشته باشد در فیلم وجود ندارد. « داش آکل » بیشتر شبیه یک تجربه دورهمی است که هیچ ارتباطی هم به پرده سینما پیدا نمی کند.

 

منتقد: بابک مهرورز

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید

 

 

نام فیلم : داش آکلD29929223

کارگردان : محمد عرب

نویسنده : منصور بَراهیمی

تهیه کننده : محمد عرب

بازیگران :

حسین یاری

مهران غفوریان

محمدرضا شریفی نیا

فاطمه گودرزی

علی صادقی

 و...